Wyniki 2. kolejki słupskiej klasy okręgowej. Pęplino nadal liderem

Przy piłce Maciej Pietruszewski z Poloneza. Jego zespół wygrał 4:1.
Przy piłce Maciej Pietruszewski z Poloneza. Jego zespół wygrał 4:1. Fot. Krzysztof Tomasik
Po porażce 1:4 w Ustce, piłkarze Poloneza Bobrowniki zrehabilitowali się przed własną publicznością i pokonali 4:1 zawsze groźne Echo Biesowice.

Zestaw par w 3. kolejce:

W sobotę (29 sierpnia) zmierzą się Jantar/Euro-Industry Ustka - Prime Food Brda Przechlewo (godz. 17), Echo Biesowice - Granit Koczała (15), Urania Udorpie - Piast Człuchów (16), Diament Trzebielino - Karol Pęplino (17), Sparta Sycewice - Bytovia II Bytów (17); w niedzielę (30 sierpnia) spotkają się: Anioły Garczegorze - Polonez Bobrowniki (14.30), Pogoń Lębork - Chrobry Charbrowo (14).

Poloneza wyprowadził na prowadzenie Adrian Szamal strzałem z kilku metrów. Wcześniej jednak prowadzenie mogli objąć goście, ale Rafał Wasilewski trafił w słupek. Gol wyrównujący padł po wrzutce z autu i zamieszaniu na przedpolu bramki Jacka Baka. Do przerwy zawodnicy gości udanie się bronili. Szansę do zdobycia gola miał Grzegorz Żurowski, ale nie udało mu się pokonać Janusza Tworka.

Podopieczni trenera Tadeusza Wanata wyszli na prowadzenie już kilka minut po przerwie, kiedy to po indywidualnej szarży gola strzelił ponownie Szamal. Im bliżej było końca meczu, tym słabiej kondycyjnie wyglądali piłkarze Echa. Korzystali na tym gospodarze, którzy strzelili kolejne dwa gole. Pierwszy po dośrodkowaniu, a kolejny po faulu na Szamalu. Goście mieli dobrą okazję przy stanie 3:1, ale świetni spisał się Przemysław Kurczaba.

- Zagraliśmy bardzo słaby mecz. Niestety, myśleliśmy, że ten mecz się sam wygra. Wyraźnie gra nam się w tym dniu nie układała - powiedział załamany Sylwester Kocyła, członek zarządu Echa Biesowice.

Polonez Bobrowniki - Echo Biesowice 4:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Adrian Szamal (15), 1:1 Rafał Wólczyński (27), 2:1 Szamal (49), 3:1 i 4:1 Marcin Staszczuk (67 i karny - 82).

Polonez: Bak (46 P. Kurczaba), Radoń, Moszczyński, Kamiński, P. Staszczuk, Kozłowski (60 Skórcz), M. Staszczuk, Pietruszewski, Żurowski, Dudzik (15 Skibiński, 80 Maciąg), Szamal.

Echo: Tworek, T. Zeszutek, Ciesielski, Kotas, Wojciechowski, Kacprzak (46 K. Wasilewski, 85 Przytuła), R. Wasilewski, K. Zeszutek, Pilarski (65 D. Rynkiewicz), Wólczyński, Feretycki (83 Garczyński).

Karol na czwórkę

W Pęplinie gospodarze byli faworytami potyczki z Uranią Udorpie, debiutująca w tym roku w słupskiej klasie okręgowej. Spotkanie dobrze ułożyło się po myśli Karola, który błyskawicznie, bo już w 2. minucie objął prowadzenie. Rzut wolny z prawej strony pola karnego wykonywał Bartłomiej Mettel. Po jego dośrodkowaniu piłka trafiła wprost na głowę Jarosława Górczyńskiego, a ten z pięciu metrów zmusił do kapitulacji Tomasza Kapelucha. Wydawało się, że szybko stracona bramka podłamie piłkarzy z Udorpia.

Nic takiego jednak nie nastąpiło. Goście walczyli jak równy z równym. W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły jeszcze po kilka sytuacji podbramkowych, ale wynik nie uległ zmianie, bo żadnej ze stron nie udało się już trafić do siatki. Warto jeszcze odnotować, że w 35. minucie kontuzji doznał Michał Nejman z Pęplina. Jego zastąpił Dariusz Kozub, gracz pozyskany z Pomorza Potęgowo.

W przerwie meczu miejscowy trener Artur Suruło miał wiele zastrzeżeń do gry swoich podopiecznych. Zawodnicy najwidoczniej wzięli sobie słowa szkoleniowca do serca, bo w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy trzykrotnie zdołali pokonać golkipera z Udorpia. W dalszej fazie rywalizacji dominacja miejscowej drużyny nie podlegała dyskusji. Zawodnicy Uranii walczyli o honorowe trafienie, ale bramkarz Marcin Petrus nie dał się zaskoczyć. Pod koniec spotkania nastąpiła dziwna sytuacja, bowiem kapitan zespołu z Udorpia zgłosił sędziemu Jackowi Szatkowskiemu chęć sprawdzenia wszystkich piłkarzy Karola. Goście liczyli na to, że któryś z miejscowych zawodników nie ma przy sobie dokumentu tożsamości. Pęplinianie byli w porządku i wszyscy posiadali dowody osobiste.

Karol Pęplino - Urania Udorpie 4:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Jarosław Górczyński (głową -2), 2:0 Daniel Ziembiński (46), 3:0 Adam Gołąb (50), 4:0 Radosław Wypych (55).

