Wyjazdowa przegrana Energa-Markos Słupsk (U12M) z Gdyńską Akademią Koszykówki w lidze POZKosz

Michał Piątkowski
W niedzielę 26.02.2023 r. koszykarze Energa Geoida Słupsk na wyjeździe przegrali z Gdyńską Akademią Koszykówki 102:58

Zespół słupski rozpoczął od kilkupunktowego prowadzenia. Po 4 minutach gry uwidoczniła się bardzo duża przewaga gospodarzy. Połowa meczu zakończyła się dużą przewagą koszykarzy GAK 58:15. Po zmianie stron zespół słupski wyszedł na parkiet niezwykle odmieniony. Koszykarze Energa poprawili grę w obronie i skuteczność w ataku, co skutkowało wysoką wygraną w trzeciej kwarcie 26:15. W czwartej odsłonie meczu niewielką przewagę mieli gospodarze. Pomimo przegranej zawodnicy Energa pokazali, że potrafią walczyć do końca i potrafią przezwyciężyć. Juniorzy wysoko przegrywają w Sopocie.

Juniorzy Energii Laminopol grali w osłabionym kontuzjami i chorobami składzie z Treflem 1LO. Już w pierwszej kwarcie gospodarze uzyskali wyraźną przewagę (31:10). Mimo, że słupszczanie poprawili swoją grę to nie byli w stanie zagrozić drużynie z Sopotu. Ostatecznie Trefl 1 LO wygrał 100:45.