Nasza Loteria

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku -szkoła twórcza – radosna - otwarta na potrzeby młodych ludzi

Artykuł sponsorowany

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku – to szkoła ciesząca się wśród uczniów naszego regionu dużą popularnością i zasłużonym prestiżem. ZSI daje możliwość zdobycia atrakcyjnego zawodu i rzetelnej wiedzy niezbędnej do podjęcia pracy zawodowej lub studiów, rozwijania swoich zainteresowań i pasji twórczych. Absolwenci szkoły to wykwalifikowani specjaliści, swobodnie korzystający z różnych źródeł wiedzy, umiejący radzić sobie w różnych sytuacjach życiowych. Placówka stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne, proponuje młodzieży kierunki umożliwiające szerszy rozwój, ale też dostosowanie do warunków dalszej edukacji i zdobywania zawodów rokujących na przyszłość.

Aktualnie w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku funkcjonuje Policyjne Liceum Ogólnokształcące, Liceum Sztuk Plastycznych, Technikum Weterynaryjne oraz Medyczne Liceum Ogólnokształcące. W roku szkolnym 2020/21 placówka planuje uruchomić nowy kierunek kształcenia – Wojskowe Liceum Ogólnokształcące.

Policyjne Liceum Ogólnokształcące może poszczycić się zdobytym trzy razy z rzędu tytułem „Klasy Policyjnej Roku” – uczniowie tej placówki zajęli I miejsce w Polsce w corocznym turnieju szkół policyjnych w latach 2015, 2016 i 2017! Przez następne 2 lata licealiści sięgnęli po wicemistrzostwo kraju w niniejszym turnieju. W sumie uczniowie pięciokrotnie z rzędu stawali na podium w Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych!

Szkoła przeznaczona jest dla absolwentów szkół podstawowych, którzy w przyszłości chcieliby pracować w Policji, Staży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, wojsku lub agencjach ochrony. Przygotowuje do dalszego  kształcenia w zawodach związanych z funkcjonowaniem służb wewnętrznych a także podjęcia studiów wyższych na kierunkach związanych m.in. z  bezpieczeństwem narodowym czy wewnętrznym. W ciągu czteroletniego cyklu kształcenia uczniowie realizują zajęcia edukacyjne opracowane przez wysoko wyspecjalizowanych wykładowców ze Szkoły Policji w Słupsku – placówki z wielkimi tradycjami, osiągnięciami i renomą. Zajęcia dotyczą zagadnień m.in. z prawa, kryminalistyki, prewencji, technik samoobrony, bezpieczeństwa publicznego. Część zajęć odbywa się na strzelnicy, gdzie młodzież zapoznaje się z różnego rodzaju bronią i sposobami jej użytkowania. Młodzież ma możliwość odbycia zajęć praktycznych w Komendach Policji oraz zajęciach prowadzonych w Szkole Policji w Słupsku. Uczestniczy także w obozie o charakterze szkoleniowo-wypoczynkowym.

Szkoła współpracuje ze Szkołą Policji w Słupsku, Komendą Miejską Policji w Słupsku jak również Akademią Pomorską w Słupsku i Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Gdańsku.

Liceum Sztuk Plastycznych imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza jest jedną z najlepszych i najpopularniejszych podobnego typu szkół na Pomorzu. Może się pochwalić wieloma znaczącymi sukcesami. Uczniowie szkoły sięgają po najwyższe laury w artystycznych  konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Placówka stwarza możliwość dla rozwijania uzdolnień i talentów artystycznych młodzieży. Rozwijanie wyobraźni twórczej i wrażliwości, aktywne uczestnictwo w życiu artystycznym i kulturalnym daje uczniowi solidne podstawy nie tylko do uzyskania tytułu zawodowego plastyka, ale otwiera przed nim drzwi uczelni artystycznych.

Uczniowie mają możliwość wyboru specjalności artystycznej: fotografia artystyczna, aranżacja wnętrz, projektowanie ubioru oraz projektowanie wyrobów artystycznych. Licealiści ze słupskiego plastyka biorą udział w warsztatach, plenerach, projektach, w wycieczkach krajowych i zagranicznych, podczas których mają szansę obcowania ze sztuką a także z jej twórcami, nierzadko wybitnymi. Szkoła od lat eksponuje prace uczniów - rysunkowe, malarskie, projektowe, fotograficzne, rzeźbiarskie w różnych ośrodkach kultury na Pomorzu. Uczniowie tej placówki mają do dyspozycji nowoczesne pracownie wyposażone w sprzęt multimedialny, stanowiska pozwalające na realizację prac tworzonych za pomocą rozmaitych materiałów i technik.

Absolwenci Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza z powodzeniem podejmują studia na najlepszych uniwersytetach, akademiach sztuki i innych renomowanych uczelniach. Zdobywają sukcesy na wielu płaszczyznach,  piszą o nich opiniotwórcze czasopisma i portale. Słupskie liceum plastyczne to nowoczesna szkoła rozwijająca współpracę partnerską m.in. z Teatrem im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem, Instytutem Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, Słupskim Ośrodkiem Kultury, Bałtycką Galerią Sztuki Współczesnej w Słupsku, Nowym Teatrem im. Witkacego w Słupsku i in.

