sportowy24
  Zagrali w Nowy Rok na stadionie 650-lecia [zdjęcia]

  Zagrali w Nowy Rok na stadionie 650-lecia [zdjęcia]

  Jarosław Stencel

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Obyczaj to niezwykły, kultywowany przez piłkarzy z grupy Szwagrów. Tradycyjnie w Nowy Rok na stadionie 650-lecia w Słupsku odbył się mecz piłkarski.
  1/25

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Łukasz Capar

  Jak co roku na boisko stadionu 650-lecia w samo południe wybiegli piłkarze i strzelili 14 bramek. [Zobacz zdjęcia].
  W iście spartańskich warunkach ulewnym deszczu, ale zgodnie z tradycją jak każdego roku 1 stycznia o godzinie 12:00 w samo południe piłkarze FK Oldboje Słupsk i Victorii Słupsk oraz jej sympatyków spotkali się na płycie stadionu 650 - lecia, by rozegrać w iście tanecznym kroku po raz 28 noworoczny mecz w piłce nożnej inaugurujący sezon piłkarski w regionie słupskim.

  Tym razem słupscy Oldboje jako pierwsi w kraju zagrali dla 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wrzucając do puszki datek według własnej woli.

  Po złożeniu noworocznych życzeń przez prezesa FK Oldboje Słupsk Józefa Koneckiego wszystkim przybyłym piłkarzom oraz gościom tego wydarzenia, uroczystego otwarcia sezonu dokonała radna miasta Słupska Anna Rożek.

  Po wspólnym zdjęciu i po losowaniu stron rozpoczęła się rywalizacja na boisku. Uzgodniono, że mecz będzie trwał 2 x 35 minut. Mimo fatalnych warunków pogodowych zawodnicy chcieli grać jak za dawnych lat.

  Gra rozpoczęła w szybkim tempie i była była bardzo emocjonująca i wyrównana. W meczu dominował styl ofensywny ponieważ oczekiwała tego publiczność.

  Strzelono aż 14 bramek z których wszyscy się bardzo cieszyli bez względu na kolor koszulki, bo dla wszystkich uczestników był to zaszczyt i przyjemność udział w tak pięknym i zacnym meczu. Mecz rozpoczął się od ataków na bramki przeciwników i dopiero o godz. 12:14 czyli w czternastej minucie minucie meczu, jako pierwszy na listę strzelców w Słupsku wpisał się Łukasz Pawłowski zdobywając bramkę po pięknej zespołowej akcji i asyście Jacka Gregorka.

  Ostatnią bramkę meczu zdobył Jacek Gregorek, (który miał dodatkowo pięć asyst) ustalając wynik meczu na 10:4. Wszyscy zawodnicy zasługują na wyróżnienie i wielki szacunek za umiejętności. Wielu zawodników grało w takim meczu po raz pierwszy. Spotkanie profesjonalnie prowadził sędzia Roman Żurawski.

  FK Oldboje; Robert Jędrych i Andrzej Pawlik w bramce, Józef Konecki, Janusz Szambelan, Jarosław Golański, Szymon Gołaszewski (2 gole), Jacek Gregorek (1), Maciej Ciarka, Ryszard Kaziów, Roman Bogdzia (2), Henryk Stropek, Janusz Gołaszewski (2), Łukasz Pawłowski (3)

  Victoria i Sympatycy: Dariusz Dorawa w bramce, Damian Kozioł, Paweł Jaworski, Adrian Łopuszański, Wojciech Marter (2), Jaworski Paweł, Wojciech Chołody, Marek Perkowski (1), Rafał Skibiński, Grzegorz Paszke (1), Piotr Modzelewski, Szymon Gołębiowski.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sport zdjęcia

  Sport wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone