MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zapraszamy na IX Memoriał im. Ryszarda Ksieniewicza w Słupsku

Krzysztof Niekrasz
Krzysztof Niekrasz
Zaproszenie na IX Memoriał im. Ryszarda Ksieniewicza w Słupsku
Zaproszenie na IX Memoriał im. Ryszarda Ksieniewicza w Słupsku Ryszard Ksieniewicz
LEKKOATLETYKA. Bardzo ciekawie zapowiada się IX Memoriał im. Ryszarda Ksieniewicza, który odbędzie się na reprezentacyjnym stadionie 650-lecia przy ul. A. Madalińskiego w Słupsku. Zawody zaplanowane są na niedzielę (18 września). Początek o godz. 13.

To może być fajna i znakomita gratka dla wszystkich sympatyków królowej sportu w grodzie nad Słupią. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w IX Memoriale im. Ryszarda Ksieniewicza, w którym startować będą zawodnicy i zawodniczki różnych kategorii wiekowych. W programie znajdują się następujące konkurencje: kobiety - 100 m, 300 m, 600 m, 1000 m, 80 m ppł, 300 m ppł, skok wzwyż, tyczka, skok w dal, kula, dysk, oszczep; mężczyźni - 100 m, 300 m, 600 m,1000 m, 1500 m, 110 m ppł, 300 m ppł, skok wzwyż, tyczka, skok w dal, kula, dysk, oszczep. Zgłoszenia - elektroniczny system zgłoszeń http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia/ w nieprzekraczalnym terminie do 14.09 (środa) do godz. 15, do 15.09 do godz. 18 - potwierdzenie tokenem.

Opłata startowa wynosi 20 zł od konkurencji dla zawodników zrzeszonych w klubach województwa pomorskiego. Dla pozostałych uczestników osobo-start to 30 zł. Wstęp na memoriał jest wolny. Podczas zawodów spotkają się przyjaciele R. Ksieniewicza, jego byli zawodnicy i zawodniczki, działacze oraz trenerzy, którzy razem z nim byli twórcami sukcesów słupskiej królowej sportu.

Przypominamy sylwetkę Ryszarda Ksieniewicza. Popularny Ksienio (to pseudonim) ze sportem zetknął się w 1951 r. Pierwszy sukces to zdobycie srebrnego medalu (1957 r.) w MP w dziesięcioboju. Rok później wywalczył tytuł mistrza Polski, bijąc przy okazji ponad 20-letni rekord Polski. W 1959 r. zdobył również tytuł mistrzowski, a następnie wywalczył wicemistrzostwo kraju (1960 r.). Karierę jako zawodnik zakończył w 1970 r. W 1967 r. był współtwórcą powołania do życia Piasta Słupsk. Od 1974 r. pracował w Gryfie Słupsk.

Potem SKLA. Największe sukcesy trenerskie Ksieniewicza przypadły na lata 80. XX wieku. Wszyscy jego wychowankowie zdobyli około 80 medali w zawodach rangi MP. W 2006 r. został Honorowym Obywatelem Miasta Słupska. Ryszard był aktywny do ostatnich chwil życia (jeździł na rowerze, biegał na stadionie 650-lecia - to był jego drugi dom lub w Lasku Północnym). Zmarł 14.04.2010 r. (zawał serca). Miał 77 lat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza