Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

X Akademickie Targi Pracy Politechniki Koszalińskiej

Artur Kostecki [email protected] Tel. 94 347 35 99 Fo. Archiwum
Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej zaprasza na "X Akademickie Targi Pracy - Prezentacje Wiosna 2012".
Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej zaprasza na "X Akademickie Targi Pracy - Prezentacje Wiosna 2012".
Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej zaprasza na "X Akademickie Targi Pracy - Prezentacje Wiosna 2012", które odbędą się dzisiaj w budynku Politechniki przy ul. Śniadeckich 2 w godz.

10-14.

Aby jak najlepiej skorzystać z wizyty na targach, organizatorzy imprezy proponują, by się do niej przygotować. Jak?

Jeszcze raz przyjrzyjmy się swojemu CV, sprawdźmy czy nie wymaga poprawek, dostosujmy je do wymogów danej firmy. Z tak przygotowanym CV i listą pytań do konkretnego pracodawcy możemy spokojnie udać się na Targi. Jeśli nie masz ze sobą CV to nie należy się martwić.

Wszystkie firmy, które wystawiają się na takich targach mają swoje formularze aplikacyjne, które możesz pobrać na danym stoisku, wypełnić je dokładnie, oddać osobom dyżurującym na stoiskach i wówczas cały proces rekrutacyjny obywa się już po powrocie pracowników do firmy.

Będąc na targach pracy nie rezygnuj z wydobycia jak największej liczby informacji od przedstawicieli firmy, która cię interesuje. Pytaj i jeszcze raz pytaj o to co cię interesuje i może być istotne podczas późniejszej rekrutacji.

Na targach, inaczej niż w toku innych standardowych form rekrutacji, działają nieco inne prawa. Możesz pytać dosłownie o wszystko i firma chętnie udzieli ci tych informacji o ile nie będą one stanowić tajemnicy. Targi są właśnie po to, aby w miłej i niestresującej atmosferze mogły spotkać się i porozmawiać dwie strony: pracodawcy i pracownicy.

 

Oczywiście, aby taka rozmowa była miła, obowiązują zasady, od których nie ma odstępstw także podczas targów pracy czyli: schludny ubiór, kultura osobista. Starajmy się także unikać sytuacji w której rozmawiamy na stoisku z przedstawicielami firmy nie sam na sam, a w większym gronie.

Często bywa tak, że dla większej śmiałości poruszamy się pomiędzy stoiskami większą grupą osób (2-3 kolegów czy koleżanek). Nie jest to najszczęśliwsza forma "odwiedzin" u pracodawcy, gdyż uwaga przedstawiciela firmy rozprasza się na kilka osób, twoi koledzy czy koleżanki zadają dodatkowe pytania, często przekrzykują się i z tzw. "dobrego wrażenia" może wyjść niezbyt miłe doświadczenie.

A co jeśli jesteśmy jeszcze studentami pierwszego czy drugiego roku i na razie nie szukamy pracy, stażu czy praktyki? Takie osoby również mogą wynieść z targów pracy wiele korzyści.

Po pierwsze informacje: jak kształtuje się rynek pracy obecnie i jak będzie kształtował się w przyszłości, jakich kandydatów poszukuje lub poszukiwać będzie firma za rok czy dwa lata. Jak należy już teraz pokierować swoją ścieżką edukacyjną, żeby za te dwa lata wejść na rynek pracy, a nie zasilić szeregi bezrobotnych; jak zdobyć praktykę w firmie z którą chętnie związalibyśmy się po studiach.

 

No i jeszcze dodatkowy bonus to imprezy towarzyszące, czyli szkolenia, wykłady, panele dyskusyjne, które odbywają się podczas targów. Warto się na nie wybrać i czerpać wiedzę o rynku pracy.

Imprezy towarzyszące

- godz. 10.30-11.30 - szkolenie "Co możesz zrobić, by spełnić swoje marzenia?", z udziałem firmy Volkswagen

- godz. 11.30-12.30 - "Testy jednostkowe dla programistów. Jak tu ich nie kochać?", z udziałem firmy informatycznej Goyello

- godz. 12.45-13.45 - "Dlaczego opłaca się pracować w e-commerce?", z udziałem firmy Level 77.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza