Zasłużona nagroda. Srebrne Drzewko dla Danuty Cyrson z Bytowa

Sylwia Lis
Sylwia Lis
Danuta Cyrson, prezes Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Bytowie otrzymała prestiżową nagrodę Srebrnego Drzewka.
Danuta Cyrson, prezes Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Bytowie otrzymała prestiżową nagrodę Srebrnego Drzewka. Archiwum
Udostępnij:
Danuta Cyrson, prezes Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Bytowie otrzymała prestiżową nagrodę Srebrnego Drzewka, przyznawaną przez Samorząd Województwa Pomorskiego za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy i integracji społecznej.

Srebrne Drzewka będące symbolem pomagania trafiają do osób, które w swojej działalności starają się stanowić wsparcie dla drugiego człowieka w pokonywaniu wszelkich barier i przeszkód.
- Cieszy fakt, że wieloletnia praca społeczna pani Danuty Cyrson w dziedzinie pomocy i integracji społecznej została również doceniona przez Marszałka Województwa Pomorskiego - mówią bytowscy samorządowcy.
Srebrne Drzewka wręczono podczas uroczystej gali w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Wyróżnienie przyznawane jest od 15 lat, tradycyjnie w listopadzie, kiedy obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Tegorocznej uroczystości towarzyszył spektakl „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa w reżyserii Janusza Józefowicza. Spektakl to specjalne podziękowanie wszystkim pracownikom szeroko rozumianej pomocy i integracji społecznej za trud niesienia pomocy najbardziej potrzebującym w trudnym okresie pandemii covid-19, w szczególności osobom pracującym w ośrodkach pomocy społecznej, powiatowych centrach pomocy społecznej, domach pomocy społecznej, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, środowiskowych domach samopomocy, domach Senior+ czy w organizacjach pozarządowych.
W tej edycji konkursu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego wpłynęły 24 wnioski. Kapituła zdecydowała o przyznaniu nagród pięciu osobom.
– Państwa praca i zaangażowanie, zwłaszcza w tym i w ubiegłym roku zasługują na specjalne podziękowania mówił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Wszyscy mierzyliśmy się z trudami pandemii. Jednak praca pracowników szeroko rozumianej pomocy społecznej wymagała nadzwyczaj wielu poświeceń. Chodzi m.in. o personel placówek szczególnie narażonych na skutki pandemii takich, jak domy pomocy społecznej czy hospicja, ale też wielu organizacji pozarządowych dodał marszałek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie