Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku -szkoła twórcza – radosna - otwarta na potrzeby młodych ludzi

Artykuł sponsorowany

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku – to szkoła ciesząca się wśród uczniów naszego regionu dużą popularnością i zasłużonym prestiżem. ZSI daje możliwość zdobycia atrakcyjnego zawodu i rzetelnej wiedzy niezbędnej do podjęcia pracy zawodowej lub studiów, rozwijania swoich zainteresowań i pasji twórczych. Absolwenci szkoły to wykwalifikowani specjaliści, swobodnie korzystający z różnych źródeł wiedzy, umiejący radzić sobie w różnych sytuacjach życiowych. Placówka stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne, proponuje młodzieży kierunki umożliwiające szerszy rozwój, ale też dostosowanie do warunków dalszej edukacji i zdobywania zawodów rokujących na przyszłość.

Aktualnie w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku funkcjonuje Policyjne Liceum Ogólnokształcące, Liceum Sztuk Plastycznych, Technikum Weterynaryjne oraz Medyczne Liceum Ogólnokształcące. W roku szkolnym 2020/21 placówka planuje uruchomić nowy kierunek kształcenia – Wojskowe Liceum Ogólnokształcące.

Policyjne Liceum Ogólnokształcące może poszczycić się zdobytym trzy razy z rzędu tytułem „Klasy Policyjnej Roku” – uczniowie tej placówki zajęli I miejsce w Polsce w corocznym turnieju szkół policyjnych w latach 2015, 2016 i 2017! Przez następne 2 lata licealiści sięgnęli po wicemistrzostwo kraju w niniejszym turnieju. W sumie uczniowie pięciokrotnie z rzędu stawali na podium w Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych!

Szkoła przeznaczona jest dla absolwentów szkół podstawowych, którzy w przyszłości chcieliby pracować w Policji, Staży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, wojsku lub agencjach ochrony. Przygotowuje do dalszego  kształcenia w zawodach związanych z funkcjonowaniem służb wewnętrznych a także podjęcia studiów wyższych na kierunkach związanych m.in. z  bezpieczeństwem narodowym czy wewnętrznym. W ciągu czteroletniego cyklu kształcenia uczniowie realizują zajęcia edukacyjne opracowane przez wysoko wyspecjalizowanych wykładowców ze Szkoły Policji w Słupsku – placówki z wielkimi tradycjami, osiągnięciami i renomą. Zajęcia dotyczą zagadnień m.in. z prawa, kryminalistyki, prewencji, technik samoobrony, bezpieczeństwa publicznego. Część zajęć odbywa się na strzelnicy, gdzie młodzież zapoznaje się z różnego rodzaju bronią i sposobami jej użytkowania. Młodzież ma możliwość odbycia zajęć praktycznych w Komendach Policji oraz zajęciach prowadzonych w Szkole Policji w Słupsku. Uczestniczy także w obozie o charakterze szkoleniowo-wypoczynkowym.

Szkoła współpracuje ze Szkołą Policji w Słupsku, Komendą Miejską Policji w Słupsku jak również Akademią Pomorską w Słupsku i Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Gdańsku.

Liceum Sztuk Plastycznych imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza jest jedną z najlepszych i najpopularniejszych podobnego typu szkół na Pomorzu. Może się pochwalić wieloma znaczącymi sukcesami. Uczniowie szkoły sięgają po najwyższe laury w artystycznych  konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Placówka stwarza możliwość dla rozwijania uzdolnień i talentów artystycznych młodzieży. Rozwijanie wyobraźni twórczej i wrażliwości, aktywne uczestnictwo w życiu artystycznym i kulturalnym daje uczniowi solidne podstawy nie tylko do uzyskania tytułu zawodowego plastyka, ale otwiera przed nim drzwi uczelni artystycznych.

Uczniowie mają możliwość wyboru specjalności artystycznej: fotografia artystyczna, aranżacja wnętrz, projektowanie ubioru oraz projektowanie wyrobów artystycznych. Licealiści ze słupskiego plastyka biorą udział w warsztatach, plenerach, projektach, w wycieczkach krajowych i zagranicznych, podczas których mają szansę obcowania ze sztuką a także z jej twórcami, nierzadko wybitnymi. Szkoła od lat eksponuje prace uczniów - rysunkowe, malarskie, projektowe, fotograficzne, rzeźbiarskie w różnych ośrodkach kultury na Pomorzu. Uczniowie tej placówki mają do dyspozycji nowoczesne pracownie wyposażone w sprzęt multimedialny, stanowiska pozwalające na realizację prac tworzonych za pomocą rozmaitych materiałów i technik.

Absolwenci Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza z powodzeniem podejmują studia na najlepszych uniwersytetach, akademiach sztuki i innych renomowanych uczelniach. Zdobywają sukcesy na wielu płaszczyznach,  piszą o nich opiniotwórcze czasopisma i portale. Słupskie liceum plastyczne to nowoczesna szkoła rozwijająca współpracę partnerską m.in. z Teatrem im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem, Instytutem Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, Słupskim Ośrodkiem Kultury, Bałtycką Galerią Sztuki Współczesnej w Słupsku, Nowym Teatrem im. Witkacego w Słupsku i in.

