Zabrakło mobilizacji

Redakcja
Koszykówka - I liga mężczyzn. AZS Leclerc Lublin - AZS ZAGAZ Koszalin 75:58

Nieco zawiódł oczekiwania swoich kibiców lider rozgrywek pierwszoligowych AZS ZAGAZ Koszalin w niedzielę. Wprawdzie koszalinianie grali na wyjeździe ze znacznie niżej notowanym rywalem, ale jak widać drużyny w tegorocznych rozgrywkach prezentują bardzo wyrównany poziom. Ponadto gospodarze nie mają już wprawdzie szans na miejsce w czołowej ósemce przed rundą play off, ale walczą nadal o jak najlepsza pozycję w dolnej połówce tabeli.
W spotkaniu tym gospodarze prowadzili od początku do końca meczu. Koszalinianie rozegrali bardzo dobry mecz poprzedniego dnia w Rzeszowie, w którym się "wystrzelali" (zdobyli 105 punktów) i zabrakło u nich mobilizacji w niedzielnym spotkaniu. Próbowali rzucać z różnych pozycji, ale ze skutecznością tym razem było na bakier. W pierwszych dwóch kwartach przewaga gospodarzy oscylowała w granicach 4-7 pkt. Kiedy na początku trzeciej kwarty po trafieniu Brahima Konare na tablicy widniał rezultat 37:35 na korzyść lublinian, wydawało się, że goście są w stanie jeszcze powalczyć o korzystny rezultat. Miejscowi nie pozwolili jednak na to, a o ich wysokiej wygranej zadecydował okres między 35 a 39 minutą. Wtedy gospodarze zdobyli 13 pkt. nie tracąc żadnego i osiągnęli najwyższą przewagę w meczu prowadząc 75:54. Koszykarzom AZS ZAGAZ udało się odrobić tylko trochę strat.

Pozostałe wyniki spotkań rozegranych w miniony weekend. Sobota:

Bobry Zabrze - Mirpol Instal Białystok 58:66, SKK Szczecin - Polonia Przemyśl 94:86, AZS Leclerq Lublin - SKS Polpharma Starogard Gdański 81:82, Turów Zgorzelec - Wisła Euronit Kraków 76:63, KKS Poznań - Mickiewicz Katowice 105:86.

Niedziela:

Alba Alstom Chorzów - Mirpol Instal 68:60, SKK Szczecin - Start Lublin 91:79, Resovia - SKS Polpharma 78:86, KKS Poznań - Wisła Euronit 73:74, Turów - Mickiewicz 79:78.