Zapasy. Ośmiu miastkowian na podium w Swarzędzu

Leon Brodziński ma satysfakcję ze złota i pierwszego miejsca
Leon Brodziński ma satysfakcję ze złota i pierwszego miejsca Fot. ZKS Miastko
Sporo emocji i bardzo dużo zaciętych walk było na matach w Swarzędzu. Tam bowiem zakończył się międzynarodowy turniej zapaśniczy (styl klasyczny) młodzików. Przeprowadzono także rywalizację w minizapasach. Uczestnicy zawodów walczyli o puchar burmistrza miasta i gminy Swarzędz. Miastkowianie zdobyli 8 medali, w tym 4 były koloru złotego.

W Swarzędzu swoją aktualną formę sprawdziło 209 młodych osób (głównie byli to chłopcy, ale rywalizowało również kilka dziewcząt), które wywodziły się z dwudziestu trzech klubów województwa wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, pomorskiego i śląskiego. Wśród startujących byli także reprezentanci Ukrainy i Niemiec.

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 12 zawodników. W grupie wiekowej minizapasy po złotym medalu zdobyli: Szymon Kozłowski (waga do 28 kg), Antoni Petrończak (35 kg) i Leon Brodziński (40 kg).

Brązowe krążki wywalczyli: Dariusz Petrończak (32 kg) i Piotr Rodak (55 kg). Miejsca innych miastkowian w minizapasach: 5. Olgierd Kowalewski (44 kg), 8. Marek Kowalewski (32 kg).

W międzynarodowej stawce młodzików wielką klasę pokazał i prym wiódł Leon Rudnik (38 kg), który zdobył złoto. Na najniższym stopniu podium stanęli: Antoni Synak (41 kg) i Alex Ruszczyk (75 kg), którzy cieszyli się z brązowych medali. W wadze do 52 kg walczyło dwóch miasteckich zapaśników. Oto ich lokaty: 7. Dawid Zygmuntowicz, 12. Sebastian Tandecki.

W klasyfikacji drużynowej ZKS Miastko był czwarty. Zwyciężyła Unia Swarzędz. Drugie miejsce zajął Sobieski Poznań. Trzecia lokata przypadła Granicy Gdańsk.

- Brawa należą się wszystkim naszym walczącym zawodnikom, a w szczególności te najgłośniejsze oklaski dla złotych medalistów. Dawno nie było takich zawodów, żeby na wszystkie finały, które przypadły dla miasteckich zapaśników klasyków, były zwycięskie - oznajmił Kazimierz Wanke, trener z Miastka. - Miło jest mi poinformować, że moja wychowanka, była zawodniczka z Miastka Agata Kazimierczak została młodzieżową mistrzynią Polski do lat 23 w wadze do 53 kg podczas mistrzostw w Pelplinie. Agata obecnie reprezentuje pelpliński Bloczek i jest na dobrej drodze do zakwalifikowania się do reprezentacji Polski na młodzieżowe mistrzostwach Europy - dodał twórca sukcesów Zapaśniczego Klubu Sportowego.