Zawody wędkarskie w Miastku i Wałdowie (zdjęcia)

Andrzej Gurba
Błażej Lange i Krzysztof Antoniuk zwyciężyli w dziecięcych i młodzieżowych zawodach wędkarskich, które nad jeziorem Lednik zorganizowało koło PZW "Karaś" w Miastku.
Zawody spławikowe dla dzieci w Miastku i Wałdowie

W zawodach rywalizowało 21 młodych wędkarzy. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Błażej Lange (690 pkt.). Drugi był Damian Zając (665 pkt.), a trzeci Przemysław Pietrołaj (495 pkt.). Wśród uczniów klas gimnazjalnych najwięcej ryb złowił Krzysztof Antoniuk (1230 pkt.). - Zawodnik ten złowił także największą rybę. Był nią szczupak o długości 33 centymetrów - mówi Tomasz Krauze z koła "Karaś". Kolejne miejsca na podium zajęli Robert Szachowski (330 pkt.) i Damian Prolejko (265 pkt.).

Po zakończeniu rywalizacji zarząd koła przygotował dla dzieci ciepły posiłek. Były pieczone na grillu kiełbaski, napoje, słodki wafelek i pizza, które ufundowali sponsorzy. Najlepsi wędkarze otrzymali puchary i nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy i upominki.

Zawody wędkarskie dla dzieci odbyły się także w Wałdowie.