Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyjazd za pracą nie wchodzi w rachubę

(cza)
sxc.hu
Zaledwie 39 procent ankietowanych bierze pod uwagę możliwość wyjazdu za pracą do innego miasta. Dwa lata temu taką decyzję była skłonna podjąć co druga osoba.

Eksperci tłumaczą, że na wyjazd do innego miasta za pracą Polacy chętniej decydują się, gdy sytuacja na rynku jest dobra i mają pewność, że nawet jeśli po kilku miesiącach stracą nową posadę, to łatwiej znajdą kolejną.

Według nich nie tylko przeprowadzka do innego miasta jest dla Polaków zbyt dużym ryzykiem, lecz także zmiana firmy w tym samym mieście. Co trzeci ankietowany twierdzi, że nie zrobi tego, nawet gdyby dostał atrakcyjną ofertę.

Migrację wewnętrzną w Polsce hamuje brak mieszkań. Budownictwo socjalne jest słabo rozwinięte, wynajem drogi, a kredyty hipoteczne na zakup własnego mieszkania wysokie, w związku z tym wielu osób po prostu nie stać na przeprowadzkę z prowincji do dużego miasta.

Do tego dochodzi także brak systemu opieki nad dzieckiem. Dlatego według ekonomistów, na przeprowadzkę do innego miasta mogą pozwolić sobie tylko zamożni single, którzy w przypadku utraty pracy są w stanie utrzymać się z oszczędności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza