Wznowiono rozgrywki w Pucharze Polski. Grał Gryf Słupsk i Jantar Ustka

Krzysztof Nałęcz
Mecz Jantar Ustka - Bałtyk Gdynia.
Mecz Jantar Ustka - Bałtyk Gdynia. Łukasz Capar
Gryf Słupsk wygrywa, a Jantar Ustka i Lipniczanka Lipnica przegrywają swoje mecze we wznowionych rozgrywkach Pucharu Polski.

Gryf zmierzył się w sobotę z Sokołem Zblewo, beniaminkiem IV ligi. W pierwszej połowie Gryf miał znaczącą przewagę, ale był nieskuteczny i do przerwy w meczu nie zobaczyliśmy goli. Po przerwie Gryf zdobył dwie bramki, obie bardzo ładne. Najpierw perfekcyjnie rzut wolny z 18 metrów wykonał Tomasz Piekarski. Niedługo później Bartłomiej Nałęcz popisał się atomowym uderzeniem strzelając z ok. 20 metrów w samo okienko bramki rywali. Ci zaś nie podłamani tą sytuacją zaatakowali zdobyli kontaktowego gola z rzutu karnego, a w końcówce Gry musiał wręcz bronić korzystnego rezultatu.

W Ustce Jantar po dobrym spotkaniu uległ trzecioligowemu Bałtykowi Gdynia 1:2. Wynik ustalony został do przerwy. Bałtyk miał znaczącą przewagę na początku a pierwszego gola strzelił już w 3 minucie, a kolejnego nieco po ponad kwadransie gry. Po pół godzinie gry Jantar zdołał strzelić bramkę kontaktową z rzutu karnego. Skutecznym wykonawcą jedenastki był Bartłomiej Oleszczuk.

Po przerwie mecz się zaostrzył i jeden piłkarzy Bałtyku otrzymał drugą żółtą kartkę. Grający w przewadze Jantar zaczął przeważać, choć rywale trafili w poprzeczkę. Ostatecznie Jantar nie zdołał wyrównać i odpadł z Pucharu Polski.

Z rozgrywkami pucharowymi żegna się też Lipniczanka Lipnica, która u siebie uległa swojemu rywalowi z IV ligi Jaguarowi Gdańsk 1:3. Honorowego gola dla Lipniczanki zdobył Krzysztof Kropidłowski. Co ciekawe Jaguar od 25 minuty grał w 10 po czerwonej kartce dla jednego z zawodników.

Wynik 1/8 Pucharu Polski w okręgi pomorskim. Mecze sobotnie.

Sokół Zblewo - Gryf Słupsk – 1:2