SPRAWDŹ
  GP24.PL

  Archiwalne zdjęcia ze Słupska i okolic

  Rozwiń
  Wyjeżdżasz na wakacje do Rewala? Zobacz, jakie atrakcje tam...

  Wyjeżdżasz na wakacje do Rewala? Zobacz, jakie atrakcje tam czekają na ciebie

  Materiał informacyjny

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Wyjeżdżasz na wakacje do Rewala? Zobacz, jakie atrakcje tam czekają na ciebie
  Rewal to przepiękne, urokliwe miasteczko zlokalizowane w powiecie gryfickim, tuż nad Morzem Bałtyckim na Pobrzeżu Szczecińskim. Jego położenie ma ogromne znaczenie dla turystów, którzy ściągają tu licznie zwłaszcza w sezonie letnim. Zobacz, jakie atrakcje czekają na ciebie w tej nadmorskiej miejscowości.
  Wyjeżdżasz na wakacje do Rewala? Zobacz, jakie atrakcje tam czekają na ciebie

  Noclegi w Rewalu. Poznaj najciekawsze atrakcje nadmorskiej miejscowości


  W Rewalu szczególną uwagę zwraca przystań morska, przeznaczona dla miejscowych rybaków. Znajduje się tu również akwatorium portowe. Jeżeli chcesz pozwiedzać to niewielkie, choć urocze miasteczko, powinieneś wybrać się na dworzec kolejki wąskotorowej – wciąż można tu odbyć sentymentalną podróż, pokonując trasę Pogorzelica - Trzęsacz. Wspaniałą atrakcją jest też pomnik zatytułowany „Szkielety Wielorybów” autorstwa Wiktora Szostało. Został on stworzony w 2012 roku i wiążą się z miejscową opowieścią. Jak przekazują sobie miejscowi, dawno temu do wybrzeży Rewalu dopłynął wielki wieloryb. Okoliczna ludność postanowiła wydobyć go na ląd. Mimo założeń, konie, które miały go wyciągnąć na brzeg, nie dały rady, brodząc w piasku utrudniającym akcję. Mieszkańcy odpuścili. Nie musieli długo czekać, a wieloryba na brzeg wyrzucił potężny sztorm.

  Okoliczni mieszkańcy podzielili się mięsem, zaś szkielet wieloryba umieścili w kościele w Trzęsaczu, na pamiątkę tego wydarzenia. Po latach żebro wieloryba przeniesiono do katedry w Kamieniu Pomorskim. Tak legenda tłumaczy związki miasta z wielorybami, a historię upamiętniają wieloryby na pomniku – Ventus i Fluctus – które ważą łącznie 15 ton. Wieloryby mają duże znaczenie dla miasta. W Rewalu funkcjonuje również Park Wieloryba, w którym będziesz mógł zobaczyć repliki różnych gatunków zwierząt morskich. Pozostając przy kościele w Trzęsaczu, bez wątpienia warto zwiedzić jego ruiny. Obecnie pozostała tylko jedna ściana świątyni, która znajduje się na samym skraju klifu. Widok, jaki roztacza się na okolicę z platformy widokowej w Trzęsaczu, niezmiennie zachwyca każdego, kto skusi się tu zajrzeć. Na uwagę zasługuje również kościół pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela, który istnieje od 1978 roku. Jego usytuowanie nie jest przypadkowe – znajduje się dokładnie w tym miejscu, w którym niegdyś znajdowała się szopa rybacka. Dla miasta, które ma długą historię rybołówstwa ma to wymiar symboliczny.

  Noclegi w domkach letniskowych (i nie tylko)


  Plaża i kąpielisko to te miejsca, które interesują turystów najbardziej. Nie ma się co dziwić – w sezonie jest tu piękna pogoda, słońce i czysty piasek – warunki wprost idealne do wakacyjnego odpoczynku. Wybierając noclegi w Rewalu, warto, abyś zrobił to z odpowiednim wyprzedzeniem – w pełni urlopowego sezonu miejsca mogą być już mocno przebrane. Jako potencjalny wczasowicz będziesz mógł przebierać wśród prywatnych kwater i ośrodków turystycznych, posiadających pokoje w zróżnicowanym standardzie. Zwłaszcza rodziny z dziećmi powinny zwrócić uwagę na jakość miejsca wypoczynku oraz swobodny dostęp do czystej kuchni i łazienki. Elementy te składają się na komfort pobytu i bogactwo doświadczeń, które przywiozą ze sobą z wyjazdu. Kąpielisko obejmuje 300 metrów linii brzegowej. Znajduje się tu również Szklak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, będący częścią Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego. Rewal słynie również z dwóch pomników przyrody: jesionu wyniosłego oraz ostrokrzewu kolczastego.

  Co jeszcze warto zobaczyć w Rewalu?


  Rewal jest małą, urokliwą i czystą miejscowością. Latem gwarną i tłoczną ze względu na przybywających tu ze wszystkich stron turystów. Plaża w Rewalu przy ulicy Sikorskiego, piękna, szeroka i piaszczysta, jest ulubionym miejscem wypoczynku. Szczególną uwagę zwraca platforma widokowa, z której rozciąga się fantastyczny widok na polskie morze. Uwagę przyciąga też nieodległa Latarnia Morska w Niechorzu, funkcjonująca od 1866 roku. W Niechorzu znajduje się również Muzeum Rybołówstwa Morskiego, prezentujące historię jednego z najstarszych zawodów świata. Latem jest otwarta do godziny 20.00, zaś w pozostałych okresach roku – do 18.00. Na uwagę zasługuje również Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu oraz rybacka zabudowa miasteczka. Z kolei w niedalekim Śliwinie warto zajrzeć do stanowisk archeologicznych.

  W Pustkowie obejrzysz z kolei replikę Krzyża z Giewontu.
  Rewal to miejscowość słynąca również z występów kabaretowych i koncertów, na których bawi się okoliczna ludność oraz turyści, licznie odwiedzający latem nadmorską miejscowość. W lipcu rokrocznie odbywa się tu również ogólnopolski finał Miss Bałtyku. Rewal jest także stolicą Międzynarodowego Festiwalu Szachowego „Konik Morski Rewala” oraz centrum wielu rozrywek o charakterze sportowym. Jednak tym, co stanowi kwintesencję miejscowości, są piaszczyste plaże i dostęp do linii brzegowej. Szereg atrakcji i zabytków, a przede wszystkim bezpośrednia bliskość wód Morza Bałtyckiego, każdego roku ściąga tu tysiące turystów z całej Polski.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - poznaj laureatów

  Osobowość Roku 2018 - poznaj laureatów

  Mistrzowie Handlu - głosowanie zakończone, poznaj laureatów

  Mistrzowie Handlu - głosowanie zakończone, poznaj laureatów