Wyniki 6. kolejki:

(suw)
Grzegorz Kaszczyc (nr 2) potwierdził swoje wysokie umiejętności strzeleckie w meczu z Wybrzeżem Rewalskim, zdobywając jedną z bramek dla Darzboru. Fot. Rajmund Wełnic
Od początku spotkania widać było ze goście będą ograniczali się do gry z kontry. Grali tylko jednym zawodnikiem z przodu i starali się zagęścić środek pola, by tam przejmować piłkę.

Lider rozgrywek ze Szczecinka starał się jak najwięcej akcji przeprowadzać bokiem boiska i po takim ataku padła pierwsza bramka w 12 minucie. Sebastian Sochalski podał do wybiegającego na lewa stronę boiska Jarosława Adamowicza, a ten zagrał mocno w pole karne, gdzie czekał na piłkę najlepszy strzelec gospodarzy Grzegorz Kaszczyc, który odważnie wbiegł między rosłych obrońców Rewala i uderzył nie do obrony. Darzbór nadal miał przewagę, ale w 33 minucie moment nieuwagi spowodował utratę bramki. Sochalski wdał się w pojedynek z dwoma pomocnikami Wybrzeża i przegrał go a wyłuskana piłka natychmiast powędrowała do wychodzącego na czysta pozycję Marcina Gutkowskiego, który szybko pobiegł z nią w stronę bramki i strzelił bardzo ładnie technicznie nad leżącym Michałem Ponichterą. Po przerwie Darzbór nadal przeważał i stwarzał sytuacje strzeleckie, ale szczecineccy napastnicy strzelali przeważnie wprost w bramkarza gości. W 60 minucie padła jednak zwycięska bramka. Paweł Drozdowski dośrodkował z rzutu wolnego z około 30 metrów, a głową piłkę do siatki skierował Sochalski.
Po zdobyciu tego gola Darzbór ograniczał się do długiego rozgrywania piłki czekając na kontrę. Po jednej z nich Kaszczyc został sfaulowany w polu karnym. Do wykonania "jedenastki" podszedł Sochalski, strzelił bardzo mocno, ale bramkarz gości, odbił piłkę przed siebie. Daniel Sztuba próbował dobijać, ale zdaniem sędziego faulował bramkarza Wybrzeża.
W końcowych minutach na boisko wszedł Sławomir Niedźwiedź który w poprzedniej rundzie był zawodnikiem Darzboru i od tego momentu zarysowała się przewaga gości. Niedźwiedź miał okazję doprowadzić do wyrównania, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Rega-Merida Trzebiatów - Victoria 95 Przecław 1:0 (1:0), Odra Chojna - Ina Goleniów, Lech Czaplinek - Pogoń Barlinek 1:1 (0:1), Darzbór Szczecinek - Wybrzeże Rewalskie Rewal 2:1 (1:1), KP Police - Osadnik Myślibórz 3:0 (2:0), Pogoń II Szczecin - Darłovia Darłowo 2:0 (1:0), Piast Choszczno - Arkonia Szczecin 1:1 (0:0), Astra Ustronie Morskie - Sokół Pyrzyce 3:1 (1:0), Pomorzanin Nowogard - Mirstal Mirosławiec 3:2 (0:2).