Wyniki 3. kolejki Tauron Basket Ligi

Paweł Sikorski
Siarka Tarnobrzeg (białe stroje) przegrała kolejny mecz ligowy.
Siarka Tarnobrzeg (białe stroje) przegrała kolejny mecz ligowy. Łukasz Capar
W najciekawszym meczu trzeciej kolejki TBL Anwil Włocławek wygrał z Treflem Sopot 72:71.

Włocławianie słabo zaczęli to spotkanie. Po dwóch kwartach tracili już 10 punktów do skutecznych w sobotnie popołudnie sopocian. Wtedy rozpoczęli szaloną pogoń za wynikiem. Jednak w trzeciej kwarcie udało im się odrobić zaledwie dwa oczka.

Dopiero w trakcie ostatnich 10 minut meczu zafundowali swoim kibicom prawdziwy dreszczowiec, który jednak zakończył się happy endem. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Corlsey Edwards - zdobywca 22 punktów.

Kolejne dwa spotkania również zakończyły się z niewielką różnicą punktową. Kotwica wygrała na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 84:81, a AZS Koszalin uporał się u siebie z Basketem Poznań 91:88. Martwi z kolei dyspozycja graczy Polpharmy, która przegrała kolejny mecz z rzędu. Tym razem aptekarze nie dali sobie rady z beniaminkiem ligi - akademikami z Warszawy. Koszykarze ze stolicy wygrali na wyjeździe 75:64.

Mecz Energi Czarnych z ŁKS Łódź (zaplanowany w terminarzu na obecną kolejkę ligową) zostanie rozegrany 30 listopada o godzinie 18.30.

Wyniki 3. kolejki TBL:
Polpharma Starogard Gd. - AZS Politechnika Warszawska 64:75 (17:23, 16:17, 20:20, 11:15)
Siarka Jezioro Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 81:84 (23:26, 27:11, 15:20, 16:27)
AZS Koszalin - PBG Basket Poznań 91:88 (19:25, 14:27, 34:17, 24:19)
Anwil Włocławek - Trefl Sopot 72:71 (15:18, 12:17, 20:18, 25:18)
PGE Turów Zgorzelec - Śląsk Wrocław 77:56 (21:20, 16:15, 22:8, 18:13)