Zapasy. Brązowy medal dla Wojciecha Wanke

fen
Wojciech Wanke (pięrwszy z prawej) wywalczył trzecie miejsce.
Wojciech Wanke (pięrwszy z prawej) wywalczył trzecie miejsce. archiwum
Wojciech Wanke z Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko wywalczył trzecie miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Polski w Poznaniu.

W zawodach startowali wszyscy najlepsi młodzieżowcy w kraju do 23 roku życia. Wanke walczył w kategorii do 84 kg.

W pierwszej walce Wojciech Wanke pokonał Michała Suchorowca (reprezentant Budowlanych Olsztyn) na punkty w dwóch rundach (1:0, 4:0). Drugi pojedynek stoczył z Michałem Wesołowskim (Orzeł Namysłów) i też wygrał w dwóch rundach (2:0, 3:0). W trzecim starciu o wejście do finału Wanke przegrał z Michałem Pietrzakiem (Sobieski Poznań) na punkty w dwóch rundach (0:1, 0:3).

W walce o brąz miastecki zawodnik mocno się zmobilizował i wygrał z Mateuszem Trederem (Olimpijczyk Radom) na punkty w dwóch rundach (3:0, 2:0). - Jestem zadowolony z postawy mojego zawodnika, a zarazem syna, bo obronił trzecią pozycję z roku ubiegłego w tej samej kategorii wagowej ocenił Kazimierz Wanke, miastecki trener i ojciec brązowego medalisty.
Wychowanek Zapaśniczego Klubu Sportowego Dawid Dykier w Poznaniu również zdobył brąz w wadze do 55 kg. Aktualnie studiuje i trenuje w Radomiu. W trakcie mistrzostw zapadła decyzja o przydziale dla Miastka organizacji mistrzostw Polski juniorów do lat 20 w 2012 roku.

Decyzja była podyktowana między innymi tym, że w przyszłym roku będą występować w zawodach wychowankowie Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko. Wśród nich mają być Grzegorz Wanke (uczestnik mistrzostw Europy juniorów 2011) i Arkadiusz Kułynycz (uczestnik MŚ juniorów 2011 III miejsce).