Wyniki słupskiej klasy okręgowej, klasy A i klasy B

W Borzytuchomiu KS Gryf (czerwone stroje) zremisował
Piłka nożna - klasa okręgowa. Podziałem punktów zakończył się mecz Zawiszy Borzytuchom z KS Gryfem Słupsk.

Mecz w Borzytuchomiu rozpoczął się od zdecydowanych ataków młodych słupszczan, którzy utrzymywali się przy piłce i kreowali sytuację pod bramką gospodarzy. W 21. minucie świetnej sytuacji nie wykorzystał Jakub Mondrzejewski trafiając tylko w boczną siatkę. W 24. minucie było już 0:1, a fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Barszcz.

Gospodarze co jakiś czas wyprowadzali kontry i w 36. minucie jedna z takich akcji zakończyła bramką Łukasza Hinca, który wykorzystał dośrodkowanie Tobiasza Rachwała i strzałem głową trafił w samo okienko bramki strzeżonej przez Marcina Petrusa. W 42. minucie powinno być 1:2, jednak stuprocentowej sytuacji pod bramką gospodarzy nie wykorzystał Adam Świdroń.

Druga połowa powinna zacząć się fantastycznie dla gości, bo już w 47. minucie w słupek w dogodnej sytuacji trafił Nikodem Ciechański, a dobitkę przestrzelił Jakub Mondrze-jewski. W 55. minucie faulowany w polu karnym był Jakub Mondrzejewski za co arbiter Sebastian Hinz podyktował rzut karny. Niestety strzał Mateusza Barszcza zdołał wybronić Aleks Kasiewicz. W 67. minucie znowu dobrą okazję miał Jakub Mondrzejewski, jednak trafił w bramkarza Zawiszy, a minutę później Jakub Olszewski nie trafił głową do pustej bramki. W 70. minucie słupszczanie nie wykorzystali sytuacji 3 na 1. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 76. minucie, kiedy gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Łukasza Hinca, który ograł trzech słupskich graczy i posłał piłkę obok Marcina Petrusa. Piłkarze Zawiszy z prowadzenia cieszyli się tylko minutę, kiedy fantastycznym uderzeniem w samo okienko popisał się Nikodem Ciechański. Po strzeleniu wyrównującej bramki, przewaga gości była jeszcze większa, jednak gospodarze mogli strzelić trzecią bramkę, kiedy obrońcom urwał się Łukasz Hinc, jednak w dogodnej sytuacji posłał piłkę obok słupka.

Zawisza Borzytuchom - KS Gryf Słupsk 2:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Mateusz Barszcz (23 - wolny), 1:1 Łukasz Hinc (35 - głową), 2:1 Łukasz Hinc (76), 2:2 Nikodem Ciechański (77).

Zawisza: Kasiewicz - Hubert Malich, Krzysztof Kiełpiński (88 Kędziora), Adam Wolski, Mański (75 Dorau), Jakuć, Rachwał, Nowakowski, Baumgard, Kacper Treder (57 Dariusz Syldatk), Łukasz Hinc.

KS Gryf: Marcin Petrus - Olszewski, Kępski, Barszcz, Kowalik, Mondrzejewski, Kalinowski, Kozub, Nikodem Ciechański, Świdroń (60 Grabarczyk), Wiktor Ciechański.

W pozostałych spotkaniach: Bytovia II Bytów - Lipniczanka Lipnica 1:2, Jantaria Pobłocie - MKS Debrzno 0:3, Sokół Wyczechy - KS Włynkówko 6:0, Piast Człuchów - Start Miastko 1:0, GTS Czarna Dąbrówka - Sparta Sycewice 0:2, Myśliwiec Tuchomie - Barton Barcin 3:2, Wybrzeże Objazda - Czarni Czarne 1:2, Leśnik Cewice - Echo Biesowice 0:7, Kaszubia Studzienice - Chrobry Charbrowo odwołany, nowy termin to 28.10, godz.15:00.

W meczu ligi okręgowej Sparta Sycewice pokonała 2:0 GTS Czarna Dąbrówka.

Liga okręgowa. GTS Czarna Dąbrówka - Sparta Sycewice 0:2 (ZDJĘCIA)

Grupa II

WKS Nożyno - Kaszubia II Studzienice - spotkanie przerwane w 44. minucie przy stanie 1:4, gospodarze zeszli z boiska
Urania Udorpie - Błękitni Motarzyno 1:4
Baza 44 Siemirowice - Piast II Człuchów 3:3