Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku „Ekonomik” idzie w dobrym kierunku. Dołącz do nas!

Artykuł sponsorowany

Szkoła to nie byle jaka...

Zespół Szkół Ekonomicznych, popularnie zwany "Ekonomikiem", to jedna z najstarszych szkół w mieście, której mury opuściło już ponad 13 tysięcy absolwentów! Jednocześnie jest to jedna z lepszych szkół w kraju i województwie. Według prestiżowego rankingu „Perspektyw” szkoła przez ostatnie lata znajdowała się w grupie najlepszych techników w Polsce i województwie, zdobywając w roku 2013 tytuł „Brązowej Szkoły”, w roku 2015 i 2016 tytuł „Srebrnej Szkoły”, a w 2017 i 2020 roku - „Złotej Szkoły”. To najlepszy dowód na to, że „Ekonomik” idzie w dobrym kierunku. Od tego roku szkolnego siedziba szkoły mieści się przy ul. Sobieskiego 3.

Szkoła kształci z duchem czasu!

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej, warto skierować swoją ścieżkę kariery na pewne i perspektywiczne zawody, dzięki którym nie trzeba martwić się w przyszłości o pracę - to praca znajduje absolwentów szkoły! „Ekonomik” nie edukuje w oderwaniu od rzeczywistości! Przeciwnie - otwiera się na faktyczne potrzeby naszego czasu zgłaszane przez pracodawców.

TECHNIK EKONOMISTA to aktualnie jeden z najbardziej uniwersalnych zawodów, jaki może zaoferować młodemu człowiekowi szkoła. I wcale nie jest on ściśle związany głównie z matematyką, jak się obiegowo uważa. Jeśli nie jesteś matematycznym orłem, nie martw się, dasz sobie radę! Zawód ten nie tylko daje szerokie możliwości zawodowe, ale także stanowi cenną inwestycję w rozwój niezbędnych do sprawnego działania w biznesie kompetencji. Uczy przede wszystkim tego, jak opracować efektywną strategię działania konkretnego podmiotu gospodarczego, przygotowuje do założenia własnej działalności oraz zapewnia bazę naukową do kontynuowania nauki na kierunkach finansowych. Edukacja ekonomiczna nie tylko otwiera wiele drzwi przyszłej kariery zawodowej, pozwala ponadto podejmować trafne decyzje w życiu codziennym. Ekonomia niesłusznie bywa ograniczana do matematyki! Absolwentów szkoły można spotkać w najważniejszych instytucjach życia publicznego: bankach, firmach ubezpieczeniowych, biurach pośrednictwa nieruchomościami, instytucjach samorządowych, rządowych i pozarządowych.

TECHNIK RACHUNKOWOŚCI to kierunek, na którym uczniowie kształcą praktyczne umiejętności: obsługę programów finansowo-księgowych, dekretację i ewidencję dowodów księgowych, rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych, sporządzanie sprawozdań finansowych, prowadzenie analizy finansowej. Odbywają praktyki zawodowe w instytucjach takich jak: urzędy skarbowe, ZUS, instytucje ubezpieczeniowe lub u prywatnych przedsiębiorców. Mają również możliwość realizowania praktyki zawodowej za granicą. Absolwenci w zawodzie technika rachunkowości podejmują zatrudnienie w: biurach rachunkowych, kancelariach podatkowych, urzędach skarbowych, instytucjach ubezpieczeniowych, przedsiębiorstwach usługowo-handlowych itp.

GRAFIK KOMPUTEROWY (technik grafiki i poligrafii cyfrowej) to kolejny współcześnie deficytowy zawód w krajach rozwijających się technologicznie. Legitymująca się nim osoba odpowiedzialna jest za tworzenie i przygotowywanie różnego rodzaju materiałów reklamowych oraz publikacji. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie pracują na specjalistycznych programach w branży graficzno-technicznej (Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign, CorelDraw, Adobe Acrobat, Impozycjoner), przygotowują projekty graficzne 2D i 3D oraz skanują i drukują cyfrowo. Mogą oni pracować w internecie, agencjach reklamowych, studiach grafiki reklamowej, drukarniach, prasie, telewizji, wydawnictwach, tworząc tam książki, ulotki, foldery, plakaty, billboardy, animacje, strony internetowe, banery, efekty specjalne, wizytówki, czasopisma, albumy itd. Jednak znajomość obsługi komputera i jego programów to nie wszystko. Kontakt z procesem wydawniczym powoduje, że grafik musi potrafić znacznie więcej! Powinien poznać obsługę drukarek, skanerów, rodzaje papieru czy techniki druku. To on zwykle kontaktuje się z klientem i wykonuje kalkulację usługi poligraficznej.

TECHNIK HANDLOWIEC jest obecnie najbardziej poszukiwanym zawodem na rynku pracy, który rozwija się głównie w kierunku usług. To specjalista ds. marketingu i sprzedaży. Jest to więc zawód dla osób lubiących pracę z ludźmi, podróże w celach handlowych i ceniących nienormowany czas pracy. Nauka w szkole ma na celu przygotowanie absolwenta do pracy w zawodach takich jak: menadżer, przedstawiciel handlowy, doradca klienta, kierownik działu sprzedaży. Również umożliwia założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Absolwenci najczęściej podejmują zatrudnienie w przedsiębiorstwach handlowych, działach marketingu jednostek gospodarczych, firmach reklamowych, instytucjach kontroli handlu (np. w Państwowej Inspekcji Handlowej) oraz kontynuują naukę na studiach związanych z ekonomią, zarządzaniem i finansami. To zawód idealny dla osób aktywnych, sprawnie komunikujących się, mających poczucie estetyki oraz otwartych na innowacje organizacyjno-techniczne i technologiczne.

Kto jest najbardziej anonimowym bohaterem udanego biznesu? Oczywiście SPRZEDAWCA! I choć w Polsce to zawód, który w powszechnym przekonaniu nie wymaga szczególnych kwalifikacji, to coraz częściej przyswajane przez nas tendencje gospodarki światowej udowadniają, że jest dokładnie odwrotnie. Sprzedaż na trudnym, konkurencyjnym rynku wymaga autentycznej pasji oraz bardzo wysokich umiejętności w zakresie właściwego zdiagnozowania potrzeb klienta. Nic więc dziwnego, że pracodawcy szukają nie tyle absolwentów wyższych uczelni z tytułem magistra, co pracowników wykwalifikowanych w zawodzie i przygotowanych do bezpośredniej sprzedaży usług. A tych ciągle na prężnie rozwijającym się rynku brakuje! Sprzedawca to zdecydowanie zawód przyszłości. Absolwent, po ukończeniu branżowej szkoły II stopnia, może dodatkowo uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik handlowiec. Pozostając w tej samej szkole, zdobędzie drugi zawód i średnie wykształcenie.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez przedsiębiorców i właścicieli firm, zaistniała konieczność na rynku pracy kształcenia w zawodzie MAGAZYNIER-LOGISTYK. Nauka trwa trzy lata w branżowej szkole I stopnia. Absolwent tego kierunku zdobywa kwalifikacje z zakresu obsługi magazynów przyprodukcyjnych i dystrybucji. Obecnie jest to zawód deficytowy na rynku, obserwuje się stałe zapotrzebowanie na pracowników, którzy posiadają uprawnienia do obsługi wózka widłowego oraz wykazują się znajomością komputerowych programów magazynowych. Magazynier-logistyk jest jednym z najbardziej przydatnych zawodów w dzisiejszych czasach. Wbrew pozorom, praca na tym stanowisku nie należy do łatwych i wymaga wielu umiejętności. Pracodawcy zapewniają możliwość odbywania u nich praktycznej nauki zawodu z możliwością ukończenia kursów specjalistycznych w zakresie obsługi wózków widłowych. Warto pamiętać, że po ukończeniu branżowej szkoły II stopnia, w ciągu dwóch lat magazynier-logistyk może uzyskać kolejny zawód TECHNIKA-LOGISTYKA, w dodatku bez konieczności zmiany szkoły!

Otwórz się na siebie i świat!

Od kilku lat z powodzeniem szkoła realizuje projekty unijne. Dzięki nim uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności zawodowe poza granicami kraju. Od 2012 roku młodzież wyjeżdża na trzytygodniowe praktyki zagraniczne do Anglii, Niemiec i Włoch. Uczniowie szkoły twierdzą, że dzięki temu doświadczają jednych z najcenniejszych lekcji w życiu! Wielu wychowanków szkoły dzięki wyjazdom otworzyło się na świat, lepiej poznało siebie oraz nawiązało trwałe przyjaźnie.

Możesz liczyć na pomoc szkoły!

W „Ekonomiku” liczy się każdy uczeń! Ci najbardziej pracowici otrzymują stypendia dyrektora szkoły lub Marszałka Województwa Pomorskiego za wyniki w nauce. Szkoła szuka wsparcia dla uczniów, korzystając z pomocy różnych fundancji i pracodawców.

Uczniowie o „Ekonomiku”:

„Ekonomik to szkoła fajna. Spełnia oczekiwania każdego z nas. Atmosfera dająca oddychać swobodnie. Wspaniali nauczyciele pomagają nam w odnajdywaniu dróg prowadzących do sukcesu.” - Daria
„Kocham atmosferę w mojej szkole. Jest to szkoła pełna radosnych ludzi. Nie zawsze wstaję zadowolony, że muszę iść do szkoły, ale pociesza mnie fakt, że spotkam tam moją świetną klasę. Polecam Ekonomik każdemu, kto pragnie mieć interesujących ludzi wokół siebie.” - Artur
„W naszej szkole czuję się jak ryba w wodzie. Jest to miejsce pełne wrażeń. Wiem, że ta szkoła była trafnym wyborem. Nieważne, jak daleko będę, Ekonomik w moim sercu pozostanie na zawsze.” - Małgorzata
„Ekonomik to nie szare mury, Ekonomik to dobre relacje, wspólna nauka i najlepsza zabawa. Każdy, kto wybiera Ekonomik, wybiera pięć najlepszych lat w swoim życiu.” - Bartosz

Poznaj „Ekonomik”!

www.ekonomik.slupsk.pl
https://www.facebook.com/ekonomikslupsk.
Adres: 76-200 Słupsk, ul.Sobieskiego 3
Numer telenu do szkoły: 59 842 47 65.

Wideo

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3