Zagłębie Sosnowiec 0 - 1 Rozwój Katowice

0 1 połowa

Rozwój Katowice

1

0 1 połowa

• Tomasz Wajda patrzy na zegarek i gwiżdże po raz ostatni! Rozwój Katowice wygrywa w Sosnowcu z Zagłębiem po golu rezerwowego Gielzy .Katowiczanie zamieniają się miejscami z Chojniczanką - są już na barażowym miejscu w pierwszej lidze

• I dla Sebastiana Gielzy za faul taktyczny.

• Żółta kartka dla Pawłowsikego za opóźnianie gry.

• Sierczyńskiemu nie wyszło ani dośrodkowanie, ani strzał. Piłka przeleciała wysoko nad bramką Pawłowskiego.

• Przemysław Gałecki wchodzi na ostatnie minuty za Roberta Tkocza.

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Pawłowskiego.

• Udovicić nie ruszył do podania Pribuli. Piłka otarła się od Kuna i wyszła na rzut rożny. Sędzia dolicza aż pięć minut do drugiej połowy.

• Rzut rożny dla Zagłębia. Piłka spada na 20. metr do Dudka, którego natychmiastowe uderzenie blokuje Winiarczyk. Jeszcze Wilk był na spalonym.

• Gospodarze próbują szybko odpowiedzieć. Akcja Udovicicia lewą flanką nie przynosi jednak powodzenia. Arak zahaczony przed polem karnym pada na murawę, ale sędzia Wajda nie gwiżdże faulu.

• Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego na dalszy słupek i tam świeżo wprowadzony na murawę Gielza uderzeniem głową kieruje ją do siatki!!

• SEBATIAN GIELZA TRAFIA D SIATKI! CO ZA WEJŚCIE SMOKA!!!

• Sebastian GIelza wchodzi za Michała Gałeckiego.

• Jeszcze raz Sołowiej. Na wszelki wypadek wybija piłkę poza linię końcową. Rzut rożny dla Rozwoju.

• Akcja Rozwoju. Żak dostaje piłkę w pole karne, ale ten był skutecznie przyblokowany przez Sołowieja. W odpowiedzi Paluchowski strzelił z dystansu wysoko nad poprzeczką.

• Pawłowski ratuje skórę Rozwojowi! W fantastycznym stylu broni strzał Wilka głową z kilku metrów!

• Niebezpieczeństwo zażegnane. Zagłębie prowadzi atak pozycyjny 35-4- metrów od bramki gości.

• Kontra gospodarzy - strzał Pribuli z lewej strony pola karnego został zablokowany. Zyskał jednak rzut rożny. Markowski nie sięgnął piłki.

• Adam Żak wchodzi na murawę. Z murawy schodzi za to Raul Gonzalez.

• Jaroszek skutecznie nabił Dudka w taki sposób, że goście wznowią grę. od bramki

• Jakub Wilk zastępuje obolałego Roberta Bartczaka.

• pawłowski z najwyższym trudem przenosi piłkę nad poprzeczką po centrostrzale Pribuli z lewej strony pola karnego!

• Zagłębie przez moment będzie grać w "dziesiątkę". Szybko jednak wrócił na plac gry.

• Starcie Bartczaka z Winiarczyiem w walce o górną piłkę, po którym pomocnik Zagłębia niefortunnie upadł na plecy. Przerwa w grze i konieczna jest pomoc medyczna.

• ... a za Michała Fidziukiewicza wchodzi Jakub Arak.

• Martin Pribula zmienia Michała Bajdura...

• Przebojowa akcja Fidziukiewicze zakończona anemicznym strzałem z pola karnego. Pawłowski bez trudu i wysiłku chwyta piłkę.

• Artur Derbin szykuje podwójną zmianę - do wejścia gotowi są Pribula i Arak.

• Kozłowski marnuje "setkę"! Otrzymał świetną piłkę od Raula Gonzaleza i strzela z pola karnego obok prawego słupka!

• Przeciągnięte, za mocne dośrodkowanie Winiarczyka z lewej strony. Piłka przeleciał całe pole karne Zagłębia.

• Jaroszek przerwał kontrę Zagłębia, powalając rozpędzonego Fidziukiewicza. Żółta kartka na koncie zawodnika Rozwoju.

• Kozłowski popędził co sił na bramkę Fabisiaka. Trochę za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Sołowiej.

• Nowak przerzuca piłkę na prawe skrzydło do Kuna, ale świetnie ustawił się Markowski, który przeciął podanie. Kontra gospodarzy, w której strzały Fidziukiewicza i Dudka zza pola karnego były blokowane.

• Coraz groźniejsze akcje Zagłębia po przerwie! Udovicić dostał piłkę na lewej stronie i ruszył na bramkę Pawłowskiego! Strzela z ostrego kąta w boczną siatkę!

• To mógł, a właściwie powinien być gol dla gospodarzy! Fidziukeiwicz nie trafił z czterech metrów do bramki. Trafił w... Pawłowskiego!

• Goście oddalili grę od własnego pola karnego. Kun powalczył na prawej stronie, ale bez powodzenia. Szybki odbiór piłki i Nowak pada w polu karnym Zagłębia, ale sędzia nie widział faulu.

• Rykoszet po strzale Fidziukiewicza - rzut rożny. Pawłowski broni w kapitalnym stylu strzał FIdziukiewicza z kilu metrów! Po chwili Paluchowski uderzył z bliska tuż nad poprzeczką!

• Kopczyk blokuje strzał Paluchowskiego zza pola karnego. Przycisnęli gospodarze.

• Obrona Rozwoju wybija piłkę daleko od własnej "szesnastki".

• Pierwsza akcja Zagłębia i po zagraniu z lewej strony Fidziukeiwicz dostaje świetną piłkę na 16. metrze! Ten skiksował, ale udało się wywalczyć rzut rożny.

• Rozpoczęła się druga połowa meczu Zagłębie - Rozwój (ze środka gospodarze). Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Powracamy do Sosnowca na drugie trzy kwadranse mecz Zagłębie - Rozwój Katowice. W pierwszej połowie "szału nie było". Ale "cierpliwości". Czy któraś drużyna odważniej zaatakuje i sięgnie dzisiaj po komplet punktów?

• Sędzia Tomasz Wajda bez doliczania nawet minuty kończy pierwszą połowę. Mecz, w przeciwieństwie do wiatru, nie porywa - Zagłębie Sosnowiec bezbramkowo remisuje z Rozwojem Katowice.

• Nowak strzela z dalszej odległości w sam środek bramki, co ułatwiło Fabisiakowi interwencję.

• W odpowiedzi rzut wolny dla Rozwoju. Fabisiak chwyta piłkę po strzale obrońcy gości. Po chwili Kozłowski strzela z ostrego kąta w boczną siatkę!

• Sołowiej wyskakuje najwyżej w polu karnym i strzela metr obok bramki Pawłowskiego.

• Bartczak powalczył w parterze z Gałeckim. Rzut wolny z ponad 35 metrów od bramki Rozwoju.

• Matusiak urwał się środkiem i zagrał prostopadle do Fidziukiewiczia. Ten został skutecznie przyblokowany przez Kopczyka. Piłka w posiadaniu Pawłowskiego.

• Udovicić popędził lewą stroną. Przegrał kluczowy pojedynek z Raulem Gonzalezem tuż za linią środkową.

• Fabisiak pewnie chwyta piłkę. Od razu zagrywa na lewe skrzydło do Bartczaka, ale piłka po koźle przeleciała nad skrzydłowym Zagłębia.

• Jeszcze jeden korner po interwencji Bajdura.

• Kun stwarza duże zagrożenie w dzisiejszym meczu. Nabił rywala i zyskał rzut rożny. Kun wrzuca z narożnika, ale strzał Kozłowskiego wyszła poza boisko. Aut dla Zagłębia na wysokości własnej "szesnastki".

• Jaroszek też spróbował z ponad 25 metrów. Piłka poleciał 2-3 metry od bramki Fabiskaka.

• Dudek strzela z dystansu i trafia przypadkowo w zdezorientowanego Paluchowskiego. Pawłowski wznawia grę z "piątki".

• Nakładka Tkocza na Markowskim. Starcie "dziesiątek" na niekorzyść gości.

• W odpowiedzi Bartczak strzela z woleja wysoko nad bramką. W Ząbkach grają w futbol amerykański, ale na stadionie w Sosnowcu (jeszcze) nie.

• Składna akcja gości prawą stroną. Kozłowski naciskany przez Dudka strzela obok bramki. Zawodnik gości miał pretensje do sędziego, że ten był pociągany za koszulkę.

• Crossowe podanie Matusiaka na prawe skrzydło do Sierczyńskiego było dalekie od ideału. Piłka wyszła poza linię końcową. Po chwili wiatr za bardzo poniósł futbolówkę kierowaną w pole karne do Paluchowskiego. Zagrywał Dudek, a piłkę łapie Pawłowski.

• Szarpana gra Rozwoju w środku pola. Jeżeli uda się wymienić 3-4 celne podania, to jest powód do "radości". Można to lekko zrzucić na porywisty wiatr.

• Jaroszek włożył za dużo siły w podanie w stronę Tkocza. Fabisiak spokojnie chwyta piłkę.

• Pewne wyjście Pawłowskiego poza pole karne! O ułamek sekundy uprzedził Paluchowskiego. Gdyby bramkarz pomylił się, to napastnik Zagłębia miałby przed sobą pustą bramkę!

• Dudek zagrywa na bliższy słupek do Paluchowskiego. Ten nie trafił w piłkę. Piłka znajduje się na lewej stronie, lecz tam Bartczak nie zdołał jej utrzymać na boisku.

• Matusiak dośrodkowuje w pole karne do Bajdura, ale po interwencji Winiarczyka będzie rzut rożny.

• Kun centruje w pole karne za plecy wbiegającego Kozłowskiego. Nieudana kontra w wykonaniu zawodników Mirosława Smyły.

• Bartczak znalazł się przed polem karnym gości i chciał zagrać w "szesnastkę" do Paluchowskiego. Było tam jednak zbyt "czarno", więc podanie nie znalazło adresata.

• Gospodarze przejęli inicjatywę. Podania wszerz boiska nie pozwalają zbliżyć się do bramki Pawłowskiego.

• Paluchowski strzela z trudnej pozycji z 15 metrów po centrze Udovicicia. Pawłowski nie dał się zaskoczyć.

• Przebojowa akcja Sierczyńskiego prawa flanką została przerwana faulem przez Tkocza. Sędzia upomniał zawodnika gości żółtą kartką.

• Markowski dobrze zagrał na wyprzedzenie. Piłka adresowana do Nowaka została przechwycona przez środkowego obrońca Zagłębia. Gospodarze próbują uspokoić grę w środku pola. Prostopadłe podanie do Paluchowskiego było bardzo niecelnie. Nawet gdyby napastnik dysponował szybkością Usaina Bolta, to i tak nie dobiegłby do piłki. Pawłowski z "piątki".

• Ciężar gry przeniósł się pod drugie pole karne, ale bez powodzenia.

• Kolejna akcja Kuna. Skrzydłowy Rozwoju strzela jednak niecelnie. Fabisiak wznawia grę z "piątki".

• Nie udało się prawą, to Rozwój zaatakował lewą stroną. Kun wywalczył rzut rożny. Po nim dobrze interweniuje Fabisiak

• Oskrzydlająca akcja Gonzaleza prawą stroną zakończona nieudaną wrzutką w pole karne. Przewaga jest po stronie gości.