Wyniki niedzielnych spotkań w IV lidze i klasie okręgowej

Gryf II Słupsk wygrał 5:1 z GTS Czarna Dąbrówka
Gryf II Słupsk wygrał 5:1 z GTS Czarna Dąbrówka Fot. Jarosław Stencel
W meczach 16. kolejki słupskiej klasy okręgowej Gryf II Słupsk pokonał GTS Czarna Dąbrówka 5:1. W meczu na szczycie MKS Debrzno wygrał ze Startem Miastko 3:0 (1:0). W IV lidze Sparta Sycewice zremisowała z Aniołami Garczegorze 1:1 (1:0).

Gryf II Słupsk - GTS Czarna Dąbrówka 5:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Ksawery Ronowski (15), 1:1 Dawid Wnuk Lipiński (36), 2:1 Patryk Dąbrowski (48), 3:1 Tomasz Prusaczyk (50), 4:1 i 5:1 Dąbrowski (73, 88).

Gryf II: Żuliński - Nałęcz, Lange (64 Wiligała), Zamaro, Dąbrowski, Lutkiewicz (57 Górski), Tsykalo, Grygiel, Szymon Mytych, Ronowski (46 Zalewski), Prusaczyk (75 Foit).

GTS: Trawicki - Malek, Wdowczyk, Wnuk-Lipiński, P.Janikiewicz, Majewski, J.Janikiewicz, Michał Biernat, Kwiecień, Jakub Gralak, Osowski.

W Debrznie lepsi okazali się gospodarze. MKS prowadził do przerwy po strzale Wojciecha Marca w 19. minucie. W drugiej części spotkania dwa gole dołożyli Krzysztof Szawarniak w 54. minucie oraz Sebastian Stalka w 83. minucie. Czerwone kartki w tym meczu otrzymali: Błażej Borucki (90, MKS) oraz Jacek Czerwiński (82) i Szymon Wójcik (90, obaj Start).

W pozostałych spotkaniach: Jantaria Pobłocie - Piast Człuchów 8:2 (bramki dla Jantarii: Kamil Iwanicki 2, Dominik Stencel 2, Mateusz Klawikowski 2, Paweł Domański, Kacper Czupryniak), Myśliwiec Tuchomie - KS Włynkówko 8:3 (bramki dla Myśliwca: Dawid Kiełpiński 5, Kamil Jakubek 2, Rafał Żukowski). Mecz Wybrzeże Objazda - Zawisza Borzytuchom został przełożony na inny termin.

IV liga

Sparta Sycewice - Anioły Garczegorze 1;1 (1:0)
Bramki: 1:0 Damian Kopciński (43), 1:1 Mateusz Słumiński (79)

Sparta: Łącki - Slusarz (70 Kiełczykowski), Kosiński, Bobrowski, Klawikowski, Cudziło, Marciszewicz, Krzyżanowski, Kopciński (81 Hildebrandt), Skierka, Solczak (81 Terefenko).

Anioły: Mayer - B.Tomasiewicz (46 Kwiatkowski), Ł.Łapigrowski, Drzazgowski, Choszcz, Narewski (60 Sidor), F.Tomasiewicz, M.Staszczuk, Bornowski, T.Godula (60 Wojda), Słumiński.

W 43. minucie po akcji Jarosława Cudziło, który z ostrego kota strzelił, a piłkę z bliska po zamieszaniu dobił Damian Kopciński. Wyrównał po indywidualnej akcji Mateusz Słunuński. Przedryblował 4 obrońców i z 7 metrów uderzył obok bramkarza. Obie drużyny stwarzały sytuacje, ale trudno było o precyzję na błotnistym boisku. Do praktycznie pustej bramki nie trafił Konrad Kiełczykowski.
W innym niedzielnych meczach: Arka II Gdynia - GKS Kowale 4:0, Chojniczanka II Chojnice - Gedania Gdańsk 0:2, Orkan Rumia - Kaszubia Kościerzyna.

Do końca rundy jesiennej pozostało jeszcze 5 kolejek, ale zostaną one rozegrane dopiero na wiosnę.

W tabeli prowadzi Jaguar Gdańsk (37 punktów) przed Gedanią (36) i Gryfem Słupsk (27). Bytovia jest szósta (25), Pogoń Lębork dziesiąta (22), Jantar Ustka czternasty (17), Anioły Garczegorze zajmują 17. miejsce (16), a Sparta Sycewice jest osiemnasta (15).