Zapasy. Siedmiu miastkowian stanęło na podium

Alex Ruszczyk na najwyższym stopniu podium
Alex Ruszczyk na najwyższym stopniu podium Fot. ZKS Miastko
Sporo emocji i zaciętych walk było w Nowym Dworze Gdańskim. Tam bowiem odbył się turniej zapaśniczy młodzików i w minizapasach w stylu klasycznym.

Był to jednocześnie Memoriał Mieczysława Szarmacha. Na matach walczyło 62 zawodników z ośmiu klubów. Wśród uczestniczących było siedmiu przedstawicieli Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko. Od razu dodajmy, że wszyscy miastkowianie stanęli na podium.

W minizapasach (zawodnicy do lat jedenastu) najlepiej walczył Leon Brodziński, który zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 38 kg. Miastkowianin zanotował trzy zwycięskie walki. Drugą lokatę wywalczył Antoni Petrończak (35 kg). Na trzeciej pozycji uplasował się Bartosz Rodak (38 kg).

Z grupy młodzików (zapaśnicy do lat czternastu) najlepiej i najkorzystniej zaprezentowali się Antoni Synak (38 kg) i Alex Ruszczyk (75 kg). Obaj miasteccy zawodnicy nie dali szans przeciwnikom i tym samym triumfowali w swoich kategoriach wagowych. Brawo za pierwsze miejsca! Drugą lokatę zajął Dawid Zygmuntowicz, który rywalizował w wadze do 52 kg. Trzecia pozycja przypadła Dawidowi Wiktorczykowi (35 kg). W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko był czwarty. Zwyciężyła Granica Gdańsk przed Cartusią Kartuzy i Żuławami Nowy Dwór Gdański.