Z 55 do 190 wzrosła od wczoraj liczba osób będących pod nadzorem epidemiologicznym

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Udostępnij:
Z 55 do 190 wzrosła od wczoraj liczba osób będących pod nadzorem epidemiologicznym. Przybyło też osób będących w kwarantannie o blisko 90. Może mieć to związek z powrotami z zagranicy na Wielkanoc. Dobra wiadomość jest taka, że nie przybyło chorych. Cały czas zarażonych jest pięć osób, z czego dwie przebywają w szpitalu, a trzy są w izolacji domowej.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna w Słupsku opublikowała nowe dane dotyczące zachorowań w Słupsku i powiecie. Dobra wiadomość jest taka, że chorych nie przybyło. Cały czas zarażonych jest pięć osób. Z bieżących informacji podawanych na stronie PSSE w Słupsku wynika, że obecnie dwie osoby są hospitalizowane z powodu rozpoznania zakażenia COVID – 19.
Przybyło za to znacznie osób pod nadzorem epidemiologicznym. Wczoraj, 9 kwietnia, pod nadzorem było 55 osób, dzisiaj jest ich aż 190!

Przypomnijmy, że "objęty nadzorem epidemiologicznym jest ktoś, kto np. pracował w budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa, był w tej samej przestrzeni. Czyli w takiej sytuacji, gdy nie było bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby. Nadzór epidemiologiczny trwa 14 dni. Odbywa się w porozumieniu z pracownikami inspekcji sanitarnej po wywiadzie epidemiologicznym. Należy przejść na pracę zdalną w domu, zawiesić życie towarzyskie, ograniczyć do minimum wyjścia. Dwa razy dziennie mierzyć sobie temperaturę, kontrolować swój stan zdrowia. " (źródło pacjent.gov.pl)

Znacząco przybyło też osób w kwarantannie na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia - chodzi tu głównie o osoby przyjeżdżające z zagranicy. Wczoraj było 717 takich osób, dzisiaj liczba ta wzrosła do 802 osób. Może mieć to związek z odwiedzinami rodzin na Wielkanoc.

- W trakcie dochodzeń epidemiologicznych ustala się jak najszerszą listę osób, które prewencyjnie obejmujemy nadzorem epidemiologicznym. Wzrost tej liczby ma związek z dotychczas prowadzonymi działaniami. Natomiast liczba osób kwarantannowanych na podstawie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii wynika z danych EWP (Ewidencja Wjazdów do Polski) podawanych przez Straż Graniczną - informuje Henryka Kisiel, rzecznika prasowy PSSE w Slupsku.

Najnowszy raport z 10 kwietnia związany z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w Słupsku i powiecie słupskim:

  • - liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej – 53 + osoby wspólnie zamieszkujące lub gospodarujące
  • - liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r., poz. 491 ze zm.) - 802
  • - liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID – 19 - 2
  • - ogólna liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 190
  • - liczba decyzji o izolacji domowej wydanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej - 3
  • - liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni - 5

Zobacz także: Rząd wprowadził nowe obostrzenia z powodu koronawirusa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie