Wyniki. Bytovia - Chrobry 1:3. Drawa - Gryf 0:0 (zdjęcia, wideo)

Paweł Sikorski
Gryf zdobył punkt w Drawsku.
Gryf zdobył punkt w Drawsku. archiwum
Piłka nożna - wyniki. II liga zachodnia: Drutex Bytovia Bytów - Chrobry Głogów 1:3 (1:1). Bałtycka III liga: Drawa Drawsko Pomorskie - Gryf Słupsk 0:0
Drawa - Gryf 0:0Drawa - Gryf 0:0

Drawa - Gryf (0:0)

Bytovia grała tylko w pierwszej połowie

Pierwszą bramkę bytowianie stracili już w 1. minucie. Po błędzie Szmidtke piłkę do siatki wpakował Grzegorz Wan.

Jeszcze w pierwszej połowie gospodarzom udało się doprowadzić do remisu. Ambroziak na prawej stronie wyprzedził obrońców i podał do środka. Tam czekał już Retlewski, który dopełnił jedynie formalności strzelając praktycznie do pustej bramki.

Niestety, Bytovię było stać tylko na strzelenie jednego gola. Nie można tego powiedzieć o zawodnikach gości. Chrobry w drugiej połowie był zdecydowanie lepszą drużyną i potwierdził to w zdobyczach bramkowych. Na 1:2 w 75. minucie strzelił głową Michalec (po dośrodkowaniu z rzutu rożnego).

5 minut później Soboń otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Zawodnik zbyt szybko wybiegł z muru przy rzucie wolnym dla Bytovii. Gospodarze nie potrafili jednak wykorzystać gry w przewadze. Dali sobie nawet wbić jeszcze trzecią bramkę - w 90. minucie Stasiak ustalił wynik meczu na 1:3.

Drutex-Bytovia Bytów - Chrobry Głogów 1:3 (1:1)
Retlewski - Wan, Michalec, Stasiak

Drutex-Bytovia: Oszmaniec, Wróbel, Szałek, Cierson, Szmidtke, Ciemieniewski, Ambroziak, Pietrzyk, Kłos, Łapigrowski, Retlewski.

Chrobry: Augustyn, Ziemniak, Michalec, Suchecki, Samiec, Bukraba, Hałambiec, Wan, Kaczmarek, Soboń, Grzybowski.

Wyniki II ligi zachodniej:
GKS Tychy - Czarni Żagań 1:1
Górnik Wałbrzych - Raków Częstochowa 4:1
Nielba Wągrowiec - Tur Turek 0:2

Gryf na remis

Sobotnie wyjazdowe spotkanie Gryfa z Drawą zakończyło się bezbramkowym remisem. Wśród gospodarzy wyróżniał się Węglowski, który często zagrażał bramce Krymowskiego. Jednak za każdym razem to Gryfici byli górą.

W ekipie ze Słupska swoich sił próbowali najczęściej Biegański, Świdziński i Klimek. Ten ostatni tuż przed przerwą mógł dać prowadzenie Gryfowi, jednak uderzał minimalnie nad poprzeczką.

Z kolei Świdziński najlepszą akcję miał po pół godzinie gry, kiedy to uderzał na bramkę z 14 metrów. Z trudem jego strzał wyłapał Jakus.

Drawa Drawsko Pomorskie - Gryf Słupsk 0:0

Drawa: Jakus - Hermanowicz, Kowalczyk, Kiczyński, Mroch, Close, Węglowski, Jureczko, Pepple, Kapeliński, Wawreńczuk.

Gryf: Krymowski - Nyoja, Prusaczyk, Dworacki, Andrychowski, Solecki, Świdziński, Witucki, Klimek, Biegański, Gibczyński.