Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zabierz uczniów na niezwykłą lekcję przyrody. Za darmo

(Oprac. (mago)
Sławomir Kowalski/Polska Press
Superzajęcia i kilka godzin w Wolińskim Parku Narodowym - Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zaprasza na "Zupełnie inną lekcję przyrody".

Uczniowie z woj. zachodniopomorskiego mają okazję wcielić się w rolę badaczy i sprawdzić, co można znaleźć w kropli wody oraz to, jak powstaje nadmorski klif. 

Udział w niezwykłej lekcji przyrody w Centrum Edukacji Ekologicznej CWM w Grodnie k. Międzyzdrojów mogą wziąć uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjów, w szczególności z obszarów wiejskich i miast do pięciu tysięcy mieszkańców. 

DLA SZKÓŁ Z TERENU WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO ORGANIZATOR ZAPEWNIA BEZPŁATNY TRANSPORT! 

- Zajęcia trwają jeden dzień, realizowane są od marca do czerwca - informują organizatorzy. - Harmonogram lekcji z aktualnymi terminami dostępny jest na stronie www.efrwp.pl 

Tak wygląda zupełnie inna lekcja przyrody 

Uczniowie podczas zajęć, które są połączeniem badań terenowych z doświadczeniami i obserwacjami powadzonymi m.in. w pracowni laboratoryjnej, wcielają się w odkrywców i badaczy, by poznawać otaczającą ich przyrodę. Lekcje są przygotowane i prowadzone przez ekspertów z dziedziny nauk biologicznych. Do dyspozycji uczniów jest także profesjonalne wyposażenie badawcze, zgodne z wytycznymi opracowanymi przez Centrum Nauki Kopernik. 

- Podczas tej niezwykłej lekcji umożliwiamy uczniom wcielenie się w rolę młodych badaczy i poznanie zasad związanych z zasadami kształtowania się nadmorskiego krajobrazu oraz wielu ciekawostek z zakresu przyrody. Zajęcia mają ciekawą i atrakcyjną formę, a dzięki połączeniu samodzielnego odkrywania otaczającej nas natury oraz nauki sprawiają, że ich uczestnicy, odkrywają w sobie nowe, przyrodnicze zainteresowania - mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. 
W ramach projektu realizowane są tematy, takie jak: różnorodność ukształtowania wybrzeża Bałtyku, mechanizmy kształtowania się klifu, bioróżnorodność wybrzeża Bałtyku, kropla wody jako prawdziwy kosmos mikroorganizmów czy krajobraz wspólnota człowieka, roślin i zwierząt. 

Zasady rezerwacji zajęć 

1. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną na adres: [email protected] 
2. W zgłoszeniu należy podać: nazwę szkoły i adres (wraz z podaniem gminy i województwa), klasę, liczebność grupy, preferowany termin zajęć oraz dwa terminy alternatywne (zgodnie z listą dostępnych terminów), wybrany temat zajęć, dane osoby do kontaktu (telefon, adres e-mail). 
3. W ciągu pięciu dni od zgłoszenia Fundacja prześle maila potwierdzającego dokonanie rezerwacji wraz z dalszymi informacjami szczegółowymi lub maila informującego o braku możliwości przyjęcia rezerwacji. 
4. Rezerwujący do 14 dni przed zarezerwowanym terminem zajęć może odwołać rezerwację. W przypadku gdy rezerwacja dotyczyła zajęć wraz z darmowym transportem (dotyczy włącznie szkół z woj. zachodniopomorskiego), a rezygnacja z udziału w zajęciach wpłynie w terminie krótszym niż wyżej wymieniony, rezerwujący może zostać obciążony kosztami wynajęcia środka transportu. 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza