Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyniki egzaminu ósmoklasistów. Sprawdź, jak się spisali uczniowie ze Słupska

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
W piątek, 31 lipca, ósmoklasiści poznali wyniki egzaminów, które pisali 16-18 czerwca. Uczniowie w naszym regionie napisali na poziomie średniej krajowej, ale raczej średnio. Najsłabiej wypadła matematyka. W Słupski średni wynik z tego przedmiotu to 43,63 proc, a w powiecie słupskim 38, 9 proc.

Do egzaminu ósmoklasisty w terminie głównym, w województwie pomorskim przystąpiło 23 020 uczniów VIII klasy szkoły podstawowej, z czego w Słupsku 729, powiecie słupskim 847, bytowskim 713.

- Wyniki tegorocznego egzaminu pokazują, że uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniem z języka polskiego, które sprawdzało umiejętność odbioru tekstu kultury i wykorzystania zawartych w nim informacji - czytamy w raporcie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. - Z matematyki uczniowie wykazali się umiejętnością odczytywania, interpretowania i przetwarzania danych przedstawionych w tekście i na diagramie oraz ich wykorzystania w sytuacji praktycznej. Na egzaminie z języka obcego nowożytnego ósmoklasiści rozwiązujący zadania z języka angielskiego najlepiej poradzili sobie z zadaniami otwartymi sprawdzającymi znajdowanie określonych informacji w tekście pisanym.

Dzisiaj we wszystkich szkołach zakończenie roku szkolnego

Nareszcie wakacje! Zakończenie roku szkolnego. Bez uścisków ...

Egzamin wskazał również umiejętności, które ósmoklasiści opanowali słabiej.

- Z języka polskiego trudność sprawiło uczniom między innymi zadanie z zakresu kształcenia językowego sprawdzające znajomość gramatyki języka polskiego. Z matematyki najtrudniejsze okazało się zadanie otwarte, w którym uczniowie na podstawie informacji zawartej w zadaniu musieli przedstawić uzasadnienie tezy dotyczącej podanego wielokąta. W przypadku języka angielskiego i niemieckiego najtrudniejsze dla ósmoklasistów było zadanie otwarte sprawdzające znajomość funkcji językowych. W języku angielskim, jak i niemieckim trudne było także zadanie otwarte sprawdzające znajomość środków językowych - informuje OKE.
Jakie wyniki osiągnęli uczniowie w naszym regionie?

Najlepszy obraz uzyskamy, gdy porównany je do średniej krajowej, która wynosi 59 procent z języka polskiego, 46 procent z matematyki i 54 procent z języka angielskiego.

Średnia uczniów w województwie pomorskim wynosi - 57,83 proc. z języka polskiego, 45,48 procenta z matematyki i 53, 75 procent z języka angielskiego.

A jak się spisali słupszczanie?
Średnia wyników z języka polskiego wynosi 56,71 procenta, więc nieco mniej niż średnia krajowa. Z matematyki uśredniony wynik to 43,63 proc, więc także mniej niż wynosi średnia krajowa. Z języka angielskiego jest lepiej - 54,26, co daje wynik taki sam jak wynik uczniów w kraju.

Egzaminu nie dało się nie zdać, wystarczyło do niego przystąpić, ale od jego wyniku zależy przyjęcie do szkół ponadpodstawowych.

- Od 31 lipca do 4 sierpnia uczniowie mają czas, aby na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować - informuje Anna Sadlak, dyrektor Wydziału Oświaty w Słupsku.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia.

Od 13 do 18 sierpnia w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego.

- Proces rekrutacji znacznie się wydłużył ze względu na sytuację związaną z pandemią - tłumaczy Anna Sadlak.

W Słupsku do egzaminu ósmoklasisty przystąpuje  656 uczniów. We wtorek piszą egzamin z języka polskiego, w środę z matematyki, a w czwartek z języka obcego

Zaczął się egzamin 8-klasisty. Dzisiaj język polski. Powodzenia!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza