Wysoka wygrana polskich piłkarzy ręcznych nad Turcją

Paweł Kotwica
Lucyna Nenow/Polska Press
W meczu kwalifikacji mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, Polska wygrała w Płocku z Turcją.

Polska - Turcja 35:24 (16:12)
Polska: Wyszomirski (1-21 min, 0/8 = 0 %), Morawski (21-60 min, 8/23 = 35 %, 1 gol) – Krajewski 5, Czuwara – T. Gębala 6, Sićko 6, Chrapkowski – Olejniczak 1, M. Pilitowski, Ossowski 1 – Przybylski 1, Majdziński 1 – Moryto 7 (5), Daszek 2 – Dawydzik 2, M. Gębala 2.
Turcja: Ozmulus, Gunay 1, Oksuscuk – Pektas 2, Hacioglu 1, Ersin, Arifoglu, Pehlivan 5, Erceylan 4, Demirezen 1, Bicer 4 (2), Nalbantoglu, H. Ozturk 2, Ozmusul, C. Ozturk, Celebi 1, Sarak 3.

Karne. Polska: 5/6 (Gunay obronił rzut Krajewskiego). Turcja: 2/2.

Kary. Polska: 8 minut (M. Gębala, Dawydzik, Przybylski, Chrapkowski po 2). Turcja: 12 minut (Pektas czerwona kartka 24 min, Sarak, Nalbantoglu po 4, Arifoglu 2).

Sędziowali: Vaidas Mazeika, Mindaugas Gatelis (Litwa). Widzów : 0.

Przebieg: 3:0, 3:1, 4;1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:5, 9:5, 9:6, 11:6 (‘18), 11:7, 12:7, 12:8, 13:8, 13:10, 14:10, 14:11, 15:11, 15:12, 16:12 – 17:12, 17:13, 19:13 (‘37), 19:14, 20:14, 20:16, 21:16, 21:17, 22:17, 22:18, 25:18 (‘46), 25:19, 26:19, 26:20, 28:20, 28:21, 31:21 (‘55), 31:22, 33:22 (‘58), 33:23, 34:23, 34:24, 35:24.

Po wygranej w środę w Turcji 29:24, polscy piłkarze ręczni odnieśli zdecydowanie wyższe zwycięstwo w rewanżu i po dwóch rozegranych meczach mają komplet punktów w grupie 5. Podobnie jak w pierwszym meczu, najskuteczniejszymi graczami reprezentacji byli zawodnicy Łomża Vive Kielce – Arkadiusz Moryto, Tomasz Gębala i Szymon Sićko.

W porównaniu do pierwszego spotkania, selekcjoner Patryk Rombel dokonał dwóch zmian w składzie – wycofał bramkarza Mateusza Korneckiego i obrotowego Patryka Walczaka, a wstawił Adama Morawskiego i Arkadiusza Ossowskiego.

W środę mecz przez 20 minut był bardzo wyrównany, a Turcy kilka razy wychodzili na prowadzenie. W sobotę Biało-Czerwoni od razu wyszli na czoło, przeprowadzając kilka udanych akcji w obronie i skutecznie kończąc kontrataki. Potem mecz się wyrównał, a prowadzenie gospodarzy powiększyło się dopiero, gdy do bramki wszedł Morawski i powstrzymał kilka ataków rywali.

Druga połowa przebiegała już z wyraźniejszą przewagą naszego zespołu, a tureccy zawodnicy wyraźnie z minuty na minutę opadali z sił. Początek gry po zmianie stron to kilka akcji zakończonych skutecznymi rzutami Tomasza Gębali. Mimo to jeszcze w 45 minucie Polacy prowadzili tylko 22:18. Ostatnia faza spotkania to już zdecydowana przewaga naszego zespołu i szybkie powiększanie przewagi.

Kolejny mecz w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy Polska rozegra 9 marca na wyjeździe ze Słowenią.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

POLECAMY RÓWNIEŻ:

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: