Wyniki 15. kolejki:

(mars)
Piłkarze ręczni I ligi rozegrali 15. kolejkę spotkań. Gwardia Szabel Koszalin pokonała na wyjeździe Anilanę Łódź 30:26 (17:10). Wprawdzie łodzianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli, ale zwycięstwo koszalinian trzeba potraktować jako sukces.

Borykający się z kłopotami kadrowymi koszaliński zespół w poprzedniej serii spotkań przegrał wysoko na wyjeździe z SMS Gdańsk 22:44. Przed meczem z Anilaną koszalinianie postawili sobie za cel rehabilitację za pogrom w Gdańsku. Tym razem pojechali w dziesięcioosobowym składzie (z SMS grali w ósemkę) i trener Mariusz Wnuk miał większą możliwość dokonywania zmian podczas meczu. Tylko przez początkowe osiem minut spotkanie miało wyrównany przebieg. Od stanu 3:3 gwardziści zaczęli dominować na parkiecie i systematycznie powiększali różnicę bramkową. Najwyższą w meczu uzyskali w 28 minucie prowadząc 15:6. W drugiej połowie koszalinianie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Wprawdzie gospodarze odrobili nieco strat, ale nie byli w stanie już dogonić gwardzistów.
Mariusz Wnuk: - W poprzednim meczu graliśmy w ósemkę, a z Anilaną już w dziesiątkę. Jeżeli zachowamy taką tendencję, to w najbliższym meczu z Grunwaldem Poznań powinniśmy mieć w składzie dwunastu zawodników. Mam nadzieję, że na spotkanie z poznańską drużyną uda mi się skompletować skład, który z powodzeniem powalczy o kolejne dwa punkty.
Gwardia Szabel: Bugaj, Siudowski; Suszka - 9, Jocz - 4, Stasiuk - 5, Gibalski - 3, Dziadyk - 5, Koszykowski - 1, Krawczyk - 1, Trybalski - 2.

Miedź Legnica - Piotrkowianin Kiper Piotrków Trybunalski 28:25, Traveland Jurand Olsztyn - Tęcza Kościan 36:36, AZS AWF Warszawa - Bocheński 33:28, Grunwald Poznań - AZS Politechnika Radom 31:32, MTS Chrzanów - SMS Gdańsk 31:29, Anilana Łódź - Gwardia Szabel Koszalin 26:30, pauzował MKS Końskie.