Z Głosem Pomorza po mieście. Zdobyliśmy Słupsk (wideo, zdjęcia)

Konrad Remelski
Udostępnij:
Ponad dwieście osób, głównie ze Słupska, a także z pobliskich gmin oraz Sławna i Miastka, a nawet Poznania wzięło udział w dzisiejszej 132. rekreacyjnej imprezie na orientację Z Głosem Pomorza w plener.

Organizatorami imprezy byli: redakcja Głosu Pomorza oraz dyrekcja Parku Krajobrazowego Dolina Słupi, a wspomagał nas słupski Ratusz, Muzeum Pomorza Środkowego, Starostwo Powiatowe, Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych i Park Wodny Trzy Fale. Tym razem trasa była krótka, bo wyniosła niecałe siedem kilometrów. Wspięliśmy się na dwie wieże - ratuszową i starostwa, odwiedziliśmy gabinety prezydenta Słupska i Starosty oraz sale posiedzeń Rady Miasta i Rady Powiatu, byliśmy w Zamku Książąt Pomorskich, poddaliśmy się masażom dłoni w dawnym "Medyku", zwiedziliśmy sale edukacyjne w siedzibie Parku Dolina Słupi, przy okazji edukując się ekologicznie dzięki stoisku Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Na końcu wędrówki dotarliśmy do super nowoczesnego kompleksu Parku Wodnego Trzy Fale. Tam zwiedziliśmy wszystkie strefy Aquaparku, a na koniec wśród osób, które prawidłowo pokonały trasę rozlosowaliśmy upominki.

- Gdyby nie impreza z Głosem nie zwiedziłabym słupskiego ratusza, nie zajrzałabym do gabinetu pani prezydent ani do sali posiedzeń, bo po co, skoro mieszkam pod Miastkiem. Nie weszłabym do Muzeum Pomorza środkowego, bo wybierałam się tam dopiero latem. Nie zwiedziałabym budynku Starostwa Powiatowego, bo po co. Swoje mam przecież w Bytowie. Nie poddałabym się zabiegowi masażu i wreszcie nie pojechałabym do Aquaparku, bo zwykle jeżdżę gdzie indziej. Jestem bardzo, bardzo zadowolona. Warto było tu przyjechać! - powiedziała nam Lidia Batko z podmiasteckiej Łodzierzy.

Dzisiejsza impreza po jej reaktywacji w Słupsku była okazją do wspomnień. Wiele osób wzięło udział w rajdzie po latach przerwy. - Uczestniczyłem dawniej w wielu tych imprezach, a dziś wracam do dawnych tradycji i obiecuję, że juz nie opuszczę żadnej - wyznał nam Zbigniew Kamiński, radny powiatowy i dyrektor Szkoły Podstawowej we Wrześniu. - Mamy bardzo pozytywne wrażenia z tych rajdów - dodała Regina Lechowicz ze Słupska. - Róbcie te rajdy częściej! - prosiła nas Jolanta Sobolewska ze Sławna. - Było super! Jestem pierwszy raz w Słupsku i od razu trafiłam na waszą imprezę. Jesteśmy na feriach w Ustce i pomaszerowaliśmy z Głosem. Organizacja rajdu doskonała - pochwaliła nas Małgorzata Kilińska z Poznania, która wędrowała z mężem Jarosławem i trojgiem dzieci. - Cieszę się, że te imprezy wróciły. Przecież chodziłem z wami od pierwszej, czyli od 1993 roku. teraz od zawsze - obiecał Grzegorz Betiuk ze Słupska. A my uczestnikom rajdu odwzajemniliśmy się obietnicą, że będziemy organizować te imprezy do końca świata i o jeden dzień dłużej. Kolejny rajd już 21 marca po gminie Kołczygłowy.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji sobotniego rajdu: pani Marcie Makuch - zastępcy prezydenta miasta Słupska, staroście słupskiemu Pawłowi Lisowskiemu, Monice Gębczyńskiej - kierowniczce Centrum Informacji Turystycznej i jej współpracownicom, Marzennie Mazur - dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego, Annie Krasowicki i Agnieszce Kraska ze Starostwa Powiatowego, prezesowi Aquaparku Grzegorzowi Juszczyńskiemu oraz Monice Setnik i Dawidowi Krzaczkowskiemu z Trzech Fal, Marzenie Osuch, dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych oraz podległym jej nauczycielom, Barbarze Utrackiej-Minko - wicedyrektor Zespołu Pomorskich Parków Krajobrazowych

oraz Annie Kasprzak, Marcinowi Millerowi, Elwirze Ahmad i Andrzejowi Grzybowskiemu z PK Dolina Słupi i na koniec, Małgorzacie Budnik-Żabickiej i Joannie Płaszczyk-Durka z PGK, i na końcu, a powinno być na początku - pomysłodawcy rajdów - Andrzejowi Remelskiemu.

Łukasz Capar

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

p
piotr mieczyslaw
9 lutego, 08:41, Gość:

Piotr Mieczysław

POPIERAM

proponowałbym jeszcze odwiedzic niszczejacy pełen historii budynek -jeden z najstarszych na rogu armii krajowej 1 / szarych szeregow gdzie mieszkali zacni ludzie tego miasta oraz dzialal sklep,restauracja,kregielnia,kort tenisowy pozniej bar slupianka .

panie Starosto powiatowy to chyba pana sprawka ze chata niszczeje i straszy od wielu lat ?

Dalsza trasa zaniedbanych zabytkow to secesyjna willa W.Schulza przy Blumenstrasse 31 - /partyzantow / czy harcerze sobie z tym poradza ? Podobnie szarych szeregow pttk i hotel mikołajek tez wymaga inwestycji i opieki ! /budynek zwiazany z wlascicielami browaru /

Browar wraz z wieza cisnien oraz willa przy ul.kilinskiego i innymi budynkami - wola o pomste do nieba i swiadczy nie tylko o wlascicielu ale i o urzednikach ratusza .

O mostku labedzim przy ul.orzeszkowej szkoda mowic ....

G
Gość

Piotr Mieczysław

POPIERAM

p
piotr mieczyslaw

fajnie i super - na nastepny rajd proponuje zaprosic naszych radnych ,p.prezydent z zastepcami ,kierownikow wydz.urzedu miejskich oraz zarzady miejskich spolek ,straz miejska .

Trasa : najbardziej opustoszale, zaniedbane ,zanieczyszczone,brudne i zarosniete krzakami oraz obskurne,zasrane rejony naszego miasta w tym rowniez zapomniane budynki komunalne ....

G
Gość

Byłam na tej imprezie rekreacyjnej ,było super ,pozdrawiam miłych uczestników i organizatorów

Przejdź na stronę główną Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie