Zastal - Czarni 75:73. Koniec marzeń o medalu (zdjęcia, wideo)

(krab)
Walter Hodge MVP ligi był nie do zatrzymania dla słupskich zawodników.
Walter Hodge MVP ligi był nie do zatrzymania dla słupskich zawodników. Łukasz Capar
Mając decydującą piłkę w meczu zawodnicy Energi Czarnych znów zmarnowali szansę na zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu. Przegrywając odpadli z rozgrywek i nad Słupią sezon koszykarski właśnie się skończył.
Zastal Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk 75:73Zastal Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk 75:73

Zastal - Czarni mecz nr 5

Kwarty: [25:20] [18:12] [17:21] [15:20]

Nie udało się trenerowi Dainiusowi Adomaitisowi zdobyć drugi pod rząd medal rozgrywek Tauron Basket Ligi z drużyną ze Słupska.

Zastal od początku meczu grał z wielkim zaangażowaniem. Czarni popełniali straty odbijając się od dobrej obrony gospodarzy. W drugiej kwarcie mieli już dziesięć strat przy jednej Zastalu.

Zastal regularnie zaczął powiększać przewagę w drugiej kwarcie, i w trzeciej prowadził już 16 punktami. Dopiero wtedy Czarni zaczęli grać lepiej i doprowadzili do wyrównania.

Czwarta kwarta to walka kosz za kosz. Przy jednopunktowym prowadzeniu Zastalu na 20 sekund przed końcem meczu, trener Adomaitis wziął czas i pokazał jak akcję mają rozegrać słupszczanie. Zaryzykował grę na Darnella Hinsona, który niestety spudłował rzut za trzy punkty.

Piłkę zebrał Zastal a faulowany Kamil Chanas wykorzystał dwa rzuty osobiste. Zostało sześć sekund. Burrell trafił jeszcze spod kosza, ale to było wszystko co mogli zrobić goście w tym meczu.

Pełna relacje ze spotkania, wywiady z zawodnikami, opinie trenerów i wiele więcej w piątek w "Głosie Pomorza. Gazetę kupisz również w internecie ZOBACZ JAK