Wyniki 4. rundy Pucharu Polski (wideo)

Piłkarze rezerw Gryfa nie dali rady rezerwom Arki.
Piłkarze rezerw Gryfa nie dali rady rezerwom Arki. Jarosław Stencel
W czwartej rundzie piłkarskiego Pucharu Polski w Słupsku rezerwy Gryfa (klasa okręgowa) uległy liderowi IV ligi Arce II Gdynia 0:3 (0:1).

Choć gryfici grali bardzo ambitnie nie dali rady bardziej doświadczonemu rywalowi. W drużynie gości zagrało pięciu zawodników, którzy mają za sobą występy w ekstraklasie, w tym Wojciech Wilczyński, wychowanek klubu z Jezierzyc i były junior Gryfa Słupsk. W 7. minucie przed szansą stanął Miłosz Borkowski, który uderzył na bramkę, ale jego strzał obronił Patryk Kamola. Pewnie interweniował także Kamil Gołębiewski, zatrzymując strzały z bliska Wilczyńskiego i Damiana Matysa.

Nie dał jednak rady zapobiec utracie gola w 26. minucie po uderzeniu w długi róg przez Kamila Patelczyka. Bardzo bliski wyrównania w 41. minucie po dobrym podaniu Władysława Pawluczenki był Borkowski, ale niestety nie trafił w bramkę z kilkunastu metrów. Tuż po przerwie w samo okienko trafił Marcin Budziński. Gryfici zdołali odpowiedzieć tylko strzałem Mateusza Janca. Wynik ustalił Przemysław Kazimierczak po podaniu Karola Roga z lewej strony boiska.

Gryf II Słupsk - Arka II Gdynia 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Kamil Patelczyk (26), 0:2 Marcin Budziński (48), 0:3 Przemysław Kazimierczak (74)

żółte kartki: Pawluczenko, Piekarski - Rysiewski

Gryf II: Gołębiewski - Snochowski, Michalak, S. Schulz, Pieniak, Solecki (46 M.Pietras), Marciniak, Pawluczenko (76 Gemza), Janc, Piekarski, Borkowski (90 Świtoń).

Arka II: Kamola - Kowol, Robakowski, Haberka, Rysiewski, D. Matys (46 Czoska), Budziński, Wojowski (46 Bułka), Mokwa (46 Róg), Wilczyński, Patelczyk (46 Kazimierczak).

Stolem Gniewino (klasa A) wygrał walkowerem 3:0 z Czarnymi Czarne (IV liga). Czarneńska drużyna nie pojechała na mecz, bo jej zawodnicy nie otrzymali zwolnień z pracy. Granit Kończewo (klasa A) uległ IV-ligowemu Pomorzu Potęgowo 0:3 (0:2). Bramki zdobyli: Damian Mikołajczyk - 2 i Henryk Patyk. B-klasowa Baza 44 Siemirowice uległa czwartoligowej Pogoni Lębork 0:9 (0:4). Strzelcy goli: Adam Wolszlegier - 2, Kacper Markowski - 2, Artur Mańka - 2, Bartosz Haraszczuk, Łukasz Godlewski i Mateusz Stankiewicz. KS Włynkówko (klasa A) przegrał z czwartoligowym Jantarem/Euro-Industry Ustka 2:4 (1:3). Dla gospodarzy gole strzelili: Łukasz Kazubowski i Michał Podgórny. Zdobywcy bramek dla usteckiego zespołu: Piotr Lisowski, Dawid Giszka (rzut wolny), Daniel Wiśniewski i Kamil Kotłowski.

W innych meczach: Orzeł Subkowy - Potok Pszczółki 4:3, Rodło Kwidzyn - KP Starogard 3:1, Powiśle Czernin - Powiśle Dzierzgoń 1:2 pd., Zieloni Marzęcino - Pomezania Malbork 1:4, GKS Kolbudy - Chojniczanka II Chojnice 9:1, mecz wczorajszy Bytovia II Bytów - Orlęta Reda 1:0 pd.

Zwycięskie zespoły awansowały do piątej rundy Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego. Losowanie par zaplanowano na 20 października w Gdańsku. Mecze rozegrane zostaną już wiosną.