Wyniki 5. kolejki:

(suw)
Zespół Darzboru od samego początku walczył z wielką determinacją i chciał jak najszybciej objąć prowadzenie.

W pierwszym kwadransie gry gospodarze mieli problemy ze skonstruowaniem akcji, bo napastnicy i pomocnicy Darzboru odbierali im piłkę już na ich połowie. Już w 7 minucie Krzysztof Bernatek popisał się mocnym strzałem z około 25 metrów, ale Wyrębski z najwyższym trudem wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później Grzegorz Kaszczyc po dobrej akcji zespołu znalazł się sam przed bramkarzem gospodarzy, ale niedokładnie uderzył piłkę i ta poszybowała wysoko na poprzeczką. Determinacja została nagrodzona w 23 minucie. Kaszczyc otrzymał piłkę od Pawła Drozdowskiego i po indywidualnej akcji strzelił mocno na bramkę. Jego strzał obronił wprawdzie bramkarz gospodarzy, ale przy dobitce Roberta Sztuby był już bezradny. Kiedy wydawało się że następne składne akcje Darzboru przyniosą kolejne bramki coraz śmielej zaczął poczynać sobie Osadnik Po jednym z rzutów rożnych dla Osadnika, Sochalski nie trafił w piłkę i strzał na bramkę oddał Norsesowicz zmierzającą do bramki piłkę wybił z linii bramkowej Bernatek. Po przerwie Osadnik zaatakował, ale widać było wyraźnie brak Gajewskiego który zmienił barwy klubowe i został od czwartku zawodnikiem Pogoni Szczecin. Akcje miejscowych kończyły się na niecelnych strzałach lub nieporozumieniach napastników. W 60 minucie jednak mocny strzał Norsesowicza trafił w poprzeczkę. Przy naporze Osadnika, Darzbór umiejętnie się bronił się i czekał na kontry. Jedna z nich, w 63 minucie, przyniosła powodzenie. Po szybkiej trójkowej akcji w wykonaniu Daniela Sztuby, Kaszczyca i Jarosława Adamowicza ten ostatni mocno strzelił obok wychodzącego z bramki Wyrębskiego i było 2: 0. Po tej bramce Akcje Osadnika stały się jeszcze bardziej nerwowe i nie przynosiły żadnego efektu. Darzbór natomiast od 70 minuty zdecydowanie przeważał i bardzo dobrze to spotkanie wytrzymał kondycyjnie w 75 i w 80 min Kaszczyc znalazł się sam na sam z Wyrebskim ale ani razu nie potrafił go pokonać. Chwilę wcześniej z 10 metrów do pustej bramki nie trafił Daniel Sztuba. Szybkie akcje Darzboru co chwila stanowiły zagrożenie, ale wynik nie uległ już zmianie. Jeszcze w 86 minucie w sytuacji sam na sam był Dudka, ale jej nie wykorzystał.

Mirstal Mirosławiec - Astra Ustronie Morskie 0: 1 (0:0), Sokół Pyrzyce - Piast Choszczno 1:0 (0:0), Arkonia Szczecin - Pogoń II Szczecin 2:0 (2:0), Darłovia Darłowo - KP Police 0:3 (0:1), Osadnik Myślibórz - Darzbór Szczecinek 0:2 (0:1), Wybrzeże Rewalskie Rewal - Lech Czaplinek 2:5 (2:2), Pogoń Barlinek - Odra Chojna 1:1 (0:0), Ina Goleniów - Victoria 95 Przecław 3:0 (2:0). Wynik niedzielnego meczu: Pomorzanin Nowogard - Rega-Merida Trzebiatów - podamy jutro.