Zapasy: Sukcesy zawodników ZKS Miastko w Pucharze Polski

Dariusz Szymański (drugi z prawej) na podium.
Dariusz Szymański (drugi z prawej) na podium. Fot. Archiwum ZKS Miastko
Dwóch miasteckich kadetów zapaśników-klasyków uplasowało się na trzecich miejscach w rywalizacji pucharowej.

Reprezentanci Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko zanotowali kolejne sukcesy. Tym razem były one w Janowie Lubelskim, gdzie walczyli zapaśnicy-klasycy w ramach Pucharu Polski kadetów. W sumie na matach wystąpiło 242 zawodników, którzy reprezentowali 46 klubów. Walki były na dobrym poziomie.

Z miasteckich przedstawicieli na trzecich miejscach uplasowali się: w wadze do 42 kg Przemysław Dykier, który w najważniejszej walce o podium pokonał przez położenie na łopatki Jakuba Stawka (Śląsk Wrocław) i w kategorii do 85 kg Dariusz Szymański, zwyciężając Daniela Grzejdziakiem (AKS Piotrków Trybunalski).

Oto lokaty pozostałych zawodników z Miastka w zawodach pucharowych: 5. Arkadiusz Kułynycz (58 kg), 7. Grzegorz Wanke (58 kg), 8. Michał Szyca (58 kg). W klasyfikacji drużynowej ZKS uplasował się na jedenastej pozycji.

- Szczególnie dwóch moich podopiecznych spisało się znakomicie. W silnych stawkach uplasowali się na trzecich miejscach. Obaj walczyli z wielkim zaangażowaniem - ocenił Kazimierz Wanke, trener i twórca sukcesów zapaśników-klasyków z Miastka. - Pozostałych trzech zawodników też spisało się na miarę swoich możliwości, a przy lepszym losowaniu mogli być na wyższych pozycjach.

W Janowie Lubelskim osiem pierwszych osiem miejsc gwarantowało awans do XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz do międzynarodowych mistrzostw Polski kadetów.