Kolejna oferta edukacyjna Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku skierowana jest do młodzieży kochającej zwierzęta, pragnącej zdobyć atrakcyjny zawód związany z opieką nad nimi. Technikum Weterynaryjne to jedyna szkoła w Słupsku działająca od 2007, gdzie uczniowie nabywają umiejętności obsługi i pielęgnacji weterynaryjnej zwierząt. Odbywają zajęcia edukacyjne w pracowniach specjalistycznych pod kierownictwem lekarzy weterynarii, a praktyki zawodowe w licznych placówkach współpracujących ze szkołą. W trakcie nauki zdobywają umiejętności posługiwania się sprzętem specjalistycznym, przeznaczonym do diagnozowania chorób i analizy pobranych materiałów.

W trakcie 5 - letniego cyklu kształcenia uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do uzyskania świadectwa maturalnego, zdania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie i uzyskania tytułu Technika Weterynarii. Szkoła przygotowuje do podjęcia studiów na kierunku weterynaria, zootechnika, biologia, biotechnologia, rolnictwo i in. Absolwenci szkoły mogą pracować w lecznicach i przychodniach dla zwierząt, w punktach weterynaryjnych, zakładach higieny weterynaryjnej, w laboratoriach weterynaryjnych, ubojniach, zakładach inspekcji weterynaryjnej, ogrodach zoologicznych czy zakładach przetwórstwa spożywczego.

Szkoła ma na koncie spektakularne sukcesy. W roku szkolnym 2018/2019 Wiktoria Paszkiewicz, uczennica Technikum Weterynaryjnego, zajęła I miejsce w finale (etap centralny) XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym: weterynaria. Uczennica okazała się najlepszą wśród uczniów techników weterynaryjnych z całej Polski.
Technikum Weterynaryjne zostało nagrodzone tytułem "Złotej Szkoły 2020" w Ogólnopolskim Rankingu Perspektyw - Technika 2020. Szkoła zajęła 5 miejsce w województwie, a 57 w kraju! Placówka została nagrodzona popularną, prestiżową i zaszczytną "Złotą Tarczą"!

Medyczne Liceum Ogólnokształcące jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą pogłębić wiedzę biologiczną i chemiczną, wzbogaconą o szereg zajęć praktycznych związanych z ratownictwem medycznym oraz z zakresem medycznych zabiegów ratunkowych. Oferta zajęć obejmuje zapoznanie ze specyfiką pracy w szpitalu i jednostkach medycznych, jak również zajęcia w laboratoriach. Uczniowie zapoznają się także z promocją zdrowego stylu życia. Szkoła stwarza możliwość ukończenia kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zakończonego egzaminem oraz potwierdzonego certyfikatem europejskim. Celem edukacji w klasie medycznej jest przede wszystkim przygotowanie do studiów na uczelniach medycznych. Absolwenci szkoły mogą podjąć studia na takich kierunkach, jak: ochrona środowiska, chemia, biotechnologia, biologia, mikrobiologia, technologia żywności i żywienie człowieka, rehabilitacja, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne, kosmetologia, weterynaria, dietetyka, logopedia, analityka medyczna, ochrona zdrowia.

Honorowy patronat nad MLO objął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka w Słupsku. szczecińskim rynku oświat

Informacje dodatkowe o szkole:

  • Uczniowie i absolwenci szkoły są stypendystami Prezesa Rady Ministrów oraz laureatami i finalistami międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów oraz olimpiad.
  • Szkoła objęta jest patronatem przez Centrum Egzaminacyjne Goethe-Institut English Unlimited oraz Centrum Egzaminacyjne Cambridge English Language Assessment!!!
  • Uczniowie szkoły mogą ubiegać się o stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne w Liceum Sztuk Plastycznych, osiągnięcia sportowe oraz socjalne
  • W szkole funkcjonuje Indywidualny Program Rozwijania Zdolności Kierunkowych.
  • Baza dydaktyczna: nowoczesne pracownie komputerowe, pracownie artystyczne: rysunku i malarstwa, rzeźby, fotografii, aranżacji przestrzeni, weterynaryjne pracownie specjalistyczne. Gabinety lekcyjne są wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny i dydaktyczny (drukarka 3D).
  • Uczniowie mogą skorzystać z licznych zajęć dodatkowych, np.: koło teatralno-recytatorskie, koło miłośników sztuki, technik w laboratorium weterynaryjnym, tutoring - wydobywamy to, co ukryte, koło miłośników kultury japońskiej, koło twórców komiksów i superbohaterów, matematyczne koło dla klas maturalnych i inne.
  • Uczestniczymy w licznych projektach i programach zewnętrznych m.in.: Odyseja Umysłu, Start The Change, Szkoła Promująca Zdrowie, Szkoła Współpracy, Szkoła Bez Przemocy, Młodzi Kreatywni, Program Aktywny Uczeń, Hate Free i inne.
  • Dla osób zamiejscowych istnieje możliwość skorzystania z bursy szkolnej przy ul. Szczecińskiej 60a;
  • Szkoła posiada własny transport.
Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku -szkoła twórcza – radosna - otwarta na potrzeby młodych ludzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza