Zespoły Gryfa Słupsk rozbiły swoich rywali (zdjęcia)

Wybrzeże Objazda przegrało z Gryfem II Słupsk 2:9
Wybrzeże Objazda przegrało z Gryfem II Słupsk 2:9 Fot. Mariusz Jasłowski
W rozegranych w środę meczach 13. kolejki IV ligi, Gryf Słupsk wygrał 7:0 (3:0) z MKS we Władysławowie, a Sparta Sycewice uległa w meczu wyjazdowym rezerwom Lechii Gdańsk 2:6 (1:2).

Pierwsza bramka we Władysławowie padła po zagraniu prostopadłej piłki za linię obrony i strzale z 16 metrów.
Kolejna po rzucie rożnym i zamknięciu akcji z bliska przez Fabiana Słowińskiego. Dwie następne po sytuacjach sam na sam, które wykorzystał Oskar Zieliński. Tomasz Piekarski strzelił bramki z około 10 metrów po wycofanych piłkach za linię obrony. Wynik ustalił Ksawery Ronowski dostawiając nogę do dośrodkowania spod linii autowej.

MKS Władysławowo - Gryf Słupsk 0:7 (0:3)
Bramki: 0:1 Fabian Słowiński (2), 0:2 Fabian Słowiński (14), 0:3 Oskar Zieliński (36), 0:4 Oskar Zieliński (50), 0:5 Tomasz Piekarski (61), 0:6 Tomasz Piekarski (71), 0:7 Ksawery Ronowski (88)

Gryf: Bielańczuk - Piechowski (76 Majcher), Grygiel (66 T.Prusaczyk), Gregorek, Jendruch, Słowiński (66 Ronowski), Zieliński, D.Więckowski (76 Tsykalo), Piekarski, Kozakowski, Kowtunenko.

Lechia II Gdańsk - Sparta Sycewice 6:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Łukasz Zjawiński (21), 2:0 Krystian Okoniewski (22), 2:1 Rafał Bobrowski (25 - precyzyjny strzał przy słupku), 3:1 Łukasz Zjawiński (48), 4:1 Krystian Okoniewski (51), 5:1 Łukasz Zjawiński (54), 5:2 Łukasz Skierka (68-karny), 6:2 Zjawiński (90).

Sparta: Łącki - Marciszewicz, K.Klawikowski, Terefenko, Krzyżanowski, Kosiński, Bobrowski, Solczak (38 Kiełczykowski), Kopciński, Hildebrandt (58 Gulbiński), Skierka (80 Adkonis).

Pozostałe wyniki: Kaszubia Kościerzyna - Wikęd Luzino 2:5, Czarni Pruszcz Gdański - Wierzyca Pelplin 0:1, Grom Nowy Staw - Arka II Gdynia 0:1.

Inne spotkania w IV lidze zostaną rozegrane w sobotę: Bytovia Bytów - Jantar Ustka (godz. 18, stadion przy ulicy Adam Mickiewicza), Anioły Garczegorze - Jaguar Gdańsk (godz. 11, stadion w Bożympolu Wielkim), Orkan Rumia - Borowiak Czersk (12), GKS Kowale - Chojniczanka II Chojnice (11), Gedania Gdańsk - Gryf Wejherowo. Tym razem pauzować będzie Pogoń Lębork.

W spotkaniu klasy okręgowej Start Miastko wygrał z Myśliwcem Tuchomie 1:0 (1:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Krzysztof Bryndal (19).

W innym meczu 13. kolejki w Ustce Wybrzeże Objazda uległo Gryfowi Słupsk 2:9 (1:6).

Wybrzeże Objazda - Gryf II Słupsk 2:9 (1:6)
0:1 Sylwester Dzwonnik (8), 0:2 Patryk Dąbrowski (15-wolny), 0:3 Szymon Mytych (20), 0:4 Tymoteusz Lange (23-karny), 1:4 Wojciech Kraśnik (25-wolny), 1:5 Bartłomiej Nałęcz (33), 1:6 Patryk Dąbrowski (36), 1:7 Bartłomiej Nałęcz (49), 1:8 Szymon Mytych (51), 2:8 Kacper Krawczyk (53), 2:9 Szymon Mytych (55)

Wybrzeże: Paryś - Rosiak (46 Zinko), R.Cyrankowski, Krawczyk, K.Oleszczuk, Ciesielski, Dynysiuk, Szczasiuk (61 Bąk), Kraśnik, Misztal, Chojnacki.

Gryf II: Żuliński - Nałęcz, Tsykalo, Górski, Lange, Zamaro, Dzwonnik, Lutkiewicz, Abraham Kyanfu (56 Foit), Dąbrowski (46 Świdziński), Szymon Mytych (61 M.Gołojuch).

W 8. minucie z 25 metrów strzelał Karol Lutkiewicz, piłkę wypuścił przed siebie bramkarz Wybrzeża i dobił strzał Sylwester Dzwonnik. Po dograniu Szymona Mytycha okazję miał ponownie Dzwonnik, ale tym razem uderzył wprost w bramkarza. Po kwadransie wynik podwyższył Patryk Dąbrowski po trafieniu z rzutu wolnego z 17 metrów pod poprzeczkę w długi róg. Okazję mieli też gracze Wybrzeża, ale strzał Denisa Dynysiuka został zablokowany przez słupskich obrońców.

W 20. minucie Bartłomiej Nałęcz podał na wolne pole do Mytycha, który wykorzystał sytuację sam na sam. Za moment Dąbrowski miał kolejną okazję, ale wybronił Bartłomiej Paryś. W 23. minucie w polu karnym przez bramkarza faulowany był Nałęcz, a z 11 metrów trafił Tymoteusz Lange. Chwilę potem z wolnego z 25 metrów tuż przy słupku trafił Wojciech Kraśnik.

W sytuacji sam na sam znalazł się następnie Mytych, ale trafił w nogę bramkarza. Następnie Nałęcz z bliska wykończył akcję Lutkiewicza i podanie Mytycha. Kolejnej okazji nie wykorzystał Lutkiewicz. Chwilę później w polu karnym zabawił się z obrońcami Dąbrowski i trafił w długi róg. W 38. minucie w słupek trafił Kamil Oleszczuk z Wybrzeża. Pięć minut potem rzutu karnego nie wykorzystał Dynusiuk (on też był faulowany przez Lange), piłkę wybronił Jakub Żuliński, a z dobitki nie trafił w bramkę Kacper Krawczyk. Ostatniej akcji w pierwszej połowie nie wykorzystał Lutkiewicz.

Po przerwie nad poprzeczką strzelał Krawczyk, a następnie obok słupka Dynysiuk. W odpowiedzi trafił z bliska Nałęcz po akcji Karol Świdziński - Mytych. Chwilę potem podanie Świdzińskiego z bliska wykorzystał Mytych. W tym okresie bramki padały szybko, tym razem trafił Krawczyk po strzale w długi róg z pola karnego. Odpowiedź Gryfa po prostopadłym podaniu Świdzińskiego do Mytycha. Kolejna akcja Świdzińskiego, ale tym razem Nałęcz trafił tylko w słupek. Od 63. minuty Wybrzeże grało w "10". Za odepchnięcie Marka Górskiego kolejną żółtą kartkę obejrzał Radosław Cyrankowski. Paradoksalnie od tego momentu zespół z Objazdy zaczął grać znacznie lepiej w obronie i nie stracił już żadnego gola, choć okazje ku temu mieli dwukrotnie Dzwonnik i Górski. Ponownie z wolnego próbował Kraśnik, ale z 25 metrów trafił w poprzeczkę.

Pozostałe spotkania w klasie okręgowej, które zostaną rozegrane w sobotę: MKS Debrzno - Jantaria Pobłocie (15), Zawisza Borzytuchom - Dolina Gałąźnia Wielka (15), GTS Czarna Dąbrówka - Czarni Czarne (14), Sokół Wyczechy - Brda Przechlewo (15), KS Włynkówko - Skotawia Dębnica Kaszubska (13), KS Gryf SMS Słupsk - Piast Człuchów (12, stadion przy ulicy Zielonej), Kaszubia Studzienice - Lipniczanka Lipnica (11).