Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wytną 19 drzew przy ul. Kaszubskiej w Słupsku [wideo, zdjęcia]

Zbigniew Marecki
Słupska firma „Ogrody” prowadzi wycinkę 19 drzew przy ulicy Kaszubskiej. Robi to na zlecenie Zarządu Infrastruktury Miejskiej . W zamian przewidziano nasadzenie w mieście 40 nowych drzew.

Wycinka, na którą zgodę wydał Pomorski Urząd Marszałkowski, to spełnienie postulatów mieszkańców Słupska, którzy sygnalizowali problemy z bezpieczeństwem na drodze w trakcie włączania się do ruchu z dróg krzyżujących się z ulicą Kaszubską. Potwierdzały to odnotowywane przez policję kolizje i wypadki. Marszałek województwa uznał, że wniosek ZIM jest uzasadniony i wydał decyzję pozwalającą na przeprowadzenie wycinki. Jednocześnie ZIM ma wykonać 40 nasadzeń nowych drzew na innych odcinkach pasów drogowych.

Wspomniana wycinka dotyczy 13 drzew na odcinku między ulicą Bauera i Owocowej oraz 6 drzew przy skrzyżowaniu z ulicą Na Skarpie. Prace już trwają. Gdy we wtorek fotoreporter „Głosu” wykonywał zdjęcia przy ul. Kaszubskiej, to kilku kierowców zatrzymało się przy nim, aby powiedzieć, że wycinka wspomnianych już 13 drzew jest konieczna.

- Jestem bardzo wdzięczny Zarządowi Infrastruktury Miejskiej, że wreszcie załatwiono tę sprawę. Dla nas jest ona bardzo ważna - powiedział jeden z kierowców, który - jak wielu słupszczan i mieszkańców Siemianic - codziennie korzysta z tej drogi.
Jak się dowiedzieliśmy, ze względu na bezpieczeństwo ostatnio wycięto także jedno drzewo przy ul. Kilińskiego, na wysokości Hotelu Atena.

Jednak drzew zasadniczo w mieście nie ubywa, bo w ubiegłym roku w Słupsku posadzono aż 404 młode drzewa m.in. przy ul. Wileńskiej, Solskiego, Prusa, Wandy, Żeromskiego czy Kopernika. Miasto wzbogaciła się także o tzw. Słupskie Kliny Zieleni, czyli 4 kliny zieleni ciągnące się od obrzeży miasta do jego centrum. Przedsięwzięcie składa się z ośmiu połączonych ze sobą zadań, a teren objęty inwestycją obejmuje łącznie ok. 15,20 ha w różnych częściach Słupska. Część działań realizowana jest w obszarze rewitalizacji lub na terenach przylegających.Rewaloryzacja istniejących terenów zieleni w mieście oraz zagospodarowanie nowych przestrzeni pod parki i skwery ma spowodować osłabienie zjawiska tzw. miejskiej wyspy ciepła, poprawę przewietrzania miasta i uzupełnienie zasobów wody podziemnej poprzez infiltrację. Ponadto wprowadzenie rodzimych gatunków roślin przyczyni się do zachowana różnorodności biologicznej Słupska.

Natomiast wczoraj prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka poinformowała , że miasto przygotowuje się do tworzenia tzw. łąk kwietnych, które mają powstać na terenie za budynkiem byłego kina na Starym Rynku oraz na hałdach ziemi ułożonych wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego prowadzącego ze Słupska do Głobina . Ma to być swoista odpowiedź na postulat, który trafił do słupskiego ratusza, aby nie prowadzić koszenia trawników, bo rosnące tam trawy zatrzymują metale ciężkie i są dobrym schronieniem dla owadów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza