Zastal - Energa Czarni 70:94 (zdjęcia)

Paweł Sikorski, Jarosław Stencel
Energa Czarni Słupsk przerwała fatalna serię meczów bez zwycięstwa. Podopieczni Adomaitisa wygrali w Zielonej Górze z Zastalem 94:70 i nadal są liderem TBL.
Zdjecia z meczu Zastal Zielona Góra - Energa Czarni Slupsk.

Zastal Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk.

Czarne Pantery kontrolowały przebieg spotkania przez większość czasu. Pierwszą kwartę wygrali minimalnie - dwoma punktami, jednak przewaga wypracowana podczas następnych 10 minut gry wystarczyła, aby do Słupska przywieźć komplet punktów. Słupscy koszykarze oddali zielonogórzanom jedynie trzecia kwartę, którą przegrali jednak tylko jednym punktem. Ostatnia część gry znowu przebiegała pod dyktando Energi Czarnych, którzy systematycznie powiększali przewagę.

Najskuteczniejsi wśród słupszczan byli Paweł Leończyk oraz Jerel Blassingame - obaj zdobyli po 16 pkt. Bardzo dobrze spisał się również Bennerman, który na swoim koncie zapisał 15 oczek. Martwi jedynie skuteczność Amerykanina w rzutach zza linii 6,75m - tylko dwa na siedem rzutów trafionych.

Dobre spotkanie rozegrał także Zbigniew Białek - zdobywca 13pkt i 80% skuteczności w rzutach za 3pkt. 11 punktów zdobyli Mantas Cesnauskis oraz Bryan Davis, kolejne 10 oczek dołożył Krzysztof Roszyk. Skuteczną akcję zanotował także najmłodszy w drużynie Patryk Przyborowski i tym samym po raz kolejny zapisał się w pomeczowych statystykach.

Zastal Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk 70:94 (18:20, 16:27, 22:21, 14:26)

Zastal: Kęsicki 5, Comagić 0, Dłoniak 8, Chodkiewicz 0, Flieger 8, Kalinowski 3, Maye 10, Hodge 13, Raczyński 0, Kukiełka 0, C. Burgess 15, D. Burgess 8.

Czarni: Białek 13, Roszyk 10, Blassingame 16, Bennerman 15, Przyborowski 2, Szawarski 0, Cesnauskis 11, Oakes 0, Davis 11, Pabian 0, Leończyk 16.