Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zabawcie się kulturalnie. Wędrujący obiekt - warsztaty rodzinne w Teatrze Lalki Tęcza w Słupsku

Anna Czerny-Marecka
Anna Czerny-Marecka
W sobotę, 14 sierpnia, Tęcza zaprasza całe rodziny na wartsztaty "Wędrujący obiekt"
W sobotę, 14 sierpnia, Tęcza zaprasza całe rodziny na wartsztaty "Wędrujący obiekt" Teatr Lalki Tęcza/Facebook
Jak powstaje sceniczny świat? Jaką rolę odgrywają w nim przedmioty - rekwizyty, kostiumy, materialne resztki? O tym będzie można przekonać się podczas warsztatów "Wędrujący obiekt". Teatr Lalki Tęcza w Słupsku zaprasza na nie całe rodziny w sobotę, 14 sierpnia, o godzinie 11.

- "Wędrujący obiekt" - teatr przedmiotu to warsztaty rodzinne, podczas których będziemy inspirować się obiektami związanymi z twórczością Tadeusza Kantora, jednocześnie rozwijając kreatywność. W przestrzeniach naszego teatru będziemy poszukiwać różnych rozwiązań twórczych związanych z teatrem przedmiotu. Doświadczać wielokrotności ich zastosowań. Kantorowskie obiekty za sprawą naszej wyobraźni staną się postaciami scenicznymi, animowanymi przez uczestników warsztatów, czasami elementami scenografii, rekwizytami lub instrumentami. Będziemy eksperymentować z oświetleniem, nadając nowo powstałym tworom dodatkową głębię. Pod koniec warsztatów nowe obiekty posłużą również do stworzenia nietypowej pocztówki z wakacji - zapowiada imprezę Teatr Lalki Tęcza.
Prowadzenie warsztatów: Joanna Stoike-Stempkowska

"Wędrujący obiekt" to element międzypokoleniowego programu Laboratorium Obiektu, realizowanego przez krakowską Cricotekę wraz z partnerskimi teatrami. Zasadą i głównym założeniem całego projektu jest zapoznanie uczestników z procesem powstawania scenicznego świata, ze szczególnym naciskiem na rolę obiektów teatralnych: rekwizytów, kostiumów, materialnych resztek.
Inspirację do działań stanowią wybrane obiekty z kolekcji Cricoteki, które są punktem wyjścia do poszukiwania ich kapitału twórczego – muzycznego, konstrukcyjnego, plastycznego, skojarzeniowego. W ramach projektu Laboratorium chcemy przyjrzeć się im bliżej: przeanalizować ich konstrukcję, budowę, historię powstania, ale także uruchomić naszą wyobraźnię i pozwolić na twórczą interpretację poprzez własne działania.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza