Wymiana młodzieży Słupsk – Mülheiman der Ruhr (zdjęcia)

  Wymiana młodzieży Słupsk – Mülheiman der Ruhr (zdjęcia)

  red.

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Wymiana młodzieży Słupsk – Mülheiman der Ruhr (zdjęcia)
  1/29
  przejdź do galerii

  ©Mat. szkoły

  W dniach od 7 do 11 września młodzież z Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku wzięła udział w corocznej wymianie młodzieży.
  Uczniowie mieli okazję poznać mentalność i kulturę Niemiec, m.in. zwiedzili kompleks przemysłowy kopalni i koksowni Zollverein, który stanowi główną atrakcję Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego i od 2001 roku jest wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Oprócz tego, odwiedzili pięciopiętrowe Red Dot Design Museum, gdzie zachwycili się produktami wyróżnionymi w prestiżowych konkursach wzornictwa. Do niezapomnianych atrakcji należało też zwiedzanie międzynarodowego portu lotniczego w Düsseldorfie, jednego z największych w Niemczech.

  Jednak największą gratką okazało się zwiedzanie muzeum o światowej renomie - MuseumFolkwang w Essen, które zostało założone przez mecenasa sztuki, Karla Ernsta Osthausa. Do jego eksponatów należą arcydzieła tak wyśmienitych artystów, jak: van Gogh, Cézanne, Gauguin, Braque, Renoir, Monet, Munch, Turner, Picasso, Warhol, Pollock, Dali i Baselitz. W oparciu o ponad 50 tysięcy eksponatów Kolekcja Fotograficzna muzeum prezentuje historię fotografii od roku 1920. Uczestnicy międzynarodowej wymiany wzięli udział w zajęciach szkolnych, zdobywając ciekawe doświadczenia, m. in. w ćwiczeniach nad sztuką kolażu.
  Nie zabrakło też chwili wytchnienia i słodkiego "dolce vita", uczniowie zrelaksowali się podczas romantycznego spaceru brzegiem Renu oraz odkrywając najpiękniejsze zakątki Düsseldorfu.

  Wieczorem, w przeddzień wyjazdu niemieccy koledzy wraz z rodzicami przygotowali pożegnalny poczęstunek. Wyjazd okazał się źródłem niezapomnianych wrażeń związanych z poznawaniem innych narodów, ich obyczajów, kultury i tradycji. W październiku goście z Niemiec przyjadą do Polski i poznają nasz piękny kraj.

  - Wyjazdy naszych uczniów do zaprzyjaźnionych miejscowości w Niemczech stały się już tradycją. Co roku spotykamy się z serdecznym przyjęciem ze strony niemieckich przyjaciół, których w październiku będziemy gościć u siebie w Słupsku – wyjaśnia Aneta Łosińska, wicedyrektor Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!