Zawodnicy z Ukrainy wygrali 25. Bieg Święców w Sławnie [ZDJĘCIA]

Jacek Wójcik
Po raz 25. biegacze z całego kraju rywalizowali na ulicach Sławna w Biegu Święców. Jacek Wójcik
Po raz 25. biegacze z całego kraju rywalizowali na ulicach Sławna w Biegu Święców. Najlepsze w jubileuszowej edycji było małżeństwo z Ukrainy, Rusłan Pechnikow i Kristina Bohomiakowa.

Do tegorocznego Biegu Święców zgłosiło 139 osób. Na starcie stanęło ostatecznie 121 zawodniczek i zawodników. Do pokonania mieli dystans 10 kilometrów ulicami miasta - trzy rundy po 3,3 km plus oraz około 80 metrów dobiegu. Trasa posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Uczestnikom biegu rywalizację utrudniała wysoka temperatura powietrza oraz wiejący miejscami przeciwny wiatr. Z trudami nie poradziły sobie 3 osoby.

Po starcie na czele uformowała się kilkuosobowa grupka. Później odpadali z niej kolejni biegacze, aż została dwójka liderów, Rusłan Pechnikow i Patryk Błaszczyk z Jantara Ustka. Biegacz z Ukrainy zaatakował na ok. 2 km przed metą i po samotnym finiszu minął metę z przewagą 11 sekund nad zawodnikiem z Ustki. Czas zwycięzcy to 31 minut i 8 sekund. Jako trzeci na mecie, ze sporą stratą do liderów, pojawił się Dawid Garski z AML Słupsk (31.55 min).

Najlepszym biegaczem z regionu był dziewiąty na mecie Paweł Iskra (7PRO Siódmiak Team Zieleniewo, 35.51). Najszybszym biegaczem z powiatu sławieńskiego okazał się Maciej Rudnikowski (KB Darłowskie Charty), który finiszował jako jedenasty w czasie - 37.11 min. Na 13. miejscu uplasował się najlepszy z mieszkańców Sławna, Damian Rosiak (KB Spoko Sławno, 37.46).

Klasyfikację kobiet wygrała szesnasta open na mecie, Kristina Bohomiakowa. Jej wynik to 38.13 min. Przez część dystansu kroku dotrzymywała jej Kamila Pobłocka-Dobrowolska (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork). Ostatecznie zajęła 2. miejsce wśród pań, ze stratą 40 sekund do Ukrainki. Najlepszą trójkę uzupełniła Joanna Woźniak z MKULS Trzebiatów (44.23). Najszybszą biegaczką z powiatu sławieńskiego i miasta Sławno była Karolina Ludwikowska-Storta. Z wynikiem 46.32 min uplasowała się na 5. miejscu w klasyfikacji pań.