Karol: M. Petrus, Urbanowicz (80 Elmerych), Szynkielewski, Mettel, Ziembiński, Nejman (35 Kozub), Wypych, K. Petrus, Gołąb, Górczyński (75 Bokacz), Podedworny.

Urania: Kapeluch, K. Semeniuk (60 Skrzeczyna), Augustynowicz, D. Petryszyn, Kobierowski (31 Śmigiel), Grabowski, K. Petryszyn (60 Dułak), Ślusarz (60 Miąskowski), K. Zblewski, Kiełpiński, Pituch.

Faworyci usadowili się na czele tabeli

Wysokie zwycięstwa odnieśli dwaj pretendenci do czwartoligowego awansu. Karol Pęplino i Jantar/Euro-Industry Ustka to zespoły, które już znajdują się na czele stawki. Szyki dla tyych dwóch zespołów moze pomieszać lęborska Pogoń. Były spadkowicz ma też komplet zwycięstw w dwóch meczach.

Z beniaminków najlepiej radzi sobie Diament Trzebielino. Nastąpiło przebudzenie w szeregach Chrobrego Charbrowo, człuchowskiego Piasta i Poloneza Bobrowniki. Poniżej oczekiwań spisuje się Prime Food Brda Przechlewo. Drużyna ta po spadku z IV ligi przyzwyczaiła się do ogona tabeli i to obojetnie w jakiej klasie gra. Od dłuższego czasu niedobrze się dzieje z przechlewskim futbolem. Nie można się usprawiedliwiać odmłodzeniem skladu. Na razie również zawodzi sycewicka Sparta.

Prime Food Brda Przechlewo - Pogoń Lębork 0:4 (0:2).

Bramki: 0:1 Mariusz Wladyka (15), 0:2 Łukasz Chmielewski (40), 0:3 Ł. Chmielewski (57), 0:4 Michał Stawikowski (głową - 89).

Prime Food Brda: Celiński, Pilarski, Buczko (46 Latkowski), Król (80 Kowcun), Orłowski, Kopot, K.Myszka, M. Szopiński (62 Łopusiński), Czarnotta (54 Kolberg), D. Szopiński, Szymański.

Pogoń: Skrzypczak, Błaszkowski, Kozakiewicz, Jasiński, Trawiński, Władyka, Malek, Iwosa (77 Kołucki), Witkowski (68 D. Mielewczyk), Stankiewicz (89 Duda), Chmielewski (85 Stawikowski).

Chrobry Charbrowo - Sparta Sycewice 2:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Dawid Stefański (70), 2:0 D. Stefański (80).

Chrobry: Sęktas, Kąkol (89 P. Król), K. Kiełtyka, Drzazgowski, Żółtowski, Lodziński (58 Dąbrowski), Radosław Piotrowski, M. Krzyżanowski, Stefański, P. Kwidziński (81 Reczko), Patrycjusz Gaffke (85 Stefaniak).

Sparta: Wasilewski, Stasiak, Zb. Jęcek, Kozieł, Ogórek, P. Chałubiński, Białek, Borowiec (86 Łukasz Piotrowski), M. Hojarski (46 Nitsche), Sitarczyk, Sudół (79 K. Hojarski).

Bytovia II Bytów - Diament Trzebielino 2:2 (1:1).

Bramki: 0:1 Tomasz Beger (5), 1:1 Kacper Markowski (45), 1:2 Jacek Rubinowicz (rzut karny - 50), 2:2 Jakub Bronka (głową - 80).

Bytovia II: Wolski, Wardyn, Świderski, M. Fusiek, Sazon, Chylewski (60 Piechowski), Śmigiel, Ignatowicz (46 Adamski), D. Fusiek (46 Rekowski), Bronka, Markowski (75 Kluk).

Diament: Dworak, Janusiewicz, Korniak, Narloch, Rawski, Jakubiec (65 Bodnar), Sławski, Rzadkiewicz (84 Wilk), Itrych, Beger, Rafał Kępa (46 Rubinowicz).

Piast Człuchów - Anioły Garczegorze 5:2 (2:1).

Bramki: 0:1 Jan Syldatk (7), 1:1 Maciej Sikorski (23), 2:1 Maciej Kloskowski (36), 2:2 J. Syldatk (53), 3:2 Tomasz Trocki (59), 4:2 Jakub Bojk (77), 5:2 Bartosz Nartowski (88).

Piast: Rafalski, Wójcik, Żmuda-Trzebiatowski, B. Nartowski, Kloskowski, Maciej Przyszlak (46 Malinowski), Czarnowski (76 Świadek), Łukaszuk (90 Rytel), B. Klimowicz, Sikorski (62 Bojk), Trocki.

Anioły: Witek, Śliwiński, Hebel, Jabłoński, Paweł Mielewczyk, Jan Syldatk, Lis (46 Kaczmarek), Żółć, Misiak, Szul, Walkusz.

Granit Koczała - Jantar/Euro-Industry Ustka 0:4 (0:2).

Bramki: 0:1 Piotr Jadłowski (11), 0:2 P. Jadłowski (13), 0:3 P. Jadłowski (62), 0:4 Radosław Terefenko (82).

Granit: Dobrowolski, Zawoluk, Pietrzykowski, Kuszlewicz (35 Szostak), Kapica (80 Lewandowski), Gostomski, Mackiewicz, M. Dorawa, J. Bukowski, Gąsecki, Raniowski.

Jantar/Euro-Industry: Mariak, D. Kotłowski, Jarowski, Jędrzejak, Hładuniuk, Tomas (82 Łukasik), Solczak, Kowalewski, Fila (87 Oczujda), P. Jadłowski (67 Terefenko), Jarosiewicz.