Wygrany horror. Wygrana zawodników SPS Epigon Słupsk

Rafał Szymański [email protected]
Kolejnym rywalem SPS Epigon (z lewej) będzie Stoczniowiec I Kamionka.
Kolejnym rywalem SPS Epigon (z lewej) będzie Stoczniowiec I Kamionka. Kamil Nagórek
Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą zawodnicy SPS Epigon Słupsk w III lidze. W Pruszczu Gdańskim wygrali 3:1, ale było bardzo ciężko.

Tym razem podopieczni Mariusza Kuczko pokonali w Pruszczu Gdańskim tamtejszego Olimpijczyka 3:1. Aby tego dokonać, słupszczanie musieli się bardzo mocno napracować, a chwilami, szczególnie w końcówkach, akcje przypominały horror.

Mecz rozpoczął się doskonale dla słupszczan po zagrywkach kapitana Macieja Burzyńskiego. SPS zdobył kolejno osiem punktów. Przy stanie właśnie 8-0 set dla gości chyba się zakończył, bo zaczęli grać dopiero gdy było 24:24 i 27:27. Ponownie silne zagrywki Macieja Burzyńskiego, oraz skuteczne ataki z trudnych piłek w kontrze Jordana Wiktorowicza pozwoliły zdobyć kolejno dwa punkty gościom i wygrać seta. W drugiej odsłonie słupszczanie nadal nie byli skoncentrowani, odbicie tego znalazło się w wyniku, wygranym przez gospodarzy. Podrażnieni niepowodzeniem zawodnicy SPS Epigon wzięli się ostro do pracy i nie pozwalając rozwinąć skrzydeł gospodarzom, pokonali ich w trzeciej odsłonie 25:16.
- W końcu zazębiła się współpraca pomiędzy rozgrywającymi a środkowymi - zwłaszcza z Michałem Huzarskim, który wbił kilka gwoździ w parkiet przeciwników i aktywnie uczestniczył w bloku - podsumował tę odsłonę Kuczko.

W czwartej odsłonie nadal było jednak SPS Epigon niezwykle trudno. Przy stanie 13:7 dla Olimpijczyka, kiedy już mogło się wydawać, iż set powoli wymyka się z rąk słupszczan, bardzo dobrą zmianę dał Zbigniew Młynarczyk, który odmienił grę SPS Epigon i doprowadził do stanu 18:17. W końcówce seta goście mieli dwukrotnie piłkę meczową, niestety, nie wykorzystali dwóch kontr. Natychmiast wykorzystali to gospodarze. Wyszli na prowadzenie 27:26. I gdy już zaczynało w oczy zaglądać słupszczanom widmo tie-breaku, zmobilizowali się. Ostatnie piłki należały już zdecydowanie do nich. Zdobyli trzy punkty z rzędu i set zakończył się wynikiem 29:27. Tym samym wygrali całe spotkanie.

Olimpijczyk Pruszcz Gd. - SPS Epigon Słupsk 1:3 (27:29, 25:21, 16:25, 27:29)
Skład SPS Epigon: Rafał Stoltman, Maciej Burzyński, Michał Huzarski, Mariusz Kuczko, Jordan Wiktorowicz, Marek Iglewski, Łukasz Markowski (libero) oraz Zbigniew Młynarczyk, Adam Jakubowski.
Stoczniowiec I - SPS Lębork 3:0.