Zapasy: Zawodnicy z Miastka w zawodach Pucharu Polski

W niebieskim kostiumie walczy Mateusz Wanke.
W niebieskim kostiumie walczy Mateusz Wanke. Fot. Archwum ZKS Miastko
Wojciech Wanke reprezentował ZKS Miastko w Kartuzach, gdzie odbył się Puchar Polski seniorów. Udział brali najlepsi klasycy z 25 klubów z całej Polski.

Walczyli tam także dwaj inni wychowankowie miasteckiego klubu, którzy na studia zostali wypożyczeni do znanych klubów w Polsce. Mateusz Wanke bronił już barw Unii Racibórz, a Marcin Zawadzki - Sobieskiego Poznań.

W. Wanke w kategorii wagowej do 84 kg zajął wysokie siódme miejsce. Był to jego pierwszy start w zawodach tak wysokiej rangi. Miastecki zawodnik stoczył pięć walk ze starszymi od siebie rywalami i dwie z nich przegrał. Na uwagę zasługuje fakt, że Wojtek wygrał na punkty z Przemysławem Gutiarem (Granica Gdańsk), który jest aktualnym wicemistrzem Polski juniorów.

Największy sukces odniósł M. Wanke (66 kg), który po raz pierwszy w seniorach stanął na podium. Ostatecznie zajął drugie miejsce. W drodze do finału Mateusz wygrał kolejno z Piotrem Główką (Cement - Gryf Chełm), Pawłem Kramarzem (Śląsk Wrocław) i z Tomaszem Świerkiem (Śląsk). Obydwaj zawodnicy z Wrocławia byli wielokrotnymi reprezentantami Polski. M. Wanke w finale przegrał minimalnie na punkty z Damianem Zubą z Olimpijczyka Radom.

M. Wanke został również wyróżniony nagrodą za to, że jako junior znalazł się w czołówce seniorów. Aktualnie jest w kadrze olimpijskiej Polski na Londyn 2012. Marcin Zawadzki zajął dziesiątą pozycję w wadze do 96 kg.