XIII Słowiński Turniej Epigon Cup w Ustce

  XIII Słowiński Turniej Epigon Cup w Ustce

  Krzysztof Niekrasz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W zmaganiach w Ustce wzięło udział 20 zespołów.

  W zmaganiach w Ustce wzięło udział 20 zespołów. ©Mariusz Surowiec

  XIII Słowiński Turniej Epigon Cup w Ustce zakończył się sukcesami kadry województwa mazowieckiego i opolskiego. To największa impreza w tej dyscyplinie w dwumieście. I z regularnych jedyna.
  W zmaganiach w Ustce wzięło udział 20 zespołów.

  W zmaganiach w Ustce wzięło udział 20 zespołów. ©Mariusz Surowiec

  W XIII Słowińskim Turnieju w Piłce Siatkowej Epigon Cup zagrało 20 zespołów. Rozegrano 50 meczów. Imprezę śmiało można nazwać maratonem siatkarskim, który dzielnie wytrzymali wszyscy jego uczestnicy.

  Zarówno młodziczki (rocznik 1999 i młodsze) jak i kadeci (1998 i młodsi) zostawili sporo potu na boiskach. Mecze rozgrywane były w dwóch halach szkolnych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz w Szkole Podstawowej nr 1.
  W grze młodziczek i kadetów widać było sporą agresję pod siatką i niezwykłą ofiarność w obronie. Nie brakowało atomowych ataków. Wiele było szczelnych bloków. Mecze były zacięte, emocjonujące i niezwykle widowiskowe. Spora grupa dziewcząt i chłopców zademonstrowała wysokie umiejętności techniczne. Może z nich w przyszłości wyrosną kolejni reprezentanci kraju.

  Końcowa klasyfikacja najlepszych ekip w stawce młodziczek (grało 11 drużyn): 1. Kadra województwa mazowieckiego, 2. Kadra województwa warmińsko-mazurskiego, 3. Kadra województwa opolskiego, 4. Kadra województwa pomorskiego, 5. Kadra województwa wielkopolskiego, 6. Kadra województwa kujawsko-pomorskiego. Najlepszą siatkarką uznana została Julita Molenda z kadry województwa mazowieckiego.

  Ostateczna kolejność najlepszych zespołów w gronie kadetów: 1. Kadra województwa opolskiego, 2. Kadra województwa mazowieckiego, 3. Kadra województwa pomorskiego A, 4. Kadra województwa podlaskiego, 5. Kadra województwa łódzkiego, 6. Kadra województwa pomorskiego B. Miano najlepszego siatkarza przypadło Justinowi Ziółkowskiemu z kadry województwa opolskiego.

  - Podobnie jak w latach poprzednich poziom zawodów był wysoki. Niektórzy zawodnicy i zawodniczki imponowali wzrostem, siłą ataku i znakomitą grą w obronie. Rywalizacja sportowa była także połączona z
  turystyką, bo na zwiedzanie nadmorskich uroków pogoda dopisała. Tak więc pożytek sportowy został połączony z przyjemnością - ocenił Zbigniew Bąk, główny organizator imprezy.

  Organizatorem siatkarskiego przedsięwzięcia od początku jego istnienia jest Usteckie Forum Turystyczne.

  Wspiera je także Biuro Usług Turystycznych Słowiniec w Ustce.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Aktualności sportowe

  Sport zdjęcia

  Sport wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.