Zapasy. Międzynarodowe mistrzostwa Polski. Medaliści z Miastka

Od lewej stoją: Przemysław Dykier, Dariusz Szymański, Arkadiusz Kułynycz, Grzegorz Wanke i Kazimierz Wanke - trener. Fot. Archiwum ZKS Miastko
Cztery medale zdobyli zapaśnicy ZKS Miastko w międzynarodowych mistrzostwach Polski w Kostrzyniu. To historyczny sukces zapaśników z tego klubu.

Drużynowo

Drużynowo

W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął wysokie, bo czwarte miejsce. Pierwsza była reprezentacja Białorusi, drugie Zagłębie Wałbrzych. Trzecią była Litwa.

Rywalizowali zawodnicy do lat 17. Na matach zameldowało się 122 zapaśników-klasyków z 25 klubów z całej Polski.

Złoto wywalczył Grzegorz Wanke (58 kg). Przedstawiciel Miastka w drodze do finału, oprócz polskich zawodników, pokonał reprezentanta Czech i Białorusi. W walce o złoto wygrał na punkty w dwóch rundach z Michałem Traczem (Śląsk Wrocław), reprezentantem Polski, który brał udział w mistrzostwach Europy kadetów w 2008 r. Srebrny medal zdobył Przemysław Dykier (42 kg). W finale uległ on na punkty Jarosławowi Dżedżorze (Unia Racibórz).

Brązowe medale zdobyli: Arkadiusz Kułynycz (58 kg), który w walce o podium wygrał na punkty z Dawidem Erseticem (Unia Racibórz) oraz Dariusz Szymański (85 kg), który w decydującym pojedynku rzucił przez biodro Konrada Zakrzewskiego (Agros Żary), a potem położył go na łopatki.

- Tego się nie spodziewałem - oznajmił Kazimierz Wanke, trener ZKS z Miastka. - Najlepszym został jeszcze start na początku maja w XV OOM. Wtedy stalony będzie skład kadry Polski na mistrzostwa Europy kadetów, które odbędą się w Serbii. Duże zamieszanie w wadze do 58 kg zrobił Grzegorz Wanke. Zbliżył się do najlepszego w tej kategorii Jakuba Serkowskiego z Kartuz.

Wszyscy medaliści z Miastka są w składzie kadry Polski kadetów, ale o wyjeździe na mistrzostwa Europy będzie decydowało zajęcie pierwszego miejsca w swoich kategoriach w XV OOM.