Agnieszka Żukowska
Wysokie zwycięstwo kadetów Energa Markos Słupsk z Maximus Gdynia w rozgrywkach strefowych Agnieszka Żukowska
W sobotę 20.03.2020 roku w hali sportowej przy ulicy Banacha słupszczanie podejmowali drużynę Maximus z Gdyni. Przez pierwsze siedem minut meczu nie było pewne, czy gospodarze wiedzą po co są na parkiecie.

Straty piłek, niecelne rzuty, przegrane pojedynki 1x1 były konsekwentnie wykorzystywane przez gości. Jednak jasne komunikaty od trenera poskutkowały i ostatnie trzy minuty I kwarty słupszczanie poświęcili na odrobienie strat (21:19). Druga kwarta, to świadoma gra w obronie (II 29:19). Po przerwie gospodarze w skupieniu i z pełną konsekwencją realizowali opracowaną strategię (III 14:7, IV 20:13) ostatecznie ustanawiając wynik meczu na 84:58. To pierwsze bardzo ważne zwycięstwo w rozgrywkach strefowych do Mistrzostw Polski U15