Zawodniczki Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk wracają do II...

  Zawodniczki Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk wracają do II ligi

  Rafał Szymański rafal.szymanski@mediaregionalne.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Po dwóch latach przerwy wracają do II ligi zawodniczki Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk.
  Ze względu na powstanie w tym roku Młodej Ligi w II lidze pań zrobiło się wolne miejsce. Na tym poziomie w w grupie I ubiegłoroczne rozgrywki odbywały się w kadłubowym kształcie, grało w nich tylko osiem zespołów. Akademia Pomorska Czarni Słupsk wysłała w lipcu zgłoszenia do zmagań w sezonie 2014/2015. Zostało ono pozytywnie rozpatrzone i przyjęte.

  - To nie była dzika karta, wiedzieliśmy, że brakuje zespołów, więc wysłaliśmy swoje zgłoszenie - mówi Marek Majewski, szkoleniowiec Akademii Pomorskiej Czarni.

  Klub w ostatnich latach nie prowadził szkolenia seniorek, skupiając się na kształceniu młodych zawodniczek w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w Gimnazjum nr 2 przy ul. Sobieskiego. Po raz ostatni seniorki AP Czarni zagrały w marcu 2012 roku w meczach barażowych o utrzymanie się w II lidze z Orłem Elbląg. Po zaciętej serii, przegranej 2:3, słupszczanki spadły do III ligi i zespół przestał istnieć. Teraz się odradza.

  - To będzie dobre doświadczenie dla młodych siatkarek, które będą się ogrywać w II lidze z lepszymi rywalkami - nie ukrywa Majewski.
  Do wyróżniających się zawodniczek należą Klaudia Torym, Kinga Torym, Anna Pobłocka, Weronika Żylińska, Marysia Majewska. Wspierać je będą starsze i bardziej doświadczone siatkarki, które grały już w II lidze: Izabela Miklasińska, Sara Ilukowicz (obie grały po spadku z II ligi w Orle Elbląg), Dorota Dydak (wychowanka AP Czarnych, ostatnio grała w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Monika Kolesińska, Magda Majewska, możliwe, że do składu dołączy także Magdalena Bydołek oraz młode zawodniczki z Koszalina. Zespół w pełnym składzie wczoraj wznowił treningi.

  Słupszczanki swoje mecze w II lidze mają grać w hali Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Niedziałkowskiego w Słupsku. Przynajmniej ten obiekt został zgłoszony do Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Najpoważniejszym problemem AP Czarni są oczywiście - jak w wypadku wszystkich słupskich klubów - finanse.

  - Rozmawiałem z wydziałem sportu w słupskim ratuszu. Nie możemy liczyć na pomoc finansową. Dostaniemy tylko za darmo możliwość korzystania z hali - mówi Majewski. Klub prowadzi także rozmowy ze sponsorem prywatnym. Zmagania w II lidze ruszą 27 września. Pierwsze spotkanie akademiczki zagrają na wyjeździe. Tydzień potem w Słupsku podejmować bedą Wybrzeże Rumia. Zanim dojdzie do zmagań w II lidze w dniach 12-14 września w Słupsku odbędzie się turniej z udziałem pięciu zespołów. Będą to gospodarze Akademia Pomorska Czarni, Wybrzeże APS Rumia, Orzeł Elbląg, Gedania Gdańsk i Libero Starogard Gdański.

  Terminarz AP Czarni
  I runda
  I kolejka, 27 września: Energetyk Poznań - AP Czarni Słupsk
  II kolejka, 4 października: AP Czarni - Wybrzeże Rumia
  III kolejka, 11 października: Orzeł Malbork - AP Czarni
  IV kolejka, 18 października: AP Czarni - Atom Trefl II Sopot
  V kolejka, 25 października: UKS Murowana Goślina II - AP Czarni
  VI kolejka, 8 listopada: AP Czarni - Orzeł Elbląg
  VII kolejka, 15 listopada: Libero Starogard Gdański - AP Czarni Słupsk
  VIII kolejka, 22 listopada:SMS Police - AP Czarni
  IX kolejka, 29 listopada: AP Czarni Słupsk - PSPS Chemik Police

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.gp24.pl

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sport zdjęcia

  Sport wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone