Wyniki 17. kolejki klasy okręgowej. Remis KS Gryfa, zwycięstwo KS Włynkówko (zdjęcia)

W Słupsku KS Gryf zremisował z Mysliwcem Tuchomie 3:3
W Słupsku KS Gryf zremisował z Mysliwcem Tuchomie 3:3 Fot. Łukasz Capar
Piłkarze słupskiej klasy okręgowej rozegrali mecze 17. kolejki spotkań.

W meczu w Słupsku najpierw Paweł Panek w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza gości. Wyrównanie padło po rzucie wolnym. Strzał głową instynktownie odbił Kornel Kaniowski, ale z bliska głową dobił do pustej bramki Szymon Żmuda Trzebiatowski. Zaraz po przerwie słupszczanie wyszli na prowadzenie po strzale Jakuba Kalinowskiego, ale chwilę potem padło wyrównanie również po rzucie wolnym i strzale głową Dawida Kiełpińskiego. Po ładnej składnej akcji i znów uderzeniu Kalinowskiego ponownie prowadził KS Gryf. W 68. minucie za dwie żółte kartki opuścił boisko Cezary Jenta. Myśliwiec jednak grając w osłabieniu zdołał wyrównać. Po rzucie wolnym minął się z piłką Patryk Wólczyński, na klatkę piersiową przyjął piłkę Kiełpiński i lewą nogą kopnął piłkę do siatki. Goście mieli też okazję do zdobycia zwycięskiego gola, ale po strzale Kiepłińskiego słupszczan uchronił Kaniowski przed utratą gola. Okazję mieli również słupszczanie, ale piłka poszybowała tuż obok słupka.

- Trzykrotnie prowadziliśmy, na końcówkę spotkania graliśmy w przewadze. Na pewno szkoda straty dwóch punktów. Było jednak fajne widowisko, myślę że dla kibiców również dużo dramaturgii, bo jak się trzykrotnie prowadzi i się to traci, to było to miłe do obserwacji, dużo fajnych akcji. Szkoda, że nie wszystkie akcje udało się zakończyć bramką, ale ogólnie jestem zadowolony z gry, ale z wyniku troszeczkę mniej. Czasami lepiej się gra po jedenastu. Po stracie zawodnika przeciwnik się cofnął, bliżej własnej bramki. Dużo ciężej się gra w ataku pozycyjnym jak ta obrona jest skomasowana. Jeden zawodnik wysunięty z przodu, który nas mówiąc kolokwialnie skaleczył. Mało który zespół potrafi konsekwentnie grać w tym ataku pozycyjnym. My tego się uczymy i staramy się to robić, coraz lepiej to nam wychodzi, ale widocznie było to za mało. Trzeba teraz dobrze przepracować zimę i starać się poprawić to wszystko co jest do poprawy. Wiosna w tym roku była dla nas super. Jakbyśmy zrobili tabelę wiosny, to byśmy byli na pierwszym miejscu, także liczę na to, że kolejna wiosna będzie lepsza i dużo więcej punktów zdobędziemy - powiedział Tadeusz Żakieta, trener KS Gryf SMS Słupsk.

KS Gryf SMS Słupsk - Myśliwiec Tuchomie 3:3 (1:1)
Bramki: 1:0 Paweł Panek (22), 1:1 Szymon Żmuda Trzebiatowski (33-głową), 2:1 Jakub Kalinowski (48), 2:2 Dawid Kiełpiński (50-głową), 3:2 Jakub Kalinowski (58), 3:3 Dawid Kiełpiński (72)

KS Gryf: Kornel Kaniowski - Mateusz Barszcz, Maciej Gajke, Patryk Wólczyński, Wojciech Pawlina, Łukasz Kowalik (69 Adam Świdroń), Michał Olszowiec, Ilia Kozub (61 Jakub Kazior), Jakub Kalinowski, Nikodem Ciechański (66 Wiktor Ciechański), Paweł Panek (87 Maciej Wanat).

Myśliwiec: Łukasz Michańczyk - Mikołaj Żmuda Trzebiatowski, Cezary Jenta (68 cz.k.), Rafał Chamier Ciemiński, Mateusz Demko, Bohdan Michajłowski, Dominik Michańczyk, Kamil Jakubek, Szymon Żmuda Trzebiatowski, Tomasz Wicher (72 Sebastian Jeszka), Dawid Kiełpiński (89 Kacper Rudnik).

KS Włynkówko - Dolina Speranda Gałąźnia Wielka 2:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Szymon Gołaszewski (12-głową), 1:1 Jakub Pawłowski (15), 2:1 Bartosz Bukowski (22-głową)

KS: Tomasz Białczyk - Rafał Kostka (77 cz.k.), Bartosz Bukowski, Bartosz Szyngier, Mateusz Kujawa (88 cz.k), Marek Burżacki (61 Jacek Okołotowicz), Kamil Kulpa, Mateusz Świątek, Szymon Gołaszewski, Jakub Giec (80 Marcin Sołtys), Łukasz Kazubowski (67 Adrian Łopuszyński).

Dolina: Damian Cyrson - Kacper Malinowski (58 Maciej Turowski), Krzysztof Król, Daniel Orłowski, Adam Spiczak Brzeziński, Krystian Grajczyk, Mateusz Śmigiel, Maciej Kuczkowski, Patryk Kwasigroch (86 Wiktor Strychalski), Kacper Grajczyk, Jakub Pawłowski (58 Wiktor Treder).

Bramki w spotkaniu we Włynkówku padły w odstępie 10 minut. Najpierw w 12. minucie po rzucie rożnym Jakuba Gieca z 3 metrów głową skierował piłkę do siatki Szymon Gołaszewski. Po trzech minutach również po rogu wyrównali goście za sprawą Jakuba Pawłowskiego. Po kolejnych siedmiu minutach po rzucie wolnym Marka Burżackiego na piątym metrze głową piłkę uderzył Bartosz Bukowski. Wcześniej bramkarz gości wybronił dobry strzał z 16 metrów. W drugiej połowie na 3:1 mogli podwyższyć gospodarze, ale gości przed utratą gola uchroniła poprzeczka. Bardzo dobrą okazję miał w sytuacji sam na sam Wiktor Treder, ale nic z tego nie wyszło. Grając już w dziewiątkę kolejną idealną okazję mieli gospodarze, jednak strzał poszybował nad poprzeczką.

Sokół Wyczechy - Gryf II Słupsk 2:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Nikita Tsykalo (61), 1:1 Karol Dołgowski (63-karny), 2:1 Łukasz Kościan (66), 2:2 Nikita Tsykalo (74)

Gryf II: Żuliński - T.Prusaczyk, Abraham, Tsykalo, Zamaro, Grygiel, Górski, Lutkiewicz, Lange, Ronowski, M.Majcher.

W Wyczechach dotychczasowy współlider tabeli Sokół stracił punkty. Dwa gole zdobył dla słupszczan Białorusin Nikita Tsykalo. Tuż przed wyrównaniem (po zamieszaniu podbramkowym) bramkę po indywidualnej akcji zdobył dla Sokoła niezawodny Łukasz Kościan.

Piast Człuchów - Skotawia Dębnica Kaszubska 3:1 (2:1)
Bramki: Kacper Walczak 2, Nikodem Janas - Bartosz Rekowski

Zawisza Borzytuchom - Jantaria Pobłocie 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Kamil Iwanicki (13), 0:2 Przemysław Romowski (61=głową po rzucie rożnym), 1:2 Grzegorz Treder (77)

Zawisza: Mateusz Fiszka-Borzyszkowski - Wiktor Gierdalski (46 Mateusz Berent), Marcin Bartłomiejczuk, Dariusz Syldatk (88 Kacper Treder), Mateusz Nogieć, Adam Wolski, Szymon Nowakowski (46 Łukasz Brzeziński), Robert Kmiecik (70 Hubert Malich), Jakub Gostomski (63 Jakub Świderski), Grzegorz Treder, Tomasz Piechowski.

Jantaria: Rafał Klanczkowski - Karol Wolski, Paweł Domański, Adrian Mielewczyk, Kamil Iwanicki, Mateusz Klawikowski (76 Tomasz Klamerus), Kacper Czupryniak (46 Adam Mielewczyk), Przemysław Romowski, Sebastian Wiśniewski, Dominik Stencel, Krystian Stencel.

Lipniczanka Lipnica - Brda Przechlewo 4:3
Bramki: Paweł Podgórski, Sebastian Jeżewski, Mateusz Cybula, Bartosz Breza - Bloch 2, J.Goliński

Lipniczanka: Mrozek Gliszczynski - Wajs, Cybula, B.Wójcik, P.Wirkus (80 Bruski), Breza (90 Śpiołek), A.Kuik Studziński (66 Ł.Hering), G.Kuik Studziński, Jeżewski (83 K.Wirkus), Podgórski (90 Wielewski), A.Wójcik.

Kaszubia Studzienice - Czarni Czarne - mecz w niedzielę o 11
GTS Czarna Dąbrówka - MKS Debrzno - mecz w niedzielę o 12
Wybrzeże Objazda - Start Miastko - mecz przełożony na 9 grudnia (godz. 19, boisko sztuczne w Ustce)