Kolejna oferta edukacyjna Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku skierowana jest do młodzieży kochającej zwierzęta, pragnącej zdobyć atrakcyjny zawód związany z opieką nad nimi. Technikum Weterynaryjne to jedyna szkoła w Słupsku działająca od 2007, gdzie uczniowie nabywają umiejętności obsługi i pielęgnacji weterynaryjnej zwierząt. Odbywają zajęcia edukacyjne w pracowniach specjalistycznych pod kierownictwem lekarzy weterynarii, a praktyki zawodowe w licznych placówkach współpracujących ze szkołą. W trakcie nauki zdobywają umiejętności posługiwania się sprzętem specjalistycznym, przeznaczonym do diagnozowania chorób i analizy pobranych materiałów.

W trakcie 5 - letniego cyklu kształcenia uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do uzyskania świadectwa maturalnego, zdania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie i uzyskania tytułu Technika Weterynarii. Szkoła przygotowuje do podjęcia studiów na kierunku weterynaria, zootechnika, biologia, biotechnologia, rolnictwo i in. Absolwenci szkoły mogą pracować w lecznicach i przychodniach dla zwierząt, w punktach weterynaryjnych, zakładach higieny weterynaryjnej, w laboratoriach weterynaryjnych, ubojniach, zakładach inspekcji weterynaryjnej, ogrodach zoologicznych czy zakładach przetwórstwa spożywczego.

Szkoła ma na koncie spektakularne sukcesy. W roku szkolnym 2018/2019 Wiktoria Paszkiewicz, uczennica Technikum Weterynaryjnego, zajęła I miejsce w finale (etap centralny) XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym: weterynaria. Uczennica okazała się najlepszą wśród uczniów techników weterynaryjnych z całej Polski.
Technikum Weterynaryjne zostało nagrodzone tytułem "Złotej Szkoły 2020" w Ogólnopolskim Rankingu Perspektyw - Technika 2020. Szkoła zajęła 5 miejsce w województwie, a 57 w kraju! Placówka została nagrodzona popularną, prestiżową i zaszczytną "Złotą Tarczą"!

Medyczne Liceum Ogólnokształcące jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą pogłębić wiedzę biologiczną i chemiczną, wzbogaconą o szereg zajęć praktycznych związanych z ratownictwem medycznym oraz z zakresem medycznych zabiegów ratunkowych. Oferta zajęć obejmuje zapoznanie ze specyfiką pracy w szpitalu i jednostkach medycznych, jak również zajęcia w laboratoriach. Uczniowie zapoznają się także z promocją zdrowego stylu życia. Szkoła stwarza możliwość ukończenia kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zakończonego egzaminem oraz potwierdzonego certyfikatem europejskim. Celem edukacji w klasie medycznej jest przede wszystkim przygotowanie do studiów na uczelniach medycznych. Absolwenci szkoły mogą podjąć studia na takich kierunkach, jak: ochrona środowiska, chemia, biotechnologia, biologia, mikrobiologia, technologia żywności i żywienie człowieka, rehabilitacja, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne, kosmetologia, weterynaria, dietetyka, logopedia, analityka medyczna, ochrona zdrowia.

Honorowy patronat nad MLO objął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka w Słupsku. szczecińskim rynku oświat

Informacje dodatkowe o szkole:

  • Uczniowie i absolwenci szkoły są stypendystami Prezesa Rady Ministrów oraz laureatami i finalistami międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów oraz olimpiad.
  • Szkoła objęta jest patronatem przez Centrum Egzaminacyjne Goethe-Institut English Unlimited oraz Centrum Egzaminacyjne Cambridge English Language Assessment!!!
  • Uczniowie szkoły mogą ubiegać się o stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne w Liceum Sztuk Plastycznych, osiągnięcia sportowe oraz socjalne
  • W szkole funkcjonuje Indywidualny Program Rozwijania Zdolności Kierunkowych.
  • Baza dydaktyczna: nowoczesne pracownie komputerowe, pracownie artystyczne: rysunku i malarstwa, rzeźby, fotografii, aranżacji przestrzeni, weterynaryjne pracownie specjalistyczne. Gabinety lekcyjne są wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny i dydaktyczny (drukarka 3D).
  • Uczniowie mogą skorzystać z licznych zajęć dodatkowych, np.: koło teatralno-recytatorskie, koło miłośników sztuki, technik w laboratorium weterynaryjnym, tutoring - wydobywamy to, co ukryte, koło miłośników kultury japońskiej, koło twórców komiksów i superbohaterów, matematyczne koło dla klas maturalnych i inne.
  • Uczestniczymy w licznych projektach i programach zewnętrznych m.in.: Odyseja Umysłu, Start The Change, Szkoła Promująca Zdrowie, Szkoła Współpracy, Szkoła Bez Przemocy, Młodzi Kreatywni, Program Aktywny Uczeń, Hate Free i inne.
  • Dla osób zamiejscowych istnieje możliwość skorzystania z bursy szkolnej przy ul. Szczecińskiej 60a;
  • Szkoła posiada własny transport.
Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku -szkoła twórcza – radosna - otwarta na potrzeby młodych ludzi

Wideo

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3