Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zatruci dopalaczami codziennie w szpitalu, a nasz komiks „Mocarz” już w kolejnych gminach

Monika Zacharzewska [email protected]
W walkę z dopalaczami włączył się „Głos Pomorza”, organizując akcję społeczną „Stop dopalaczom”. Naszymi partnerami w niej są pomorskie samorządy, m.in. prezydent Słupska i prezydent Koszalina, gmina Miastko, gmina Lębork, słupskie starostwo powiatowe.
W walkę z dopalaczami włączył się „Głos Pomorza”, organizując akcję społeczną „Stop dopalaczom”. Naszymi partnerami w niej są pomorskie samorządy, m.in. prezydent Słupska i prezydent Koszalina, gmina Miastko, gmina Lębork, słupskie starostwo powiatowe. Archiwum
Codziennie do słupskiego szpitala trafiają zatruci dopalaczami. Samorządy coraz aktywniej włączają się do walki z tymi specyfikami.

- Dopalacze to problem, który nie maleje. Wręcz przeciwnie. Na każdym dyżurze mamy przynajmniej jedną lub dwie osoby zatrute tymi specyfikami - przyznaje Roman Abramowicz, koordynator słupskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W walkę z dopalaczami włączył się „Głos Pomorza”, organizując akcję społeczną „Stop dopalaczom”. Naszymi partnerami w niej są pomorskie samorządy, m.in. prezydent Słupska i prezydent Koszalina, gmina Miastko, gmina Lębork, słupskie starostwo powiatowe.

Teraz do akcji aktywnie włączają się również: Urząd Gminy w Darłowie, a wraz z nim sanepid ze Sławna oraz komenda
policji w Sławnie. Samorządowcy gminy Darłowo jeszcze przed feriami chcą zorganizować spotkania z uczniami swoich szkół, by uczulić ich na problem, jakim są dopalacze.

Potrzebę ciągłego nagłaśniania problemu widzi też słupskie starostwo powiatowe, które wraz z Ośrodkiem Doskonalenia
Nauczycieli w Słupsku w połowie marca organizuje konferencję z udziałem m.in. lekarzy i terapeutów, którzy będą opowiadać o swoich doświadczeniach z pacjentami zażywającymi dopalacze. Będziemy ją relacjonować na naszych łamach.

Przypomnijmy, że partnerzy naszej akcji „Stop dopalaczom” rozprowadzają wśród uczniów swoich szkół komiks autorstwa
naszego redakcyjnego kolegi, znakomitego rysownika Wojciecha Stefańca. Komiks zatytułowany jest „Mocarz”. Bardzo sugestywnie pokazuje on, co dzieje się z organizmem człowieka po zażyciu dopalaczy i jak ten problem dotyka jego najbliższych.

To naprawdę mocna rzecz. Jak dopalacz, Mocarz, który zdaniem ekspertów wywołuje efekt jak po haszyszu, tylko... kilkaset mocniejszy i działa wielokierunkowo, wywołując halucynacje, depresję, błogostan, euforię. I silnie uzależnia. Komiks „Mocarz” będzie dostępny w szkołach naszych partnerów i tam rozdawany. Jednak osoby zainteresowane komiksem mogą o niego pytać również w naszych redakcjach.

Zobacz także:
W bieliźnie miał narkotyki
Zatrzymany policjant. Posiadał narkotyki?

STOP DOPALACZOM - akcja społeczna. „Głos” razem z partnerami - samorządami z Pomorza organizuje akcję „Stop dopalaczom”. Powiemy wam, czym są te specyfiki, co może się w nich znajdować, jakie efekty mogą wywoływać i do czego może prowadzić ich zażywanie. Oraz oczywiście, jak się przed nimi uchronić i jak ratować tego, który je wziął.

Zobacz nasz serwis specjalny STOP DOPALACZOM

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza