Wypadek w Korzybiu. Zderzenie czołowe pociągów (zdjęcia,...

  Wypadek w Korzybiu. Zderzenie czołowe pociągów (zdjęcia, wideo)

  Piotr Kawałek

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Po zderzeniu czołowym pociągów kilka osób jest w stanie ciężkim, a kilkanaście rannych.

  Po zderzeniu czołowym pociągów kilka osób jest w stanie ciężkim, a kilkanaście rannych. ©Fot. Łukasz Chyrek

  <b>Wypadek w Korzybiu - raport, nowe fakty.</b> Do wypadku doszło około godz. 9 kilkaset metrów za stacją Korzybie w kierunku Miastka. Pociągi osobowe zderzyły się czołowo na prostym odcinku torowiska. Około 20 osób trafiło do szpitali w Słupsku, Miastku i Sławnie. Kilka jest w stanie ciężkim.
  Po zderzeniu czołowym pociągów kilka osób jest w stanie ciężkim, a kilkanaście rannych.

  Po zderzeniu czołowym pociągów kilka osób jest w stanie ciężkim, a kilkanaście rannych. ©Fot. Łukasz Chyrek

  Wypadek w Korzybiu

  Zderzenie pociągów w Korzybiu

  6

  Fot. Fot. internautka Marzenna


  Wypadek w Korzybiu - raport, wideo, zdjęcia

  Zderzyły się czołowo pociągi relacji Słupsk - Szczecinek i Szczecinek - Słupsk chwilę po tym jak ten pierwszy ruszył ze stacji Korzybie. Pasażerowie twierdzą, że najpierw usłyszeli pisk hamulców i następnie silne uderzenie.

  KLIKNIJ I ZOBACZ DRAMATYCZNE ZDJĘCIA ZROBIONE PRZEZ INTERNAUTĘ W CHWILĘ PO KATASTROFIE

  - Wszystko poleciało do przodu - mówi jeden z poszkodowanych, który doznał tylko lekkich potłuczeń. - Pasażerowie się przewracali, uderzali ciałami o siedzenia, przewracali się na ziemię. Ludzie krzyczeli.  Widok był straszny. Poszkodowani, którzy wydostali się z pociągu leżeli na trawie, wiele osób było zakrwawionych, kilka straciło przytomność. Co chwilę kursowały karetki, które zabierały rannych do szpitali w Słupsku, Miastku i Sławnie. Najbardziej poszkodowana jest kierowniczka pociągu, która z urazem głowy i kręgosłupa leży w szpitalu.

  Wypadek w Korzybiu. Brakuje krwi w centrum krwiodawstwa

  Trasa Słupsk - Szczecinek będzie zablokowana do późnych godzin wieczornych. Ciężki sprzęt, który ma rozczepić oba pociągi przyjedzie na miejsce dopiero około godz. 17.

  Będzie trzeba również odpompować ponad 2 tysiące litrów paliwa z lokomotyw

  Wypadek w Korzybiu - są ciężko ranni

  Na szczęście pociągi nie jechały szybko. Według wstępnych ustaleń pociąg Słupsk - Szczecinek wyjeżdżał ze stacji Korzybie z prędkością około 20-30 kilometrów. Drugi pociąg już zaczął zwalniać przed stacją i jechał około 50 kilometrów na godzinę. Jednak w momencie zderzenia oba składy jechały jeszcze wolniej, ponieważ maszyniści na chwilę przed katastrofą zauważyli zbliżające się pociągi.


  Rannych zostało około 25 osób, z czego większość ma tylko lekkie potłuczenia, kilka osób skarży się na bóle kręgosłupa. Wszyscy przebywają w szpitalach

  Nie wiadomo co było przyczyną wypadku. Wiadomo jednak, że pociąg jadący ze Słupska miał kilkunastominutowe opóźnienie, ponieważ na stacji w Słupsku czekał na pasażerów, którzy przyjechali pociągiem SKM.

  Kolejarze, którzy prowadzili oględziny miejsca katastrofy sugerowali, że maszynista mógł chcieć nadrobić stracony czas i nie zastosował się do procedur. Maszynista może ruszyć ze stacji tylko wtedy, gdy dostanie radiowy sygnał, który jest na dodatek potwierdzony smsem wysłanym przez dyspozytora ze stacji w Miastku.


  Wypadek kolejowy w Korzybiu. Relacja uczestnika wypadku

  Przebieg wypadku i akcji ratunkowej w Korzybiu relacjonuje nam na gorąco Kamil Winnik, lekarz, który wracał do Słupska od rodziny ze Szczecinka.

  - Nie jestem przesądy, choć to był 13, ale pech jest rzeczywiście niesamowity - mówi i opowiada, że dzień wcześniej zapalił mu się samochód. - Choć patrząc na to, że wyszedłem z tego niemal cało mogę mówić o szczęściu.

  Do zderzenia doszło, gdy pociąg wyjeżdżał ze stacji w Korzybiu. - Siedziałem w pierwszym wagonie za lokomotywą, w jednym z pierwszych rzędów na parterze "piętrusa" - mówi.

  - W pewnym momencie usłyszałem ogromny łomot, zrobiło mi się czarno przed oczami i obudziłem się w fotelu dwa rzędy dalej. Wnętrze wagonu było zniszczone, pełne połamanych sprzętów, pogiętej blachy.

  Więcej o wypadku kolejowym w Korzybiu jutro w wydaniu papierowym "Głosu Pomorza", między innymi opinie specjalistów od kolejnictwa.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (36)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (36) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone