Wyniki 5. kolejki:

(suw)
Piłkarze koszalińskiej Gwardii rozegrali dobry mecz w Gnieźnie, mając prawie przez całe 90 minut przewagę, ale wywalczyli w sumie tylko remis, bo dobrej grze nie towarzyszyła tym razem skuteczność.

Już w pierwszej połowie koszalinianie kilkakrotnie zagrozili bramce gospodarzy, ale piłka po ich strzałach najczęściej opuszczała boisko. Drużyna Mieszka natomiast popisała się stuprocentowa skutecznością w pierwszej połowie spotkania. Jedyny strzał trafił do siatki Gwardii. Było to w 29 minucie. Tomasz Sęk zagrał do tyłu, a piłkę przechwycił napastnik gospodarzy Kamil Jakubiak, podbiegł z nią kilka metrów i posyłając ją lobem pokonał wychodzącego Łukasza Krymowskiego. W drugiej części spotkania nadal przewaga była po stronie koszalinian. W 58 minucie w sytuacji sam na sam z Łukaszem Fabiańskim był Grzegorz Lewandowski, ale przegrał ten pojedynek. Jednak minutę po rozpoczętej przez niego akcji i dośrodkowaniu Arkadiusza Gosika wyrównującego gola strzałem głową zdobył Roman Grodzicki. Od 78 minuty gra się wyrównała. wtedy drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartką został ukarany obrońca Gwardii, Tomasz Chrupałła. W ostatnich minutach obie drużyny miały doskonałe okazje strzeleckie. Najpierw w 89 minucie prowadzenie mogła uzyskać Gwardia, ale piłka po strzale Sęka trafiła w słupek. Minutę później mogło być odwrotnie, ale Jakubiak nie trafił w światło bramki, będąc sam na sam z Krymowskim.

Zorza Dobrzany - Kotwica Kołobrzeg 2:1, Kujawiak Hydrobudowa Włocławek - Polonia Crulex Bydgoszcz 3:0, Mieszko Gniezno - Gwardia Koszalin 1:1, Chemik Zawisza Bydgoszcz - Unia Tczew 4:0, Kaszubia Kościerzyna - Unia Janikowo 1:1, Flota Świnoujście - Obra Kościan 2:0, Warta Poznań - Gryf Wejherowo 5:2, Amica II Wronki - Tur Turek 2:0.