Wyniki sparingów druzyn z regionu

fen
Pomorze uda się na trzecie już zgrupowanie do Pobierowa. Tam szlifować będzie formę do 16 lutego. sxc.hu
Po raz drugi w tym miesiącu piłkarze Pomorza przebywali na trzydniowym zgrupowaniu w Cetniewie. Tam też rozegrali mecz kontrolny z Cartusią Kartuzy.

Potęgowscy czwartoligowcy ulegli trzecioligowcom 0:2 (0:0). Strzelcy goli: Karol Domjan w 64. minucie i zawodnik testowany z rzutu karnego w 75. minucie. Dla Pomorza był to już czwarty sparing. W zespole z Potęgowa nie zagrał Patryk Pytlak z powodu urazu mięśnia.

Pomorze: Kotłowski, Kleser, Siarnecki, Bukowski, Kłos, Damian Mikołajczyk, Roeske, Mariusz Mikołajczyk, Sawicki, Kozłowski, Patyk. Jako zmiennicy do gry weszli: Bobrowski, Formela, Stasiak, Babatunde, Kamil Ulanowski, Robert Ulanowski, Solczak, Iwański.

- Mimo porażki był to pozytywny sprawdzian, bo wiemy, na jakim jesteśmy etapie przygotowań do wiosny i co mamy jeszcze do poprawienia - stwierdził Maciej Cieślik, trener potęgowskiej drużyny. - Przy stanie 0:0 mieliśmy swoje sytuacje pod kartuską bramką. Po godzinie rywalizacji inicjatywa należała już do Cartusii, która udokumentowała to dwoma golami po naszych błędach w defensywie. Dałem pograć wszystkim zawodnikom - dodał szkoleniowiec Pomorza.

Pomorze uda się na trzecie już zgrupowanie do Pobierowa. Tam szlifować będzie formę do 16 lutego. Na zakończenie obozu rozegra sparing w Koszalinie z Bałtykiem. Gra zaplanowana jest w sobotnie popołudnie na godz. 13.30.

Piłkarze Diamentu Trzebielino rozegrali sparing ze Skotawią Dębnica Kaszubska. Trzebielińska drużyna wygrała 2:1 (0:1). Bramki zdobyli: 0:1 - Bartosz Dudziński (40), 1:1 Tomasz Beger (79), 2:1 Beger (85).

Diament: Gierlach, Rapita, Dariusz Jadłowski (Granit Kończewo), Itrych, Artur Grzybek, Piotr Jadłowski, Kitowski, Żukowski, Mateusz Grzybek, Beger, Perkowski. Na zmiany Przybylski, Reclaw, Bronka, Michalak, Kamil Kępa.

Skotawia: Szerlowski, Rudzikiewicz, Jączyński, Mielewczyk, J. Gruszowski, Kiełpiński, S. Stachowiak, Snochowski, J. Cech, Dudziński, M. Rekowski. Grali jeszcze: M. Gruszowski, R. Bajak, P. Stachowiak, B. Rekowski, Dix.

Nie jak planowano z juniorami starszymi Arki Gdynia, której choroba wirusowa przetrzebiła skład, ale z B-klasową drużyną KP Gdynia swój pierwszy sparing rozegrała lęborska drużyna seniorów Pogoni. Gdynianie przegrali z lęborczanami 1:3 (1:1).

Dla pogonistów gole strzelili: Mariusz Kalamaszek, Szymon Bach i Mateusz Stankiewicz. W kadrze lęborskiej znalazł się Kacper Markowski (do tej pory występował w trzecioligowej Cartusii Kartuzy, jesienią 11 meczów, 1 gol), który od niedawna trenuje ponownie z Pogonią. Mecz w Gdyni był pierwszym spotkaniem z cyklu gier kontrolnych. Ostatnie tygodnie ekipa lidera słupskiej klasy okręgowej spędziła głównie na siłowni i bieganiu. Kontaktu z piłką było mało i dało się to zauważyć na boisku.

Pogoń (I połowa): Skrzypczak, Kijek, Kozakiewicz, Sadurski, Haraszczuk, Kalamaszek, Kowalski, Krajnik, Kołodziejski, Miasnikow, Ilanz (Markowski); (II połowa): Czekirda, Bach, Jasiński, Kozakiewicz (Sadurski), Bartosz Żmudzki, Witkowski, Morawski, Stankiewicz, Markowski, Jakub Żmudzki, Ilanz.

Przed zespołem teraz tydzień ciężkiej pracy podczas obozu dochodzeniowego w Lęborku, który rozpoczął się od wczoraj. Pogoń trenuje dwa razy dziennie.

Drugi sparing Pogoń rozegra 16 lutego (sobota) o godz. 12 na sztucznym boisku w Słupsku. Na nim rywalem podopiecznych Sobiesława Przybylskiego będzie słupski Gryf (Bałtycka III liga).