Zawodniczki Słupi Słupsk nie miały szans na zwycięstwo

Karolina Szczukowska nie zdobyła niestety gola.
Karolina Szczukowska nie zdobyła niestety gola. Łukasz Capar
W Słupsku Słupia okazała się za słaba dla koszalińskiej AZS Politechniki Koszalin. Przegrała 20:32 (10:17).

Spotkanie przebiegało pod dyktando koszalińskiej drużyny, która potwierdziła wysokie aspiracje. Słupia tylko raz prowadziła, było to 6. minucie 3:2 po rzucie karnym wykonywanym przez Anitę Unijat.

Ta zawodniczka miała później pecha, bo pod koniec pierwszej połowy doznała kontuzji barku i przez ostatnie 33 minuty spotkania siedziała na ławce. Koszalinianki były na fali. Grały jak w transie.

Pierwszoplanową postacią na boisku była Dorota Skipor z Koszalina, zdobywczyni 9 goli. Koszaliński zespół był zagrzewany do boju przez trzynastoosobową grupę młodych kibiców.

Słupszczanki sprawiały wrażenie mocno przestraszonych. Popełniały sporo błędów w obronie. Ich rzuty były niecelne. Czterokrotnie błędy kroków odgwizdali sędziowie słupszczance Karolinie Szczukowskiej.

Koszalinianki z dziecinną łatwością ogrywały słupszczanki i po kontrach zwiększały przewagę. Cale szczęście, że porażka była tylko dwunastobramkowa. Akademiczki mogły wygrać wyżej, ale na szczęście w słupskiej bramce bardzo dobrze radziła sobie Iwona Łoś.

Trener Adam Fedorowicz ze Słupska skorzystał z usług dziesięciu zawodniczek. Koszaliński szkoleniowiec miał większe pole manewru, bo dał szanse pokazania się na boisku czternastu szczypiornistkom. Wśród nich była Joanna Chmiel, wychowanka słupskiej Słupi. Ta zawodniczka zdobyła dwie bramki.

- To my byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną. Spodziewałem się większego oporu ze strony słupszczanek - wyznał Waldemar Szafulski, trener z Koszalina.

Słupia Słupsk - AZS Politechnika Koszalin 20:32 (10:17).

Słupia: Szabała - 9 (w tym 8 w II połowie), Pniewska - 4, Unijat - 3, Muchocka - 3, Anna Żurawska - 1, Szczukowska, Marciuch i Podolak. W bramce: Backiel i Łoś.

Inne rezultaty meczów w 11. kolejce: AZS AWFiS Warszawa - Start Elbląg 21:25 (11:10), Ruch Chorzów - AZS AWF 32:21 (15:11), Piotrcovia - Carlos-Astol 31:21 (15:9), Zgoda - Interferie Zagłębie 26:25 (14:10), SPR - Łączpol 42:28 (23:13).